Prizadetost na delovnem mestu

prijateljevtrg6  

član od: 24.11.2010

sporočila: 1

tema odprta - 13. dec 2014 22:47 | ogledi: 7.974 | odgovori: 13

Pozdravljeni bralci in bralke foruma,

 

prosim za nasvet in sicer kako ravnati s pokvarjenimi, negativnimi, fovšljivimi sodelavkami, ki se spravljajo na človeka, ki nobenemu nič noče, opravljam svoje delo. Problem pa je v tem, da če npr. naredim kaj narobe ne bodo povedali meni, ampak moji sodelavki, pa še drugim.Moj problem pa je ta da sem prizadeta, ker so govorice povrh še napihnjene....delno pa tudi res, če se nekaj zmotiš.. Gre mi na jok in sem zelo žalostna. Kako si pomagati, da mi ne bi šlo na jok, da tega ne bi videle. Hvala za vaše pomoči

 

prijateljevtrg6

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

14. dec 2014 7:58

DRŽI SEEEEEEEE!!! Ne pusti se. Smo vse preveč dobri ljudje (upam da ti si :D) da bi se pustili v teh (pa še res) kaotičnih časih spraviti na kolena. NE DAJ SE!! Glavo gor in ko natolcujejo, natolcuj nazaj!! 

Prijetno,družinsko ter tretja svečka adventno nedeljo ti želim!

 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. dec 2014 8:04

Se bojim, da ti me tule na tem forumu ne bmo mogle pomagat. Premalo vemo, pa samo tvojo plat poznamo.

mamamia

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

14. dec 2014 19:16

Če si tele zgodbe nisi popolnoma izsmislila (ker tule se je že n-krat zgodilo, da si je kdo omislil socialni eksperiment, se prijavil na forumu in vprašal nekaj nekuharskega...), potem se ti take stvari verjetno ne dogajajo prvič Je žal tako, da so ljudje, iz katerih se vsi norčujejo, nad katerega se vsi spravljajo, s to nesrečo nekako zaznamovani že od otroštva dalje in se potem non-stop umikajo. Umikajo se zaradi tega, ker so dobili hiperbutast nasvet, ki gre takole: ignoriraj, bodo že nehali. Stvar je v tem, da takole nikoli ne nehajo. Če pač v otroštvu nisi nobenega kresnila zaradi tega, ker so se spravili nate - ker potem v resnici nehajo, boš morala to narediti v odraslem življenju. Malo na terapijo, malo do odvetnika in največ - s tem, da iz reve cmerave postaneš fajterka. Trening borilnih veščin pomaga. Ne zaradi tega, da bi koga dobesedno kresnila (ker to se ne dela), temveč za to, da dobiš mirno prezenco, pri kateri večini postane zelo jasno, da si močnejša od njih. Kakšno leto treninga po navadi izboljša vsakogar, potem pa itak to postane tvoj način življenja.

Vendelina jr.

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

14. dec 2014 19:55

Obstajajo ljudje, ki imajo svoje mnenje o vsakomur in ponavadi je to mnenej negativno. Svoje mnenje seveda tudi brez kakrsnihkoli zadržkov jasno in glasno delijo z ostalimi. Skratka, s takšnimi nima smisla izgubljati časa. Jaz sem imela takšno sodelavko. Uf, kako je bila otrocja. Najstnice pri 15 niso tako otročje, kot je ona pri 42. Sklepam, da mora biti izjemno zadovoljna s svojim življenjem, da se ji zdi vredno vlagati toliko energije v norčevanje iz sodelavcev. Osebno sem mnenja, da ljudje, ki so zadovoljni in srečni, ne čutijo potrebe po takšnem vedenju. Morda se motim...

Lopatka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. dec 2014 11:14

Itak da se tisti, ki imajo svojih problemov preveč, najbolj ukvarjajo z drugimi.

mamamia

lera  

član od: 21.7.2010

sporočila: 93

15. dec 2014 14:11

prijateljevtrg6, tole je pa trd oreh predvsem, če delaš v pretežno ženskem kolektivu; tudi če boš tiho te bo pa znotraj razjedalo pa boš telesno zbolela. Svetujem, da si najdeš oz. delaš nek hobi, ki ti res veliko pomeni ali pa kakšen avtogeni trening karkoli da se sprostiš; pa dosti se pogovarjaj s prijatelji o tem ni hudič boš že babnce spravla v red.

lera

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

15. dec 2014 21:28

Spoštovana kulinarična kolegica

Vsaka medalja ima dve plati in mi drugo ne poznamo.

Morda delaš take napake, ki so nepopravljive.

In če narediš napako-ali jo priznaš?

Ali morajo tvojo napako plačati sodelavke? ali popraviti za teboj.?

Vprašaj sebe, zakaj so sodelavke take, kakšna si pa ti do njh?

Če si tudi ti hinavsko prijazna, ti samo vračajo.

Če ne opravljaš dobro svojega dela, jih razumem, da so take.

Pogovori se z vsemi vpletenimi in razčistite.

Vendar bodi iskrena, priznaj svoje napake in prosi za pomoč, če kaj ne veš.

Če one dobro opravljajo svoje delo, ti pa ne tako dobro, potem ti res nimajo biti za kaj fovšljive.

Daj roko na srce in pomisli, če so govorice res napihnjene?

Če pa res misliš, da se ti godi krivica, se obrni na imenovano sodelavko in ji to, kar si povedala nam, povej tudi njej.

Želim ti vse dobro.

syu

prijateljevtrg6  

član od: 24.11.2010

sporočila: 1

16. dec 2014 16:52

Hvala vsem, ki ste se trudili odgovoriti in poiskati rešitev za moj problem.

 

Najbolje, da si stvari ne jemljem k srcu, ker pelje taka stvar v bolezen. Sama pa nobenemu nič nočem, moram pa v svoji glavi pošlihtat stvari in se ne ozirat na govorice, saj svoje delo opravljam pošteno, korektno in v dogovorjenih rokih, pač se drugačna od svojih sodelavk. Konec koncev pa če bi delala velike napake bi me pa tudi že odpustili, nekaj so jih že.

 

Še enkrat hvala za vam za trud

babuška

tejča  

član od: 25.3.2002

sporočila: 243

18. dec 2014 6:13

syu in dodajam še en komentar...

so bile vedno take?

so ti večrat razložile kako bi morale bit naloge narejene, pa se te napake še vedno ponavljajo - ene in iste?

seveda pogovor z vpletenimi je OBVEZEN.... ker brez njega ne bo nobenega rezultata.... v taki službi je težko delat, če se tako počutiš, vendar si moraš tudi razčistiti, kaj je vzrok tega.

tejča

Sporočilo je spremenil(a) tejča dne 18.dec 2014 06:19

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti