Miklavž

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

tema odprta - 5. dec 2014 11:40 | ogledi: 8.160 | odgovori: 9

Ojla,ker ste tukaj z vseh koncev in krajem se obračam kar na vas,predvsem na tiste,ki ste z dolenjske.

 

Iščem kje bi se kaj dogajalo,vem za BTC NM in Mercator Bršljin......mogoče kdo ve še kak kraj okoli NM, kjer bi miklavževali( s tapravimi parkeljni ;) )

 

hvala lepa

nejcanja

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

5. dec 2014 13:17

Prihod Miklavža je bolj verski dogodek, poglej malo po spletni strani vaše župnije. Ker tisti cirkus po trgovskih centrih...to vsekakor nima nobene veze s tem dnem, se mi zdi. V naših lokalnih internetnih cajtengih sem videla, da imajo to organizirano v župnijski cerkvi. Nekatere krajevne skupnosti pa to organizirajo v svojih večnamenskih domovih.

Ognjič

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

5. dec 2014 13:38

Pri nas je v Cerkvi da, ker je cerkev posvečena sv. Nikolaju.

Drugače pa sam izvor Miklavža ni verski dogodek, vsaj za nas nikoli bil. Miklavža je cerkev "posvojila" in posvetila, ker je bil pač dobrodelnež.

 

Ma nema veze, danes zvečer nosi in sem že čisto navdušena :):). Še preje ga pa gremo pogledat v cerkev s sinkom, pa potem na ogled lučk in na vročo čokolado :). Naj se vzdušje začne...

testeninca

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

5. dec 2014 21:18

testeninca je napisal/a:
Drugače pa sam izvor Miklavža ni verski dogodek, vsaj za nas nikoli bil. Miklavža je cerkev "posvojila" in posvetila, ker je bil pač dobrodelnež.

Hm, tvoj zapis in informacije na WIKI se nekako ne pokrivajo.

rimljanka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

6. dec 2014 8:59

nejcanja je napisal/a:

.

 

Iščem kje bi se kaj dogajalo,vem za BTC NM in Mercator Bršljin......mogoče kdo ve še kak kraj okoli NM, kjer bi miklavževali( s tapravimi parkeljni ;) )

 

hvala lepa

 

nejcanja

 

Če se v tvojem mentalnem sklopu "nekaj dogaja" predvsem na prireditvah znotraj nakupovalnih središč, potem se ti ravno veliko kvalitetnega v življenju ne dogaja. Svet je širši. Obstajajo tudi drugi kraji, ki so malo dlje od novomeškega kvarta, kamor se gre lahko na izlet, pa na kakšno predstavo za otroke, pa kakšen sejem pogledat. Kar je vse mnogo bolj kvalitetno, da ne rečem poučno od situacije, v kateri se lokalni ljubiteljski igralec in obleče v ofucanega Miklavža, zraven pa nekaj fantkov brez koncepta skalše in kriči, amorfna publika v nakupovalnem centru pa sprejema čisto vse, ker je na nek način pozabila uporabljati tisti pomemben ogran v glavi.

Mimogrede, obstajajo spletne strani, kjer so napovedani dogodki. Recimo, če guglaš "napovednik dogodkov", pride marsikaj ven.

Vendelina jr.

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

6. dec 2014 9:22

Vendelina jr. je napisal/a:

nejcanja je napisal/a:

.

 

Iščem kje bi se kaj dogajalo,vem za BTC NM in Mercator Bršljin......mogoče kdo ve še kak kraj okoli NM, kjer bi miklavževali( s tapravimi parkeljni ;) )

 

hvala lepa

 

nejcanja

 

Če se v tvojem mentalnem sklopu "nekaj dogaja" predvsem na prireditvah znotraj nakupovalnih središč, potem se ti ravno veliko kvalitetnega v življenju ne dogaja. Svet je širši. Obstajajo tudi drugi kraji, ki so malo dlje od novomeškega kvarta, kamor se gre lahko na izlet, pa na kakšno predstavo za otroke, pa kakšen sejem pogledat. Kar je vse mnogo bolj kvalitetno, da ne rečem poučno od situacije, v kateri se lokalni ljubiteljski igralec in obleče v ofucanega Miklavža, zraven pa nekaj fantkov brez koncepta skalše in kriči, amorfna publika v nakupovalnem centru pa sprejema čisto vse, ker je na nek način pozabila uporabljati tisti pomemben ogran v glavi.

Mimogrede, obstajajo spletne strani, kjer so napovedani dogodki. Recimo, če guglaš "napovednik dogodkov", pride marsikaj ven.



Vendelina jr.

 

Vendelina jr. najlepša hvala.

Sem poguglala in sem res našla kar nekaj dogodkov,vse bolj v Ljubljani oz.v njeni okolici.....kak MB,KR,MB nam je predaleč.....

Bom pa naslednje leto poskusila ''zvrtati'',če se bo kje po vaseh dogajalo

 

Lep pozdrav vsem

nejcanja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

8. dec 2014 9:58

 

http://sl.wikisource.org/wiki/Mali_parkelj_Mali%C4%8D

 

Miklavž je mimo, predlagam, da si del zgodbice, ki jo naši otroci radi berejo , ogledate.

Zgodba je moderna, ne glede na to, kaj si kdo o tem misli.

Vendelina jr. najbrž ne razume, da je za zaposlene starše napor po delu voziti otroke čez pol Slovenije, pa tudi napovednik ni zanesljiv.

Po zadnji izkušnji sem še bolj prepričana, da je strašenje s parklji popolnoma nepotrebno. Sama se v petek doživela ob srečanju z njimi res šok, čeprav sem trdila, da sem bila pridna, ampak je moj šef komeniral, da v sebi pa vem, da nisem bila.

 

Zgodbica je zanimiva, ker ni strašljiva.

F r i n a

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

8. dec 2014 12:42

No, Miklavž je sicer mimo, se pa v veselem decembru veliko dogaja, vsaj pri nas, v Krškem je že odprto drsališče, imamo tudi bogat program dogajanja za tisti teden od 15. do 20. decembra, ko bodo potekale vse mogoče delavnice, postavljene bodo stojnice, odprta bodo vrata muzeja in Mencingerjeve hiše, v petek in soboto bo tudi zanimiv kuturni program in dva koncerta... 25. decembra pa seveda že kar tradicionalne žive jaslice... Gotovo se kaj podobnega dogaja tudi v ostalih mestih, tako da se boste morda lažje udeležili kakšnega podobnega dogodka, ker se odvija več dni in so različne aktivnosti, delavnice in podobno :).

Sandra_a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti