Poslovna ideja

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

tema odprta - 2. dec 2014 14:49 | ogledi: 7.519 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

 

Imam poslovno idejo, ki ni sicer nič novega je pa nekaj kar me veseli in bi z veseljem delala.

In sicer:

Namen imam povezati naše lokalne eko pridelovalce pretežnoživilskih - prehrambenih proizvodov in narediti pristno spletno prodajalno teh izdelkov (moke iz domačega mlina, rezanci, mlinci, olja, med, vina, sokovi, zelišča, domača kozmetika...)

Teh proizvajalcev je na našem koncu kar dosti niso pa še nikakor povezani oz. na trgu ne nastopajo skupaj... Vsi pa so registrirani za svojo dejavnost, da nebo pomote.

Poleg tega bi občasno vklučevala tudi dostave (izdelkov, ki jih ni mogoče pošiljati po pošti (mlečni izdelki, zelenjava, sadje..).

Sedaj pa me zanima vaše mnenje:

Bi bili pripravljeni preko spleta naročati te izdelke?

Bi bili pripravljeni odšteti nekaj centov več za pristne domače eko proizvode?

Bi se bili pripravljeni naročiti na "paketek" zelenjave, sadja..) enkar tedensko ali enkrat na 14 dni?

Katere prehrambene izdelke še pogrešate, da bi naročali preko spleta?

Splošno mnenje....

Hvala za odgovore, predloge, pomoč... lahko mi jih posredujete tudi na ZS.

testeninca

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

2. dec 2014 15:30

V bližini imam dve tržnici in že tam so dovolj visoke cene, ponudba pa zelo obširna- vse kar naštevaš. . Poleg tega kupujem zelenjavo sproti po potrebi oziroma letos sem jo sama pridelala.  Pri nakupu rada stvari vidim oziroma kupujem tam, kjer izdelke poznam. Zame to ni zanimivo. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

2. dec 2014 19:22

testenica, ideja  ni slaba. Če uspeva društvom ki imajo v rokah samooskrbo, bo tebi tudi.

Cila

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

3. dec 2014 14:40

V Radovljici to že nekaj časa funkcionira pod okriljem trgovine 18sedem3 https://www.facebook.com/18sedem3

Tedensko pripravljajo gajbice (sadne, zelenjavne, mlečn) ki jo lahko naročiš ali ti jo dostavijo. Včasih si kaj naročim. Imajo tudi veliko izbiro mesa in mesnih izdelkov, moke,....

Mogoče jih povprašaš, zgleda da so primer dobre prakse.

sicer pa Radovljica živi v okviru povezovanja pridelovalcev in gostincev pod skupnim brandom Okusi Radolce, več o tem pa na http://www.radolca.si/okusi-radolce/

Lp, Anja

ANJA

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

3. dec 2014 17:56

Na Mb koncu nekaj takega že poznamo, kar uspešno je, jih nekaj poznam, ki kupujejo na ta način in so zelo zadovoljni. Vekakor ideja, vredna truda.

mamamia

ATNES  

član od: 25.3.2008

sporočila: 198

7. dec 2014 15:16

Če bo to na celjskem koncu bom z veseljem naročila (1krat tednsko)

ATNES

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti