Velikonočni "ostanki"

fordfiesta  

član od: 25.2.2004

sporočila: 61

tema odprta - 13. apr 2004 17:06 | ogledi: 12.531 | odgovori: 18

Živjo!

Se je tudi vam zgodilo, da vam je ostala praznična šunka, pa pirhi in potica? Če imate kakšno dobro idejo, kako vse skupaj dobro uporabiti, prosim, povejte. Pri nas se namreč teh jedil še dotakne ne nihče (so rekli, da jih je preveč).

LP

Mateja

Mateja Pirc Svete

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

13. apr 2004 18:05

Šunko lahko uporabiš tako, da narediš polivko za špagete. Na olju prepražiš malo moke, dodaš paradižnikovo mezgo, malo sladkaš, soliš, dodaš na majhne kocke narezano šunko in grah iz konzerve. Je dobro in otroci to radi jedo. Pravzaprav se da šunka v veliko jedeh porabit. Lahko narediš rusko solato, omleto,šunko z jajci idr. Potico lahko shraniš v skrinji, še kako radi jo bodo jedli na kakšnem izletu , ali praznovanju. Jajca porabiš v solati, mesni štruci , ali pa jih nadevaš , recept je na forumu. No, sedaj moram končati, ker sem na dijeti in se mi sline cedijo. Dober tek! sasa

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

14. apr 2004 7:58

Mi smo jo naredili v paradižnikovi omaki s stročjim fižolom, šunko seveda. Potica je tudi končala v zamrzovalniku. Iz kuhanih jajc pa lahko delaš čudo stvari, od raznih namazov do solat. Pri nas nikoli ne ostanejo. Loni

Kira  

član od: 12.11.2002

sporočila: 58

14. apr 2004 8:58

Dober namaz iz jajck: kuhane rumenjake pretlaci, dodaj malo ojla, kisa in soli ter naseklljanega drobnjaka, beljake pa narezi na majhne kocke in dodaj rumenjakom, jaz sem dodala se par kapljic vode, da je bilo bolj socno

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

14. apr 2004 10:20

Pirhe in šunko lahko porabiš tudi, če narediš zapečene beluše ZAPEČENI BELUŠI: sestavine: beluši iz konzerve/sveži (cca. 1 večja pločevinka/kozarec), sir, 2-3 trdo kuhana jajčka, šunka, nekaj žlic kisle smetane,1 jajce, peteršilj, malo vegete, sol, poper priprava: beluše skuhaš/vzameš iz konzerve in odcediš ter naložiš eno plast v namaščeno posodo iz jenskega stekla. Ločeno drobno sesekljaš trdo kuhana jajca in šunko, sir naribaš. Beluše potresi s delom sesekljanih jajc, šunke in sira in pokrij z novo plastjo belušev. Ponavljaj, dokler imaš beluše in ostale sestavine, na vrhu naj bodo beluši. Polij z mešanico kisle smetane in jajca, ki ji dodaš sesekljan peteršilj, sol in poper. Peci v pečici cca. 25-30 minut. Zadeva je nasitna, zato lahko poleg postrežeš samo solato. maja

SonjaB  

član od: 9.1.2004

sporočila: 250

14. apr 2004 13:16

Mislim, da bi se dalo iz ostankov naredit dobro pico. Tudi s kuhanimi jajčki. Sonja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8695

14. apr 2004 13:43

Šunko nareži na primerne kockice, zavij v folijo, koliko pač potrebuješ za enkrat, spravi v zmrzovalnik. Ko boš v prihodnjosti kuhala kakšen ričet, pasulj, skratka kakšno čorbo, prav pride, da vržeš notri.

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

14. apr 2004 14:09

Koliko časa pa hranite kuhana jajca v hladilniku? LP Spela

vcibej  

član od: 31.1.2004

sporočila: 1264

14. apr 2004 18:42

Sama včasih med dve šunkini rezini vtaknem košček sira in vse skupaj opoham. Ponudim z pirejem in kakšno zelenjavo ali pa naredim kar korenčkov pire. Največkrat pa tako kot dragička porabim šunko za mineštre... To o jajcih tudi mene zanima, danes jih dom zagotovo še jedla v solati. Upam, da ne bom končala v kopalnici.

jaggy  

član od: 12.8.2004

sporočila: 34

15. apr 2006 17:23

Narediš bešamel omako ki ji dodaš na majhne kocke narezano šunko okuse lahko popestrite še z kako kislo smetano ali riban sir. 2/3 preliiješ po skuhanih testeninah, premešaš in nakoncu še ostanek preliješ po vrhu.Na koncu daš v pečico gratinirat in dober tek! Ambrož

Vrana  

član od: 16.2.2006

sporočila: 620

15. apr 2006 20:45

spela, vcibej, pri nas so pirhi v hladilniku - ne, kar na mizi jih imamo, sploh če so lepi kot letos - dokler jih ne pojemo. To pa je največ...tri dni. Jaz jih namreč obožujem...njamiii... Ker imamo običaj, da na velikonočno nedeljo kosimo pri mojih starših, bomo "velikonočni zajtrk" jedli v ponedeljek. Tudi pirhi so vmes. Sploh bodo vse blagoslovljene jedi počakale do takrat. Razen potice, je že šla v promet... Po moje imajo v hladilniku kar nekaj dni fore... Pirhi, namreč. Pozdravček, pa lepe praznike vsem umetnicam in umetnikom, ki so barvali jajčka! Vrana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti