Rozinova potica

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

tema odprta - 15. apr 2004 8:24 | ogledi: 4.410 | odgovori: 6

Ima morda kdo recept za dobro rozinovo potico?

Najlepša hvala za pomoč in lep dan vam želim!

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

15. apr 2004 9:09

Zdravo! Točnega recepta nimam, ker je sama še nisem pekla. Dela jo moja mama in sicer namaže testo s spenjenimi rumenjaki, namaže s stepeno smetano in potem posuje z ogromno količino rozin. Potica je zelooo dobra! verjetno ti bodo pa druge podale bolj točen recept. LP Tina

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

15. apr 2004 11:20

Kristy, hvala za informacijo! Pa morda veš, s kakšno smetano namaže (kislo ali morda stepeno sladko), in ali rozine prej namoči v rumu ali ne? In pa, koliko rozin rabiš z a eno potico (take običajne velikosti). Jo lahko vprašaš za točen recept (za nadev mislim, saj za testo imam sama krasen recept, ki vedno funkcionira).

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

15. apr 2004 11:41

Bok! Mama je ravno sedaj za veliko noč spekla potico in dala: 6 rumenjakov, 1/2 l stepene sladke smetane in 70 dag rozin, namočenih v žganje (ruma ni bilo doma) ter naribala 2 limonini lupini. Baje nadev malo "beži" in je kar problem potico zviti, ampak.. LP p.s. lahko napišeš recept za testo, ker meni vedno nekaj "nagaja"? Tina

marta  

član od: 31.8.2001

sporočila: 457

15. apr 2004 11:51

Kristy, trenutno nimam recepta pri sebi, na pamet pa ga ne znam (ker je tokrat potico namesto mene spekla mami), obljubim pa ti, da ti ga napišem jutri-velja? Hvala za recept za nadev!!! Še nekaj bi te vprašala: s kakšno količino sladkorja stepe rumenjake? Se ti torej oglasim jutri!!! Sporočilo je spremenil(a) marta dne 15. apr 2004 11:54:15 Sporočilo je spremenil(a) marta dne 15. apr 2004 11:54:40

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8686

15. apr 2004 11:55

Kristy, povej, kaj ti "nagaja" pri testu. Pozdravček!

kristy  

član od: 18.6.2002

sporočila: 704

15. apr 2004 13:40

Zdravo! Saj moram s težkim srcem in slabo vestjo priznat, da nisem ne vem kakšen strokovnjak za potice. Spekla sem le enkrat ajdovo in parkrat čokoladno, da je vsaj nadev užiten - enkrat iz testa za hladno (nočno) potico - pa je ostala "mrtvo hladna". Drugič sem poenostavila stvari in sem zamesila kar s HIT - mix, pa je bil potem ob robu vulkan nadeva. Tokrat sem zamesila kar po nekem receptu - pa ni in ni taka kot se šika. Saj vem, da je bilo ogromno že govora o poticah, pa sem vse "prešpricala", zato prosim..... Delala sem letos pletenico iz treh nadevov (recept v bazi) - pa se je po vrhu razcvetela. No, če priznam so bili tudi nadevi bolj čudni - namesto orehov lešniki, ki so jih morali moji jadrno zmleti, namesto maka skutin nadev, v katerega sem pozabila dati rozine in namesto skute - skutin nadev s pehtranom. Videti ni bila ravno "nekaj" - bila pa je okusna.. Marta - mama da sladkor kar "od oka" - mislim, da ne veliko, ker ni presladka.. LP Tina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti