Ajdova kvašena potica

BLACKY30  

član od: 5.10.2008

sporočila: 246

tema odprta - 2. dec 2014 20:46 | ogledi: 8.501 | odgovori: 8

Prosila bi za kakšen preverjen recept za ajdovo potico, kvašeno. Hvala

BLACKY30

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

3. dec 2014 11:56

Sicer želiš recept za potico, ki bo imela testo iz ajdove moke, a meni so všeč tudi variante, pri katerih je nadev iz ajdove kaše.

trac

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

1. jan 2015 14:45

Se bom pošlepala v tej temi, ker je o potici, pa še najbolj "frišna" je. Kako doseči, da bi bilo testo od potice mehko in voljno tudi, ko je pečeno in ohlajeno? Saj ne, da mi ne porata, ampak kupljene potičke imajo mehko testo in bi rada vsaj približek temu. Kakšen nasvet od vas, kuharic, ki imate precej več kuharske kilometrine od mene? 

 

P.S.: Vse najlepše v novem letu! 

Lp od R.

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

1. jan 2015 16:13

  Riddle,  lepo pozdravljena.  No,  jaz potičko  takoj ,  ko je pečena pokrijem z vlažno krpo.  Ravno te dni,  ko sem že imela pečeno potico za praznike,  pa mi je prijateljica povedala, da jo vedno najprej pokrije kar s polivinilasto vrečko,  po vrhu pa še s suho krpo,  da potička "zašvica" in je tako mehka in tudi sočna.   Pa obvezno se mora kar nekaj časa hladiti,  še najbolje kar cel dan ali noč.  Pri meni ima potička vedno mehko skorjo. Vsako potico pečem vedno eno uro pri temp. 180 st. in med peko je nikoli ne pokrivam.  Pa veliko veselja pri peki ti želim.

 



mopsika




Sporočilo je spremenil(a) mopsika dne 01. 2015 16:30

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

1. jan 2015 17:47

Mopsika, najlepša hvala za pojasnilo, ampak moj problem ne tiči v trdi skorji. Tudi sama potico zavijem v krpo, da vlaga zaokroži in se skorja zmehča. Problem je notranje testo pri navadni potici. Kako naj pojasnim, je okusno, a ni puhasto mehko, kakršnega bi jaz rada. Tečna sem, saj vem 

Lp od R.

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

1. jan 2015 18:56

Testo naj bo mehko, z dovolj masla in rumenjakov, pa ni vrag, da ne bi bila mehka. Razen, če jo prepečeš, seveda.

peter

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

2. jan 2015 7:18

Ok, hvala za nasvet. Bom naslednjič manj šparovna z maslom. 

Lp od R.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti