Velikonočni "ostanki"

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

15. apr 2006 21:18

Pri nas pa po velikonočni pojedini obvezno sledi naslednje: prepražimo čebulo in česen - dodamo na koščke narezano šunko oz. tisto kar je od nje ostalo - dodamo narezan kuhan in olupljen krompir - prepražimo kot pražen krompir in čisto na koncu v tak krompir narežemo trdo kuhana jajca in narahlo premešamo. Skratka, kot pražen krompir s koščki šunke in jajci. Zraven je obvezno regrat ali motovilec. Mi se tega skor bolj veselimo, kot tistega pred tem. Dober tek. Aja, pa pazljivo s soljo, ker je meso slano. vanjatajnsek

Taia  

član od: 2.11.2002

sporočila: 473

15. apr 2006 21:32

Nisem brala odgovorov, zato se opravičujem, če je kdo že napisal, kar bom jaz. Jaz šunko dam kuhat ali v ješprenj ali v pasulj. Jajca pri nas nikoli ne ostanejo, ker smo roparji jajc. Če ostane potica, pa jo damo v skrinjo. Taia

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

16. apr 2006 13:38

veš za drugo leto, da bo treba pripravit manj... Drejček

matjaž  

član od: 13.1.2002

sporočila: 1059

16. apr 2006 16:16

Prav tako kot so že napisale ostale pred mano. Šunko - za omako za makarone, ali za ričet. Klobase - za kak naslednji dan za malico, kuhane počakajo kar par dni v hladilniku ali pa za krompirjev golaž. Potico - narežemo na kose in v zmrzovalnik. Ko si kdo kak košček poželi, ga enostavno odtali v mikrovalovki. Jajca - za na regrad ali na solato s čebulo in šunko narezano na rezine. Piškote - v skledo in na mizo pred televizijo, sigurno jih prej zmanka kot pa bi se preveč izsušili. Hrenovo korenino - naribaš, jo malo okisaš in v zaprt kozarček v hladilnik. Vino se nima čas pokvariti. Francoska in krompirjeva solata - poslastica za kokoši. LP Matjaž PS Najbolje je pa upoštevati Drejčkov nasvet.

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

18. apr 2006 9:39

Tašča pravi, da mora nekaj žegna ostati tudi za zajtrk na belo nedeljo. Včasih niso imeli hladilnikov, pa so še po enem tednu jedli pirhe. Danes pa imamo toliko predsodkov... Meni osebno so še vedno najboljši pirhi v regratovi solati. Zdaj, ko smo si raznobarvne pirhe izmenjali, bo ta prav lepo pisana. jankica

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

18. apr 2006 9:49

Iz šunke se da narediti tudi nadev za štruklje (sesekljana šunka, jajca in gobice). Lahko doma pogledam, kaj vse gre noter. Loni Makaroni

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

18. apr 2006 11:31

Za kosilo lahko pripravimo : -špinačo, pire krompir in pirhe -zelenjavno juho in vanjo zamešamo na kocke narezano šunko -solato s šunko, sirom, jajci in prelivom po okusu marelica

karmenalex  

član od: 29.10.2003

sporočila: 143

18. apr 2006 11:59

Francoski krompir - v pekač nalagamo izmenjaje: plast narezanega kuhanega krompirja, na koščke narezano šunko, na rezine rezana jajca, spet krompir... malo popopramo in na koncu prelijemo s smetano in razžvrkljanim jajcem (lahko tudi naribamo sir) in spečemo. Zraven solata in kosilo je nared! Lp, Karmen V.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti