Perjat

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

tema odprta - 27. nov 2014 8:21 | ogledi: 5.362 | odgovori: 12

Dragi moji.

A morda kdo ve, kje bi se dalo v ali okolici Maribora (Štajerska regija tudi velja) dobiti raznoliko perjat? Bližajo se prazniki in v kontekstu le-teh je treba tudi kaj novega sprobati oz. dati na krožnik.

Zanimajo me prepelice,golobi,fazani..

Zakaj vedno le puran,kura,pujsek, če je pa toliko drugih okusnih in pozabljenih perjastih dobrot.
En takšen tris v ponvi, pri čemer se pol razpolovijo dobrote in vsak vzame od vsakega nekaj.

Pa dobro jutro in DOER TEK ter prijeten in predvsem POZITIVEN december!!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

kozamurnik

sporočila: 2311

27. nov 2014 8:34

Perjad .

murnik

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. nov 2014 9:28

na bolhi poglej, se marsikaj najde ...

ali Nimrod, Gozdič doo (Konjice)

Moj namreč nekaj fantazira o prepelicah in kopunih, pa smo iskali in se najde.

mamamia

Mirc86  

član od: 17.12.2011

sporočila: 33

27. nov 2014 9:44

Dolenjska ti je verjetno predaleč, ane? Mi imamo prepelice doma. V bistvu brat od punce. Okoli 100 komadov. 

Mirc86

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

27. nov 2014 10:05

Danes sem opazila v Lidlovi reklami, da bodo imeli race, prepelice.

nxyz

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

27. nov 2014 14:55

Tudi mi imamo prepeljice pa smo ti najbrž tudi predaleč - isto Dolenjska.

testeninca

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

28. nov 2014 7:44

HVALA VAM DRAGI MOJI!!

Mamamia: Ste že nabavili oz. resno razmišljate? Kaj tukaj se dobijo pol že očišćene?
Bi se pol kar s tabo povezal,glede določenih zadev.

Dolenjska je čisto ok, ampak ker sem brez avta, raje prepustim dobrote ljudem iz vaše okolice :D


Kako pa ste vi glede priprave takšnih zadev? Je nekaj drugačnega, svežega in definitivno v kontekstu vračnja k nekdanjemu načinu prehranjevanja. Sploh jaz, kot ljubitelj zgodovine, se vedno bolj navdušujem nad nekdanjimi jedilniki in načini prehrane.
Kako vam odgovarja okus divjega goloba,prepelice? Jih samo popečete v roru, ali delate na kakšen poseben način?
Jamie je v JAMIE AT HOME tako lepo predstavil zadevo, da sem se kojci zaljubil. Samo lepo je zložil različne kose mesa v ponen in HOPA CUPA v krušno. Majkemi, je pol hrustalo!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

1. dec 2014 8:42

nic?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

1. dec 2014 13:37

Kolega Brando, v Lidlu je ta teden ponudba prepelic sicer gojenih v Španiji ampak kaj čmo tako je to pri nas. Sem jih kupil in zdaj so v fazi odtanjevanja ,kaksne so po okusu sporočim. Cena za 4 v paketku teže 600 g je 5,90 evrov tko da če te ta perjad se zanima hajd v nakup :)

hedonist

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

2. dec 2014 6:50

Lepa igra hedonist. Hvala za info. 
Poročaj kako in kaj!!

Vse dobro

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5048

2. dec 2014 9:00

Prepelice iz Španije so povprečne. včeraj sem jih pripravil, nisem kompliciral,najprej sem jih mariniral v pomarančnem soku potem, dodal sol ,poper, malo brinovih jagod, bardiral s panceto, dodal nekoliko telečjega fonda in pekel v pečici . Najprej pokrite s folijo cca 20 min nato še enkrat toliko brez folije. Solidne vendar se pozna da so iz reje ,koža je imela kljub tretmanu nek zoprn priokus tako da mi je bilo žal, da jih nisem odrl.

 Sicer pa poskusi sam po svojem receptu.

hedonist

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti