Prosim za ideje za romanticno vecerjo

Amadej95  

član od: 19.11.2014

sporočila: 1

tema odprta - 19. nov 2014 19:34 | ogledi: 11.207 | odgovori: 41

Pozdravljeni vsi ljubitelji kuhinje :).

 

Jaz pa imam eno prosnjo oz. Vprasanje.

Cez dva dni moja punca praznuje rojstni dan in ji nameravam pripravit romanticno vecerjo.in bi prosil za kaksnen enostaven ampak okusen ter romanticen nasvet za obrok.drugac v zivljenju nisem dosti kuhal ampak vse kar sem spacal ne blo kolko tolko ok :).

Hvala ze v naprej,

Amadej

Amadej95

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

19. nov 2014 21:25

Amadej, iz lastnih izkušenj Ti povem direkt: pelji jo ven. Glede na navedene izkušnje in sklep, da imaš v uporabniškem imenu letnico rojstva, ne delaj takih neumnosti, kot sem jih jaz.

Ko sem kot najstnik, pa tudi kasneje kot študent, probal šarmirat punce z doma pripravljenimi obroki, se ni ravno dobro končalo, pa danes nisem ravno profesionalec, ampak se precej dobro znajdem v kuhinji, po 15 letih kilometrine. Sploh če nisem v svoji kuhinji in je treba improvizirat, zna bit problem.

Pohvalno, da se hočeš izkazat, predlagam, da jo po rojstnem dnevu povabiš, da bi skupaj poizkusila kaj skuhat, s polno mero smeha in dobre volje, če se vse skupaj ponesreči in bo treba vreč stran, ampak ne za njen praznik.

Drejček

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. nov 2014 8:54

Ne strinjam se. Ven gresta lahko vsak dan, pljuni v roke in na delo, vec steje vlozek kot izdelek.

Commis débarrasseur

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

20. nov 2014 9:18

Kakšno hrano pa ima rada?

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

20. nov 2014 9:27

Jaz bi bila zelo vesela, če bi se moj potrudil in mi kaj skuhal. Sploh, ker ni ravno za kuharijo, bi mi to še toliko več pomenilo, Pa tudi, če se mu ne bi najbolj posrečilo :) Tako kot pravi zzak, ven jo lahko pelješ vsak dan.

Da ti pa lažje damo kak nasvet, bi pa res bila dobrodošla informacija kaj ima sploh rada - morda ne je mesa ali zelenjave...

Lopatka

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

20. nov 2014 9:35

zzak1977 je napisal/a:

Ne strinjam se. Ven gresta lahko vsak dan, pljuni v roke in na delo, vec steje vlozek kot izdelek.



Commis débarrasseur

 

zzak,

Tako slabo, da ne bi bilo za pojest gotovo ne bo, trud pa bo sigurno nagrajen . Sama sem vedno zelo vesela, ko mi moj kaj pripravi, ker vem, da mu kuharija ne gre ravno in mi je čisto vseeno, če na koncu stvar ni perfektna . Se pa pridružujem ostalim, sporoči nam, kaj rada je, oziroma česa ne mara, pa ti bomo lažje pomagali

Sandra_a

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

20. nov 2014 11:14

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?TOPIC_ID=1342

 

Prej moraš vedeti, kaj ona je in česar ne.

Potem pa kaj si sposoben skuhati.

Mogoče si zamisli eno preprosto zadevo, pa jo prej že doma skuhaj, da vidiš, če ti gre, potem pa izpelji to še, ko jo povabiš.

 

Meni bi bilo fajn, če bi mi takole snubitelj kaj skuhal, a če se spomnim bivšega, v tem primeru je bolje tako, kot je naredil in me peljal ven.

Tako da odvisno od človeka in sposobnosti vihtenja kuhalnice.

Nikakor pa mi ni všeč, da bi mi snubec skuhal npr testenine za večerjo ...

anka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

20. nov 2014 12:29

Kaj je narobe s testeninami? 

Commis débarrasseur

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

20. nov 2014 13:03

Nič ni narobe s testeninami samimi, le da če te nekdo povabi, mi ni všeč, da se mi to postreže za večerjo. Ampak to sem zgolj jaz.

Same testenine pa so drugače ok jed.

anka

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

20. nov 2014 13:25

Kaj pa kaka tortilja, solata in sladica v kozarčku??? To sladico lahko zeksperimentiraš z nadrobljenimi piškoti, sadjem, kako remo (lahko kupiš instant pa samo zmešaš z mlekom...).

Tu res nemoreš kaj dosti zafrknit.

Če pa ima rada kitajsko hrano pa kupiš v Lidlu mešanico zelenjave in gobic, pa še kake koščke piščančjega fileje, ostrigina omaka mmmnnjammi.

 

Sicer pa jaz bi bila zadovoljna tudi s testeninami s tuno :). Šteje trud!!!!

testeninca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

20. nov 2014 14:37

Vse skupaj zabeli s konkretno dozo ljubezni, pa bo šel skozi tudi kak kiks. Pa kaj, če bo kaj preveč pečeno ali premalo skuhano. Na koncu se bosta vsemu samo smejala.

Moj je meni naredil pečena bedrca s pire krompirjem in solato. Nič oh in sploh, zapomnila si bom pa do konca življenja. Na sladico sva šla pa peš v mesto.

Danes zna skuhati že precej več od te kombinacije. Je pa definitivno glavni pri hiši za pripravo pire krompirja.

 

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti