Nadevane paprike z zeljem

ejdl  

član od: 11.10.2010

sporočila: 28

tema odprta - 1. dec 2014 9:00 | ogledi: 5.797 | odgovori: 2

letos sem vlagala paprike nadevane z zeljem......paprike sem očistila in jih nadevala z naribanim rahlo osoljenim zeljem....nakar sem jih dala v kozarce za vlaganje in zalila s hladnim kisom ( ki ga uprabljam za vlaganje...) in zaprla pokrovčeke nakar sem jih odnesla v hladno v klet kjer hranim vse ostale vložene proizvode.....nažalost so se mi paprike pokvarile: na dnu kozarcev je bila bela usedlina paprike in zelje torej vsebina pa je bila mehka: ko sem odvijala pokrovčke je vsebina kar vrela......ali ima kdo iskušnje s tem? prosim za nasvet kaj narediti da bi vsebina torej paprike in zelje v kozarcih ostali čvrsti.......

 

ejdl

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

1. dec 2014 9:52

Lepo pozdravljena, tega recepta sicer ne poznam, definitivno pa se je vsebina kozarca pokvarila, ker si zalila z mrzlim kisom in ne pasterizirala.  Jaz vse shranke pasteriziram in se mi ne pokvari nič. 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Engie  

član od: 12.10.2007

sporočila: 472

1. dec 2014 15:51

Tudi jaz sem delala tako papriko pa je v redu ker sem uporabila močnejšo koncentracijo kisa.

Engie

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti