Hotel kovač-osilnica

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

20. nov 2014 12:18

Z možem sva bila tam en vikend lansko leto marca. Bil je še sneg in celo soboto je tudi snežilo. Obljubljeno je bilo, da je bazen v hotelu, vodena nordijska hoja ... Bazen je sicer bil, ker pa imajo ob hotelčku tudi hišo za otroke, ki pridejo v šolo v naravi, je bil bazen poln teh otrok in se ni bilo mogoče kopat,  do kopanja sva prišla samo zvečer eno uro,  vodena nordijska hoja pa je odpadla zaradi snega. Ker nisva imela kaj počet, sva se poskusila  z avtom kam zapeljat, pa so bile vse ceste zaprte zaradi hudega sneženja. Zato sva vseno šla na en daljši sprehod po snegu, ampak sva bila potem čisto premočena. 

Skratka hrana je bila zadovoljiva, osebje prijazno, soba lepa, nisva pa dobila tistega kar sva pričakovala. Bila sva prvič v Osilnici in bila zelo presenečena, kako odmaknjen je ta kraj. Do Osilnice se prieplješ čez hribe in padeš v zelo ozko dolinico, kjer sta cesta, Kolpa in na drugi strani je že Hrvaška, kjer imajo sedaj tudi novo cesto in spet hribi. Občina Osilnica je najmanjša občina v Sloveniji, z nekje 400 prebivalci, stalno živečih v Osilnici pa je menda okrog 100. Skratka, če je slabo vreme, nimaš tam kaj počet. Poleg tega hotela je v kraju še ena majhna trgovina, zadruga in pošta, aja pa občina .

zvezdica55

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

20. nov 2014 13:28

Če si pustolovka nebo nikakršnih problemov, če pa si "zategnjena" pa te bo povsod kaj motilo

testeninca

anaBC  

član od: 19.11.2014

sporočila: 6

20. nov 2014 21:47

hvala hvala lepa za vse vaše odgovore in izkušnje..:) 

anaBC

anaBC  

član od: 19.11.2014

sporočila: 6

23. nov 2014 12:21

ooo superca hvala vam..Smo se odločili, da bomo kar šli..:) Me zanima samo še to..Imamo polpenzion..pa mogoče veste kje je kakšna gostilna picerijav bližini za kakšno kosilo? Ali se splača z doplačilom vzeti polni penzion? hvala vam

anaBC

majaos  

član od: 14.5.2012

sporočila: 510

23. nov 2014 13:17

Ja, v prejšnjem postu sem pisala, da hrane tam nisem probala, pozabila pa sem, da sem bila tam dvakrat na ohceti - dobra hrana, okusna, domača

Drugače pa je v okolici picerija (ena na slovenski strani, druga čez mejo), ena turistična kmetija, za več pa ne vem.

Uživajte!

majaos

metulja  

član od: 7.11.2016

sporočila: 1

7. nov 2016 5:22

Tudi jaz sem bila glede te ugodne ponudbe skeptična. Pred odhodom sem prebirala forum zato so bila moja pričakovanja precej mešana. Včeraj smo se z družino vrnili iz super jesenskih počitnic in čutim se dolžno napisat komentar. Lahko vam zagotovim, da je glede na ceno ta ponudba odlična. Imeli smo družinsko sobo v depandansi - sobe simpatične, urejene, tople. TVji v sobah malo predpotopni ampak delujoči. Wi-fi je v sobi zvečer delal zelo počasi, smo bili pa zaradi tega kot družina več skupaj. Osebje zelo prijazno, ustrežljivo, ne vsiljivo. Hrana okusna, porcije ravno prav obsežne. To je družinsko podjetje in če ne bi bili tako zagnani in pridni, bi v tej pozabljeni regiji že zdavnaj propadli. Welness nad pričakovanji, vklopljeni sta bili dve savni, ampak čisto dovolj, saj ni bilo gneče. Okolica je lepa za sprehode, adrenalinski park sicer bolj zanimiv za večje otroke ampak tudi z malimi smo uživali na igralih, na plezalni steni in pri lokostrelstvu. Priporočam mladim družinam, odsvetujem snobom.

metulja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

7. nov 2016 7:00

Kako je pa s kolesarjenjem? Bi se dalo (bolj po ravnem), ali pa čez na Hrvaško?Seveda bi šla spomladi ali poleti, da ne bo kdo spet pameten, danes verjetno tam že sneži...

Me namreč ta Osilnica že nekaj časa mika, ker midva NE komplicirava, potrebujeva samo (čisto) posteljo, WC, tuš in nekaj za pojesti, komplicirava pa  doma. Rada pa odkrivava skrite bisere,...

 

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti