Preprosti božični recepti

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. dec 2014 20:25

Je pa tudi res, da se med mesenjem piškotnega testa roke fantastično očistijo in koža na njih je potem kot dojenčkova ritka. Pa še na kakavu lahko malo prišparaš



Sonja




Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 08.dec 2014 20:27

Sweetness Bakery  

član od: 28.8.2013

sporočila: 225

8. dec 2014 20:29

Ne vem, zakaj ob vsej tej (ne)uporabi rokavic in mesenju, meni po mislih šviga misel, kako se šele ob dobrem seksu izmenjujejo "vse žive bakterije". 

Sweetness Bakery

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

8. dec 2014 21:07

Vendelina jr. je napisal/a:

Profiji delajo z rokavicami. V dobro sebe (da se ne poškodujejo) in v dobro nas.  Lahko pa kdaj narediš laboratorijsko analizo tistega,kar imaš pod nohti po temeljitem čiščenju....pa nekaj časa ne boš imela blazno veliko apetita.Ozrioma, ni ga lepšega kot kak drobec laka za nohte v piškotih. Potem ostali okraski niso potrebni.

V tem stoletju je seveda izbira. Lahko se kdo ukvarja s težkim delom, lahko s kakšnim športom, ki rok ravno ne mara (plezanje) in to počne do trenutka, ko se vname koža, potem se pa teče k dermatologu, če se da še kaj rešiti.

19. stoletje, draga sandra je pa mentalni sklop za tiste ženske, ki še kar mislijo, da jim bo kdo totalno hvaležen za njihov presežno gospodinjasto gnavljenje.  Razlage v stilu: imam obtolčene roke in rdečkasto kožo na rokah, ker perem posodo, uporabljam čistia za kopalnico in mesim testo.- resno, a si tako temeljito očedite roke in potem tudi namažete s kremo, preden se lotite naslednjega ali pa kar direkt v moko..in to vse na roke, so v bistvu razlage, s katerim se prvenstveno promovira gosspodinjasto mučeništvo. Če ni druge vrline, se pa najeda s tem. Zahvala sicer redko ali nikoli ne pride, najedanje je pa vseeno svojevrsten gušt.

In preden se tule usuje jata tistih, ki ne uporabljajo rokavic....bodite hvaležne svojim zobozdravnikom in kirurgom, da jih oni znajo.

 



Vendelina jr.

 

Z analizami kaj je kje se ne bom obremenjevala, niti mi ne bo to ustavilo apetita, ker sterilni pač ne moremo biti... Imam navado, da si roke res temeljito umijem in izdatno sperem vsakič preden se lotim dela s hrano in do sedaj smo še vsi živi in zdravi brez prebavnih ali kakšnih drugih motenj .

 

Kar se 19. stoletja tiče pa sem sedaj dokončno brez skrbi, saj si mi potrdila, da pod nobenim pogojem ne spadam v to skupino . Gospodinjiti je seveda treba, nekateri to počnejo z muko, jaz hvala bogu z veseljem. Imam še dodatno srečo, da mi možata polovica zelo lepo in izvirno izkazuje hvaležnost za trud, ki ga konec koncev vložim v to, da je doma vse poštimano . Sicer pa si sitnarjenje na splošno redko kdaj privoščim, sem zelo vesele, pozitivne sorte, ki se raje nasmeji, kot pa godrnja .

 

Kakor koli boste mesile testo, jaz vsem želim odlične kekse, v katerih bo uživala vsa družina in še kdo

Sandra_a

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1410

8. dec 2014 21:25

P o r e d n i ce !

Vidim in čutim, da smo vsaj na kulinariki res v veselem decembru.

Upam, da se bo tako nadaljevalo skozi ves mesec...

daga

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

8. dec 2014 21:40

[citat=--limnol--]

Je pa tudi res, da se med mesenjem piškotnega testa roke fantastično očistijo in koža na njih je potem kot dojenčkova ritka. Pa še na kakavu lahko malo prišparaš



Sonja


Me je kar minilo do keksov, če pomislim, da odmrla koža ostane v testu. Da na nadomestke kakava izza nohtov sploh ne pomislim.



minka2

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

8. dec 2014 22:25

limnol je napisal/a:
A ne pravijo, da je higiena pol zdravja? O drugi polovici je tako prisrčno pisal Zoran Jerin, ampak čigavo je izvirno dopolnilo vzgojnega reka, pa najbrž ne bomo izvedeli nikoli.a

Enkrat davno sem nekje tukaj, na Kulinariki napisala: Davno tega je legendarni zdravnik, gospod Hodalič imel v Jani svojo rubriko. Enkrat (najbrž ne samo enkrat, no) je napisal: Čistoča je pol zdravja, umazanija pa druga pol.Saj sta z Jerinom bila kar istega časa, a ne?

rimljanka

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

8. dec 2014 22:26

[citat=--minka2--]

[citat=--limnol--]

Je pa tudi res, da se med mesenjem piškotnega testa roke fantastično očistijo in koža na njih je potem kot dojenčkova ritka. Pa še na kakavu lahko malo prišparaš



Sonja


Me je kar minilo do keksov, če pomislim, da odmrla koža ostane v testu. Da na nadomestke kakava izza nohtov sploh ne pomislim.

 

Naj vas potolažim, da je v bivalnih prostorih odmrle kože kar precej že v zraku in jo vsi veselo vdihujemo takorekoč ves čas. Tisto nekaj, ki jo zaužijemo v keksih je dejansko manjšina





minka2[/citat]

Sandra_a

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

9. dec 2014 7:09

Sicer pa je mobilni telefon baje, pa računalniška tipkovnica in še kakšen novodobni izum najbolj umazan predmet. Še straniščna deska je daleč zadaj. Pa vsaj telefon večina nas kar nežno stiska k obrazu in prav tako veselo udarjamo po tipkovnici (se vidi iz zapisov). A sedaj bomo tudi telefonirali v rokavicah, pa ko se spravite nad tipkovnico, da napišete kaj na forum, tudi rokavice gor. Jaz ta zapis še zadnjič tipkam brez njih.

Lep dan vsem

tedyka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. dec 2014 7:40

Rimljanka ima prav. Pa ne samo dr. Hodalič, tudi sedanji zdravniki opozarjajo, da je veliko alergij tudi zaradi pretirane čistoče. Organizem, ki ni odporen, je veliko hitreje dovzeten za vse mogoče infekcije. Če samo pomislim na zadnje ugotovitve sanitarne inšpekcije, ki so opravile pregled po gostinskih lokalih, lahko rečem, da me pa v restavracijo ali gostilno vedno manj mika. Tudi če imajo rokavice, z rokavico se ravno tako lahko čohajo, pa potem mesijo in obdelujejo hrano. Doma jih ne uporabljam, me pa moti, ker jih ne uporablja moj zobozdravnik.

 

 

naor

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

9. dec 2014 8:29

rimljanka je napisal/a:

Enkrat davno sem nekje tukaj, na Kulinariki napisala: Davno tega je legendarni zdravnik, gospod Hodalič imel v Jani svojo rubriko. Enkrat (najbrž ne samo enkrat, no) je napisal: Čistoča je pol zdravja, umazanija pa druga pol.Saj sta z Jerinom bila kar istega časa, a ne?

rimljanka

Ja, tam nekje. Pa tudi bolj novodobni modreci se kar strinjajo - če se prav spomnim, je par let nazaj dr. Ihan v eni kolumni razglabljal, kako bi današnjo otročad v bistvu morali cepiti z umazanijo, ker sploh ne uspejo priti dovolj v stik s to žlahtno esenco življenja. Ampak za vse rožca raste - menda so najbolj umazane stvari dandanes zasloni na dotik: torej za dobro zdravje pojdi na bankomat, dvigni denar brez rokavic, potem pa malo povrtaj po nosu in če preživiš brez posledic, lahko mirno grizljaš domače praznične kekse, pa če je božiček še tako packal med proizvodnjo.

Sonja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti