Torta

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

2. dec 2014 17:59

Rimljanka, sem prebrala v uradnem listu predpis in vse članke ǐn tudi to, da ravno hladilnik preprečuje salmonelo v jajcih.  

Po tem receptu, ki ga je predlagala testeninca pečem tudi sama večino tort, sicer je mešanica za testo malo drugačna in ne dajem vode, ker testo rado poči. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

3. dec 2014 8:42

Vesnuska je napisal/a:

Vidiš, pa si našla eno lahko, brez smetane, pa še sadje ima.  


Vesnuska

anka

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

3. dec 2014 9:01

Slovenski trgovci so prej jajca vedno hranili v hladilnikih, odkar je pa prišla uredba, da se jih hrani na sobni temperaturi, so jih prestavili ven iz hladilnikov.

Če imam prav v spominu, naj bi bila jajca na prodajnih policah izven hladilnika iz razloga, ker naj bi bila, v kolikor je mogoče, ves čas izpostavljena nekako podobni temperaturi, ker nihanje v temparaturi povzroča kondenz na jajčni lupini,ta pa lahko povzroča vdor bakterij v jajce.

Drži pa, da višja ko je temperatura v stanovanju, krajši je rok uporabe jajc.

 

Tako da jajc takrat trgovci niso samovoljno premaknili iz hladilnikov na plice ob njih, se pa opaza, da imajo nekateri trgovci jajca v hladilnikih in nekateri ne.

 

Na srečo imam zaenkrat pozitivne izkušnje, nobenih okužb.

anka

llilika  

član od: 26.9.2007

sporočila: 87

8. dec 2014 15:24

Torta je uspela na eno plast sem dala še mandarine iz kompota.Hvala še enkrat za pomoč

llilika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti