Novoletno pecivo 2014

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

21. dec 2014 23:05

Tudi jaz sem brez besed. Vsa pohvala pridnim slaščičarkam. Mislim pa, da bodo škatle kar hitro prazne, malo tu, malo tam. Fajn darila, nimaš lepšega in slajšega.

 

naor

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12652

22. dec 2014 1:18

 Ostala sem tudi jaz brez besed,  Gogad , to pa so piškoti, ki jih je veselje pogledat, vsa čast in čestitke.

mopsika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

22. dec 2014 8:12

Goga, super.

Sama pa priznam, da so taki moji časi mimo. Nekaj malega smo punce pekle,pet vrst piškotov po dve masi ali celo samo eno, pa smo razdelile na tri dele. Ne ljubi se mi več ure in ure motovilit z valjarjem v roki in prekladat vse to. 

mamamia

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

22. dec 2014 8:57

Gogat, waw, pridna!!

Zanima me pa, kateri so tisti keksi, ki so okrogli, na obeh straneh pomočeni v čokolado (kot neke rolice)?

Hvala :)

anka

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

22. dec 2014 8:59

To tudi mene zanima.

 

Sicer pa vsaka čast...

 

Jaz pečem za sproti in ničesar ne skrivam, ker mi je fajn da se poje, ne pa da po nekih škatlah leži. Res pa je da ne pretiravam, saj s vsem tem cukrom....

testeninca

suziqatro  

član od: 25.4.2011

sporočila: 2526

22. dec 2014 9:39

gogad....se odpovem nebesam, ker  raj je na zemlji ( v tvoji kuhinji )!

suziqatro

Mia84  

član od: 4.12.2012

sporočila: 189

22. dec 2014 9:45

Goga- waw, pri vas je pa vsak dan praznik! Ne samo, da jih je veliko, tudi čudovito okrašeni in izdelani so vaši piškoti! Kapo dol!

 

Pri nas tudi večino gre sproti, čeprav vsako leto pripravim tudi nekaj škatlic za obdarovanje. Žal letos to ne pride v poštev, tako da se bomo večinoma sladkali doma. Je pa neizmerno veselje z otroki ustvarjat, tudi če rezultati niso najlepši in kuhinja bela od moke, tla pa lepljiva od testa :)

lp

A.

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. dec 2014 12:10

Dekleta hvala :)...piškotki se imenujejo bele trobente s kokosom,temni so pa z orehi..recept za oboje ..4

Bele trobente...200g masla stepemo s 100g sladkorja v prahu in enim jajcem,dodamo 100g kokosa in 350g moke,naredimo testo in damo v hladilnik..najbolje čez noč...zvaljamo na 5 mm in navijemo na kalup..pečemo 10 .minut na 180.. Krema :.1 beljak stepemo s 20 g sladkorja do sijaja..,60g sladkorja kuhamo s 3 žlicami vode 3 minute,Potem sirup vmešamo v sneg in miksamo da se ohladi..posebej zmiksamo 80g masla ..v maslo požlicah vtepemo še sneg..miksamo toliko časa da je masa lepo gladka.stopiš rebro čokolade in vmiksaš v kremo


Čokoladne trobente...35dag moke,15 dag sladkorja v prahu,18 dag masla,7 dag mletih orehov,1 jajce ,1 rumenjak,1 žlica kakava...Maslo razdrobiti v moki pomešani s kakavom,dodati jajce,rumenjak,orehe ,sladkor,in zamesiti testo razvaljati in narezati na trakove..,oviti na kalup in peči 10 minut na 180..pečene
nbrizgati s kremo in robove ponočiti v čokolado..
Krema je ista kot za nebeške poljubčke,razen da vmiksam temno čokolado ..

Delam na kalupih za šamrolce..ovijem samo n aožjem delu do polovice :)



lp goga

Sporočilo je spremenil(a) gogad dne 22.dec 2014 12:11

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. dec 2014 12:15

Testeninca pri nas se nič ne skriva..imam piškotarnik na mizi in takoj ko je prazen napolnim..20 škatel pa res ne morem imeti v kuhinji...peka mi je v veselje in hobi..pač eni zvečer gledajo tv jaz pa pečem in kranclam 

lp goga

Katja D  

član od: 20.5.2006

sporočila: 446

22. dec 2014 13:45

Mamia, hvala, bom poskusila enkrat v naslednjih dneh. Piškoti so za mojega najstarejšega fanta, ki ima rad okus po vaniliji.

 

mamamia je napisal/a:

Če imaš rada izrazito aromo vanilije, potem kupi strok, izpraskaj sredico in jo segrevaj v čisto malo sladke smetane (dve jušni žlici morda). Ohladi in potem to dodaj osnovnemu piškotnemu testu, prav tako dodaj še vanilijev sladkor, lahko pa tudi kupiš dokaj močno aromatiziran vanilijev sladkor (je v foliji kot na primer pomarančna ali limonina lupinica). V piškotno testo lahko namesto dela moke dodaš vrečko vanilijevega pudinga, ki nič drugega kot z aromo vanilije aromatiziran jedilni škrob, zaradi česar bodo piškoti lepo rahli.

Ali pa lupi esenco vanilija in dodajtestu.

Recept za testo pa: 350 g moke, 200 g masla, 2 rumenjaka, 120 g sladkorja (ali več ali manj, kakor imate radi), malo sladke smetane (toliko, da nastane gladko, voljno testo, ki se lepo valja in se iz njega zlahka izrezujejo piškoti - grez anekaj jušnih žlic, po potrebi pač), dve vrečki vanilijevega sladkorja, po želji esenca vanilije ali vanilijev puding.

 

Moko in škrob vedno presej skupaj, ostale sestavine daj v jamico, ki jo narediš na vrhu presejanega kupa, iuz saldkorja, jajc in smetane narediš kašo, potem pa postopomoa dodajaš maslo, ki ga v ksomičih naložiš po robu moke, in seveda moko. In gneteš, da nastane voljno testo. Če se drobi, dodaš malo maščobe ali tekočine, če je pocasto, dodaš še malo moke ali škroba.

 

Pečeš na 175 do 180 stopinj kakšnih osem minut. Ko vzameš piškote iz pečice, moraj biti na otip še čisto malo mehki, saj se na zraku, med hlajenjem še malo posušijo in so potem ravno pravšnji.



mamamia

Katja D.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti