Novo letna večerja

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

20. nov 2014 14:29

Pri meni bodo pa Vertejbenkine klapavice, obvezno, pa hobotnica v solati pa domača mlečna pletenica zrave, glavna jed i sladica (nadevana telečja prsa??, in pa mascarpone kocke..??)

testeninca

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

20. nov 2014 16:14

Na smučanju bom, juhuhu!!!!!

Zato bo biftek, francoska solata,  narezek, vse kupljeno za , pa z mnogo improvizacije ()

Gotovo bo pa velikoin inin

 

 

marjja

ledenka_  

član od: 27.12.2009

sporočila: 581

21. nov 2014 0:17

Res je še zgodaj za sestavljanje menija. Jaz vem, da bom za silvestrovo cel dan in celo noč v službi. Meni smo pa skorajda že sestavili.

Lp

ledenka_

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

21. nov 2014 6:45

mišzmoke je napisal/a:

Lažje bom tuhtala o novoletni večerji, ko bo popravljen naslov,

lp



mzm

 

Ja, precej lažje bo.

Vendelina jr.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. nov 2014 17:50

, jaz pa že par mesecev vem, no vsaj okvirno, kaj bo za silvestra in to zaradi tega, ker moram tartufe naročiti v moji lokalni špeceriji, odišavili bodo pa tole kuro (guinea fowl). 

Ja, saj vem, pravijo, da se na Silvestra perutnina ne sme jesti, ker kure kar nekaj prasketajo in pridejo nikamor pa tako leto nikakor ne mine. Zdaj bom videla, če je kaj na tem, ker meni čas čisto prehitro teče in upam, da bo  tale kura kaj izboljšala situacijo. 

Vanja

milja44  

član od: 2.1.2014

sporočila: 152

22. nov 2014 17:53

Ja res, da je po koledarju še kar veliko dni do Silvestra, pa se je bolje prej pripraviti meni, saj je še veliko drugih opravil, zato sem meni že izbrala saj v pripravi le tega sila uživam. Za toplo predjed, grahova kremna juha s palačinkinimi mošnjički, mesna glavna jed - nadevan goveji file v krušnem testu z motovilčevim pestom in sladica - vanilijeva zmzrlina z gozdnimi sadeži. K glavni jedi kakšno dobro vino npr. Cabarnet in k sladici  Polus Traminec.

Vsem želim pri pripravi veliko užitkov in uspeha.

milja44

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. nov 2014 12:44

Se spomnim, da smo včasih tudi pri nas pripravljali silvestrski meni v začetku novembra. Zdaj se s tem ubadamo po Božiču, pa zato nič slabše ne jemo, ker se tako ali tako vse dobi ob vsakem času. Razen če se že prej nenadoma ne pojavi od kod kaj posebnega, pa spravimo v skrinjo in si rečemo, no, tegale (ali tole) bomo pa snedli na Silvestrovo.

Letos se zaenkrat ni še nič pojavilo.



Sonja




Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 23.nov 2014 14:52

pultica  

član od: 10.4.2012

sporočila: 57

23. nov 2014 16:50

Jaz pa zagotovo vem, da bo zunaj na ražnju pečen jagenjček (po belokranjsko seveda), brez francoske solate tudi ne bo šlo, za sladico se še odločam a mislim da bo kar nutelina torta z višnjami in banano, to imamo vsi radi in nareže se. Pa kakšne orehove kifelčke ali kaj podobnega še... Ja pa doma pečen kruh, veliko dobre volje in to je to....brez nekih presežkov in pretiravanj. Pili bomo pa otroški šampanjec, ker nobeden ne pije alkohola.

pultica

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

23. nov 2014 17:12

milja44 je napisal/a:

Ja res, da je po koledarju še kar veliko dni do Silvestra, pa se je bolje prej pripraviti meni, saj je še veliko drugih opravil, zato sem meni že izbrala saj v pripravi le tega sila uživam. Za toplo predjed, grahova kremna juha s palačinkinimi mošnjički, mesna glavna jed - nadevan goveji file v krušnem testu z motovilčevim pestom in sladica - vanilijeva zmzrlina z gozdnimi sadeži. K glavni jedi kakšno dobro vino npr. Cabarnet in k sladici  Polus Traminec.

Vsem želim pri pripravi veliko užitkov in uspeha.



milja44

Tudi mene je v tole zelo pritegnilo, ko sem doma listala :

" Kulinarični užitki s Hoferjem..........02/2014 " 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti