Šampanjec kozarci

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

3. dec 2014 13:27

@ vlkapika

je mogoče to nekaj, kar iščeš?

Kozarci so stari več kot 4 desetletja, nikoli rabljeni, žal jih je v garnituri samo 6 komadov...

Če je to to, ti jih podarim, samo napiši svoj naslov na moj ZS !

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

vlkapika  

član od: 7.8.2010

sporočila: 57

3. dec 2014 15:18

iščem podobne širokim kozarcem, levim:) malo jih je na voljo in imajo drage cene

vlkapika

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

3. dec 2014 15:40

Je, res so kar dragi:

http://www.thekitchn.com/8-elegant-coupe-glasses-produ

http://www.thekitchn.com/rippled-coupe-f-161506

Mogoče boš imela srečo z rabljenimi primerki na e-bayu (http://www.ebay.co.uk/bhp/champagne-coupe, http://www.ebay.co.uk/bhp/vintage-champagne-saucers) ali amazonu, drugače pa lahko še sama poizkusiš poizvedbo v angleščini z iztočnico 'champagne coupe' oziroma 'champagne saucer'.

Vso srečo~

 



Life is war against boredom~

 

Sporočilo je spremenil(a) MiriBon dne 03.dec 2014 15:53

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

4. dec 2014 0:19

vlkapika je napisal/a:

kozarci zgledajo super:)

potrebovala bi jih pa tudi za kakšne sladice, žlica sorbeta prelita s penečim vinom ali pa kaj drugega

pa lepi so mi

 

 



vlkapika

 

Se strinjam, da izgledajo super, ampak če jih rabiš za sladico, lahko to prav lepo narediš v kozarcih za martini. 

Če paziš na ceno in jih ne boš imela ravno za pitje penečih vin, so lahko tile super nadomestilo. Moji martini kozarci so v uporabi non stop, od tega, da jeva iz njih sladoled, do čokoladnega moussa, kruhovega narastka, delikatne solate morskih sadežev in poleti margarite in veliko drugih pijač.

Take stvari se navadno kupujejo, ko jih najdeš nekje na znižanju in po tem, ko na pamet poveš vsaj 5 do 10 jedi, ki jih boš servirala v njih.    

 

 

 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 04.dec 2014 00:20

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

5. dec 2014 8:43

Zdaj vem ,zakaj jih v Italiji ponujajo..ker so jih letos povlekli ven iz naftalina..in so "obvezen" dodatek na praznični mizi..Tudi v decemberski reviji La cucina italian so predstavljeni na dveh straneh.. pa še res je,da so lepi,tako da,kdor jih ima doma na mizo z njimi...boste in.... . Vlkapika,ti želim da jih najdeš..

Vrtejbenka

vlkapika  

član od: 7.8.2010

sporočila: 57

5. dec 2014 15:33

ja, iščem jih povsod, tako so mi všeč :) upam, da jih bom uspela dobiti od prej omenjene ponudbe ene od članic :)

teya84, te kozarce za martini in margerito imajo tudi pri nas :) jaz pa iščem za šampanjec

vlkapika

vlkapika  

član od: 7.8.2010

sporočila: 57

7. dec 2014 17:49

sem pogledalav avstriji in imaš vse kozarce razen teh, v merkurju sem tudi pogledala, v hoferju pa kozarcev nisem našla :)

če jih bo kdo kje našel, pa kar povejte :)

hvala, lp

 

vlkapika

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

7. dec 2014 19:15

vlkapika,

kozarci za šampanjec oziroma peneča vina so pač (trenutno) v obliki flavte, tako pač je. To, kar se greš ti, je navaden afegunc (ežoj, kje si???????). Ne moreš imeti vsega: retro, super nobel, pa še zastonj. Plačaj, kolikor je vredno, pa boš imela vedno nekaj zase in četudi nihče ne bo znal ceniti, ti boš vedela, koliko ti pomeni. Tudi čez 30 ali 40 let - četudi se bo vsem ostalim zdelo navadne kič, zate bo lep spomin. In to je, kar res šteje. Če pa še tebi sami ni vredno - ja potem pa res ne vem, kaj bi rada. Kozarcev za sorbet, sladoled, breskev Melba in kaj bi še tega rada stregla, je kolikor hočeš. Ne vem, zakaj bi belo damo posiljevala s tem, da bo tičala v tem, kar je pred 100 leti morda neki hohštapler mislil, da mora biti kozarec za Dom Perignon.



Sonja



Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 07.dec 2014 19:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti