Novoletno pecivo 2014

angie.orhideja  

član od: 14.7.2008

sporočila: 866

29. dec 2014 20:35

tako nekako je zgledalo na koncu ampak jih že nekaj manjka....so se kar sproti nekam izgubili 

angie :)

1mačka  

član od: 13.8.2011

sporočila: 3

29. dec 2014 22:41

Tudi pri nas je dišalo po praznični peki 

1mačka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

30. dec 2014 3:55

Jaz se samo za glavo držim, kaj boste z vso to sladkarijo. Pri nas je padla odločitev, da piškotarije letos ne bo. Prijateljice vedo, da se poskušamo mal nazaj držat, poleg tega imamo raje kalorije "tazaresne" hrane kot piškotov. In tako nas ne zasuvajo z njimi.  

Piškoti pri nas niso nikoli za sladico, za to imamo pri nas raje kaj majhnega, kremastega. Po večerji raje grickamo grozdje ali lupimo mandarine.

Delala sem princeske, tiste taborniške piškote kak mesec in pol nazaj, ki so z zmrzovalniku. Iz beljakov, ki so ostali od peke princesk (kremo naredim jako delikatno in brez beljakov), sem naredila prvo rundo pistacijevih makronov (niso bili pravega okusa), pol jih je šlo v službo, par pojedla, par v zmrzovalnik. Še eno rundo moram narediti sredi januarja za eno prav posebno skupino letalcev. (letala ni med smeški) Zdaj čakam knjigo, ker me mikajo še drugi okusi makronov. 

Mamamia, z mumom ali kitchenaidom se krasno mesi, ni treba mišic prav nič uporabljat. Upam, da bo vse v zvezi s posegom OK. 

Za Silvestrovo bom naredila vermicellije iz kostanja, z malo smetane. Klein aber fein.

Vsem lepe praznike še naprej. 

Vanja

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

30. dec 2014 7:33

Vanja, jaz sem neizmerno uživala v peki piškotov.

Živim v naselju obkrožena s samimi upokojenci. Gospe iz tega ali drugega razloga niso v stanju da pečejo piškote. Svoje najbližje sosede sem pred božičem obdarila s škatlicam mešanih piškotov.Več kot polovico napečenih piškotov sem tako razdelila.

Tiste iskrice sreče v njihovih očeh so neprecenljive, moj trud več kot poplačan, in bom drugo leto isto naredila. Samo da nas vse zdravje posluži .

 

Mamamia, želin ti uspešen operativni poseg, in naj te roke ubogajo še veliko let !



SMARTY1

Sporočilo je spremenil(a) SMARTY1 dne 30.dec 2014 08:07

Riddle  

član od: 15.1.2009

sporočila: 418

30. dec 2014 8:26

Smarty, pa ti si ena super dobra duša! 

Lp od R.

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

30. dec 2014 8:48

Kakih 15 let sem delala podobno kot letošnje pridne pekarice, vključno s Smarty. Deset do 15 vrs piškotov, kakih 200 je bilo vedno samo cimetovih zvezdic, tistih brez peke tele so moj ponos:

... Sosedje, kolegi v službi, prijatelji so vedeli, kaj dobijo in tudi meni je bilo v veliko veselje. Potem pa pride trenutek, ko navdih malo uplahne, zadnja tri leta sem pekla skupaj z mladima sodelavkama iz službe (in otroci so pomagali) in zdaj glavnino že obvladata, jaz sem bila letos bolj "nadzorni".

 

Eni mojih najljubših, nebeški poljubčki:

Pa tole za obujanje spominov

 

 

Naslednja naložba bo mum ali kitchenaid, tisto z valjarjem bom že zmogla.

 

 

mamamia

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

30. dec 2014 9:50

Mene je tudi vedno zanimalo, kaj počnete z vso to silno pekarijo. Pri nas se vedno pečejo čokoladni  piškoti za Miklavža, druga runda je za božični večer, tretja za silvestrskega. Tako zdaj nastajajo čokoladne smrekice zasnežene z limoninim ledom in pistacijami (skladno z vremenom in vzdušjem). Vsaka porcija je takole iz litra moke in nič več (seveda pride za božično in silvestrsko večerjo še nekaj sladkega za povrh), pa nam vsem gre dobro in še celo obiski dobijo kaj za poskusit.

Kar pa seveda sploh ne pomeni, da ne občudujem vaše zagnanosti in trde volje, le razumeti je ne morem čisto.

Sonja

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

30. dec 2014 17:30

Domačih piškotov pa res ni težko porabiti, sploh tako lepih, kot so zgoraj na sliki. Vsako praznično mizo polepšajo. Če greš voščit Novo leto, sestaviš lep darilni paketek, pa ga je vsak vesel. Če pridejo nenapovedani obiski, je vedno kje nekaj lepih piškotov za na mizo. Če ostanejo, jih lahko zamrzneš, da so na varnem pred napadi sladkosnedja in počakajo svoj trenutek prave uporabe.

Steklenica vina in pol kile kave je zgubilo na veljavi, kar se kava poivsod dobi, šoferji pa piti sploh nič ne smejo.  To je bolj štafetno darilo, ki se prenaša okrog, a ga nihče ne odpre. No ja, če je res dobra buteljka, se lahko hitro ustavi na svoji poti do prejemnika. 

Katrca11

mladikica88  

član od: 21.10.2014

sporočila: 61

30. dec 2014 21:24

Tudi pri meni piškotki hitro dobijo svoje odjemalce...moja tašča vsako leto tradicionalno speče potico in božični kruh, tako da jim paketek lepo okrašenih piškotkov popestri mizo. Prav tako so tudi obdarovanci bolj veseli domačih keksov, kot pa kaj kupljenega. In tako se piškotki res hitro porabijo. Pa še nekaj svojega pečata daš zraven ko podarjaš kekse. Različni smo si in to nas bogati.

Vsem želim lepo praznovanje jutrišnje najdaljše noči v letu

mladikica88

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

30. dec 2014 22:50

Letos ni bilo praktično nič od piškotov. Ena runda smrekic ni dočakala krasitve, je vsak malo poskusil in jih ni bilo več (delam s cca 200g moke naenkrat, več ne). Druga runda se je preveč pobarvala, ker so mi eni mali prstki med peko regulirali temperaturo. Ironija je, da sem vmes po telefonu dajala nasvete o peki. Prvi pekač makaronov se mi ni posrečil ... eh.

Čarli08

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti