Nadomestilo za margarino

s  

član od: 13.4.2004

sporočila: 2

tema odprta - 14. apr 2004 17:55 | ogledi: 3.331 | odgovori: 7

zivjo!

prosim vas,če mi lahko pomagate razrešiti problem.pri receptu klavir kocke gredo v belo kremo naslednje sestavine: 1/2 l mleka, 4 žlice gustina, 25 dag sladkorja in 25 dag margarine. jaz bi rada dala bistveno manj margarine ( cca 10 dag). kaj moram v tem primeru dodati oz. česa moram dati več?

iskreno se zahvaljujem za odgovor.

sanja ocvirk

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

14. apr 2004 20:18

Sanja, v tovrstne kreme ne dajem več margarine, pač pa rastlinsko smetano. Delaj tako, kot piše v receptu, samo margarino zamenjaj s smetano. Približno 2,5 dcl smetane, ali pa malo več. Ni tako pomembno. Stepi jo, brez sladkorja, če je že sladkana in jo potem narahlo primešaj jajčni kremi. Krema je okusnejša (vsaj za mene, ker sovražim okus margarine), pa še manj kalorična. Mimika

s  

član od: 13.4.2004

sporočila: 2

14. apr 2004 21:14

najlepša hvala za odgovor.pa samo še nekaj,ali lahko smetano uporabljamo samo za kreme ali tudi za npr. biskvit? sanja ocvirk

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

15. apr 2004 8:55

Zgoraj navedeni kremi se reče "bela krema" in vedno dam notri margarino ali maslo (lahko je tudi 20 dag, 10 pa nikakor ni zadosti). To, glede stepene smetane, ne vem, treba je probat, da ne bi bilo preveč mehko. Odvisno za kaj bo. Smetana pa v biskvit nikakor. Biskvit itak delamo na več načinov; rahli biskvit, ki ga uporabljamo za rulade, je pa samo iz jajc, sladkorja in moke (pecilni prašek ni potreben). Cela jajca s sladkorjem miksamo, vsaj 5 - 8 minut, da se dobro zapenijo in potem na rahlo primešamo moko. Pozdravček! Sporočilo je spremenil(a) dragička dne 15. apr 2004 09:00:02

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. apr 2004 9:12

Ta krema, ki jo dragička imenuje "bela", je uporabna prav za vse namene, če namesto masla ali margarine daš smetano. Tako delam že nekaj let in doslej se še ni zgodilo, da bi bila krema premehka ali sicer neuporabna. Zato pa uporabljam rastlinsko smetano, ki ne "razvodeni" po določenem času. V testu se margarine ne da nadomestiti s smetano. Edino z maslom jo lahko. Jaz že nekaj časa vse piškote in pecivo delam izključno iz masla, ker margarine ne maram. Linški piškoti ali orehovi rogljički so mnogo boljši iz masla. Mimika

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

15. apr 2004 9:41

Mimika, hvala za ta nasvet. S kuhanjem in pečenjem se ukvarjam že oho-ho let in še nikdar in nikjer nisem zasledila, da bi v taki kremi margarino nadomestila smetana. Doma imam veliko kuharskih knjig in raznih receptov, tudi tam nisem videla, da bi smetana bila nadomestek. Po tem se vidi, da več glav več ve! Takoj v soboto bo proba. Pozdravček!

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

16. apr 2004 8:03

Dragička, tega nisem videla v kuharskih knjigah, pač pa se sama prišla do tega spoznanja na podlagi izkušenj. V kuharski knjigi sestre Vendeline je čudovit recept za vaniljivo kremo za torte ali princes krofe. Slednje sem zelo pogosto delala, vendar jih sama nisem imela prevec rada, ker sem nekje v "podtonu" okušala margarino. In potem sem poskusila z rastlinsko smetano. Odslej so moje princeske še boljše. Mimika

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8684

16. apr 2004 9:18

To spoznanje me zelo veseli. Saj tudi jaz sem pri pripravi kreme dostikrat pomislila: oh, šit, koliko margarine... Ni mi pa nikdar padlo na pamet, da bi s čim zamenjala. Namreč, pri peki se vedno držim receptov. Nobenega ne znam na pamet in se tudi ne potrdim, da bi si zapomnila - imam občutek, da je recept "zakon". Praviš za princeske, da so še boljše. Oh, ne mi spominjat princesk. Pri nas doma, karkoli se naredi, princeske so vedno neko ozadje "...saj je odlično, dobro, ampak zakaj nisi naredila princesk". Zlasti moj sin, on bi jedel samo princeske. Ma, toliko truda, pojejo pa v enem šusu - pol ure in jih ni. Zadnja leta delam celo in dveh mer od enkrat, pa vseeno. Kako je smešno, polna miza tistih princesk in ko rečeš "keks" jih ni več. Pozdravček!

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti