Najcenejši ponudnik električne energije

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

29. nov 2014 9:16

Matineja, 4,5€ x 12 = 54€ na leto. Zame to ni zanemarljivo. Vsak € ki ga prišparam, lahko zapravim kje drugje

 

Pa mislim, da je prihranek višji, sem bila prej tudi pri ElCelje.



marjja

Sporočilo je spremenil(a) marjja dne 29.nov 2014 09:17

matineja  

član od: 21.12.2008

sporočila: 45

29. nov 2014 16:47

O, Nola, si pa res prijazna!!! Ja, seveda je razlike na letni ravni, ko sešteješ. Ni mi pa jasno, zakaj imajo nekateri na MESEČNI ravni to isto razliko? No, NOLA, najdi prijazen odgovor....

 

matineja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. nov 2014 18:02

Saj je nimajo, po moje so samo prikazali mesečno porabo prej in celoletni prihranek pri novem ponudniku.

rimljanka

matineja  

član od: 21.12.2008

sporočila: 45

29. nov 2014 18:33

Hvala, Rimljanka...:)

 

matineja

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

29. nov 2014 19:05

NaturensGalleri je napisal/a:
Mi smo že kako leto in pol pri gen-i..položnica se nam je zmanjšala iz 80-100 EUR na okoli 40-50 (ne delamo nič kaj drugače, kot smo prej) s tem, da smo pri prejšnjem ponudniku vsako leto dobili za plačat še 150+ EUR poračuna, tega zdaj ni več, ker se poraba sporoča vsak mesec sproti. Ne tega vzet kot reklamo, samo povem našo izkušnjo. Ljudje so pohvalili tudi petrol, da je kar občutna razlika v višini zneska za plačilo. Za ostale pa ne bi vedela.
NaturensGalleri

Edino, kar mi pri taki razliki pade na misel je, da položnic ne plačuješ sama in ti je nek znesek pač ostal v spominu - ker je taka razlika ob enaki porabi preprosto nemogoča! Pri nas je bila razlika pri preračunu vnaprej mesečno tudi  okrog 5 €, dejansko zaračunana  po prestopu k Gen-i  je nekaj večja, pri porabi nekoliko nad povprečjem.

Cila

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

29. nov 2014 20:41

Ciline besede moje samo potrjujejo. Tudi pri nas smo prešli na Gen-i in imamo nekako tak prihranek kot Cila.

rimljanka

NaturensGalleri  

član od: 8.12.2007

sporočila: 272

30. nov 2014 1:58

Morala bi napisati od 75-90 EUR, ne 100, za to se opravičujem. Sem šla prav poiskat tazadnjo položnico prejšnjega ponudnika, 79 EUR, mesec prej 74 EUR, med letom večrat med 85 in 90 EUR (sploh poleti, ko spravljamo drva in laufajo stroji), pod 65 EUR nikoli. Plus 180 EUR poračuna konec leta. Takrat nam je počil film, smo presedlali na gen-i, ker se nam je vse skupaj zdelo navadna barabija. Tazadnja položnica pri gen-i prejšnji mesec 49 EUR, najvišja, kar smo jo do sedaj dobili 60 EUR, pa še to je blo poleti, ko smo laufali cepilec in cirkular skoraj cel mesec. Kaj so čarali, ne vem in sanja se mi ne, zakaj taka razlika, ampak tako je. Imamo dvotarifni tok, imeli smo ga tudi prej, pere in lika se med vikendom, tako kot se je delalo pri prejšnjem ponudniku, opremo imamo isto, moj računalnik gori noč in dan, tako kot je prej, v hiši še vedno živimo 3 osebe, itd. Ni nekih posebnih sprememb. Stanje števca sporočamo vsak mesec sproti, prej so mislim da obračunavali pavšal.  Ne vem, če so se cene pri prejšnjem dobavitelju kaj spremenile v tem času, ampak vem, da mi nazaj več ne gremo. Nemogoče je mogoče, draga Cila  Izgleda, da je dosti odvisno, katerega ponudnika si imel prej, ker očitno eni niso tako zasoljeni..tašča npr. pravi, da imajo pri elektro MB čisto normalne položnice in se jim prehod na drugega dobavitelja ne splača, ker bi bila razlika minimalna. Kot berem po netu, so ljudje na dvotarifnem toku prihranili povprečno okrog 60-80 EUR na leto, kar je nekje toliko, kot sta omenili Cila in Rimljanka. V vsakem primeru tudi tak prihranek ni slab, ni res? 



NaturensGalleri



Sporočilo je spremenil(a) NaturensGalleri dne 30.nov 2014 03:39

Sporočilo je spremenil(a) NaturensGalleri dne 30.nov 2014 03:40

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti