Novoletno pecivo 2014

mladikica88  

član od: 21.10.2014

sporočila: 61

30. nov 2014 21:28

Točno tako...moj mož je navdušen šahist, zato bi ga rada presenetila s temi keksi. Časa imam dovolj, volje pa tudi ne manjka

mladikica88

Loana  

član od: 28.11.2014

sporočila: 2

30. nov 2014 21:32

Gabriela je napisal/a:

Hvala obema, mamamia in Loana.  Prej nisem imela časa, da se vama zahvalim za hiter odgovor. Zjutraj sem potem še pekla za taščin rojstni dan mini tortice po receptu " Caprese torta", v sredini vsake tortice je bilo sladko-grenko presenečenje v obliki pomarančnega želeja, za okrasitev sem porabila kremo od kremšnit + maslo + čokolada. Izpadlo je fantastično dobro, še kar lepo za pogledat, ampak v primerjavi z vami je bil umetniški vtis bolj švoh. (Sem si ta teden kupila pekač za mafine in sem to delala prvič.)
Zelo sem vesela tudi izgubljenega recepta za rumenjakovo maso za sladko salamo.
LP, G



Morda vam pride v poštev tudi testo. Potrebujete 25 dkg  mletih orehov,  21 dkg sladkorja v prahu, 1 jedilna žlica kakava, 1 jajce, 1 vanili sladkor, 1 žlico ruma. Sestavine zmešajte. Desko posujte s kristalnim sladkorjem in razvaljajte testo 1 cm debeline.  Namažite z nadevom, zvijte v rulado, zavijte v folijo in postavite v hladilnik. Recept sem pred leti našla v neki revij pod naslovom Ivanina rulada presnečenja.Gabi



Loana

Loana Sporočilo je spremenil(a) Loana dne 30.nov 2014 21:33

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

30. nov 2014 22:26

Mladikica88, recept za piškote je tudi v knjigi dr.Oetkerja izpred nekaj let. Recept ti lahko javim v sredo, ker me do takrat ni v Lj. oz. doma. Če ga želiš, mi javi.

kača

limonca26  

član od: 23.7.2006

sporočila: 304

1. dec 2014 6:28

Mladikica88 - pošiljam ti recept, prepisan iz  dr. Oetkerja:

250 g mehke moke

3 g pecilnega

150 g sladkorja

1 vanili sladkor

1 steklenička rumove esence

1 jajce

125 g mrzlega masla ali margarine

Ugneteš v gladko testo. Testo razdeliš na polovici in v eno vgneteš temni del.

 

Temno testo narediš iz:

20 g kakava

15 g sladkorja

1 žlica mleka

 

Šahovnico dobiš tako, da iz na 1 cm debelo razvaljanega svetlega testa izrežeš 5, iz temnega pa 4 enako dolge in 1 cm široke trakove. Premažeš jih z beljakom in jih izmenično zložiš drugega ob in na drugega. Dobljeni kvader oviješ s tanko razvaljanim svetlim testom. Tako ti nastanejo 3 zvitki. Ohlajene razrežežeš na ploščico.

Naj ti uspe presenečenje za tvojega moža.

Lep dan še naprej.

limonca26

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

1. dec 2014 21:27

Loana, zlata si! (Saj se tikamo, a ne? )Zdaj imam pa kompleten recept, ki ga bom v kratkem sprobala. Zame je bila to takrat najboljša sladka salama in upam, da se mi okus po tolikih letih ni spremenil. Hvala.

Gabi

mladikica88  

član od: 21.10.2014

sporočila: 61

2. dec 2014 9:08

Hvala za vse posredovane recepte. Si bom sigurno enega slovenskega  izbrala, potem pa tudi z vami delila kak je zadeva uspela.

Lep,pa ceprav oblacen dan zelim

mladikica88

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

2. dec 2014 19:27

Živjo! iščem recept za ježke (piškotke, ne tiste ala "kroglice"), pri katerem se doda navadni jogurt v testo. Pozna/ima katera? hvala že vnaprej!

Sunny09

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

2. dec 2014 19:50

Hvala, angie.orhideja :)

Margot

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

2. dec 2014 22:06

angie.orhideja... super! Hvala.  Prav mi bo prišlo ta konec tedna, ko bom imela vnukinjo čez vikend, bova uporabili skice za izdelavo=peko  škornjev za darila, pa še kaj. Čeprav mnogi recepti vsaj teoretično znani, že videni, jih vseeno vedno rada pogledam. Pa tudi teorija, navodila in nasveti dobrodošli... Vedno lahko izveš kaj novega ali kaj že vedenega in pozabljenega.

LP, G

Gabi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti