Tunin karpačo

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

tema odprta - 8. dec 2014 19:18 | ogledi: 7.865 | odgovori: 5

Rada bi pripravila tunin karpačo, pa me zanima, če lahko uporabim zmrznjeno tuno.

Hvala za pomoč 

karnak

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. dec 2014 9:14

Če si se jo namenila narezati zares na tanko tanko, jo moraš itak zamrzniti.

 

 

nola

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

9. dec 2014 16:54

Seveda, še boljši je iz prekajene tune...

peter

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

9. dec 2014 17:33

Seveda sem imela v mislih, da jo predhodno zamrznem za par ur, da jo bom lažje rezala. Nekje sem prebrala, da za karpača naj ne bi imel tune prej zamrznjene dalj časa. Samo to me je zanimalo. Kje se pa kupi prekajena tuna?

karnak

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. dec 2014 18:17

Mislim da imajo prekajeno tunino v večini ribarnic. Vem, da jo imajo vedno v Luciji v ribarnici zraven šole.

Seveda pa narezana prekajena tuna ki je sicer sijajna, ni karpačo, bolj primerna bi bila primerjava s pršutom.

Tunina ki jo kupujemo v naših ribarnicah  (če nisi naletela na kaj posebnega, kar ima seveda svojo ceno) je večinoma gojena in hitro zamrznjena že na ladjah za razvoz.  Meni se to ne zdi problematično, bolj me skrbi to, na kar naletim v naših ribarnicah v majhnih krajih. Isti kos tune, seveda vsak dan malo manjši gledam na polici (sicer res obdanega z ledom) od ponedeljka do petka.

Če imaš ribo za katero sklepaš da je bila le enkrat zamrznjena, sploh ne oklevaj, ampak jo po taljenju uporabi kot svežo. Ko jo boš na pol odmrznila, jo povohaj. Če bo lepo dišala po morju in ne po crknjeni ribi je v redu.

 

 

nola

karnak  

član od: 24.10.2006

sporočila: 701

9. dec 2014 21:31

Nola, hvala za nasvete. Tudi sama opažam isti kos tune več dni v ribarnici, le vsak dan se malo zmanjša. Bom upoštevala nasvete in upam, da bomo za silvestrovo imeli odličen tunin karpačo.

karnak

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti