Svinjske kosti in segedin

anajana  

član od: 21.6.2007

sporočila: 142

tema odprta - 15. nov 2014 8:13 | ogledi: 6.768 | odgovori: 3

Pozdravljeni, prosim za nasvet.

Dobila sem svinjske kosti z malo meska gor, zdaj pa bi rada skuhala segedin z njimi po Rikovem receptu, pa ne vem, kako naj se tega lotim- naj naprej skuham kosti, pa pol zalivam s to juho, ali naj dam kosti kar med zelje?

 

Hvala

LP

 

 

anajana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

15. nov 2014 8:21

hm, mi delamo segedin tako, da meso ali pa kosti z mesom najprej popražimo na malo čebule, kasneje dodamo še česen in mleto papriko,  in ko je meso popraženo, dodamo kislo zelje, (ki ga prej ne kuhamo, ker po tem ne vidim nobene potrebe - če je prekislo, ga delček splahnem pod tekočo vodo) in potem med občasnim mešanjem dušim, da se meso nekoliko zmehča. Za sočnost pa je dovolj soka, ki nastane med praženjem mesa, pa tudi zelje spusti malo vode.

 

Seveda so še drugi načini, naš je pač tak. 

 

mamamia

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8687

15. nov 2014 8:41

Anajana, brez problema naredi tako, kot je opisala mamamia - prepraži čebulo gor kosti (nareži jih na manjše kose)... ostalo po opisu. Osebno mi je še boljše, če se meso drži kosti, kot če je pusto.

 

Pozdravček!

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

15. nov 2014 11:03

Tudi jaz delam tako kot pravita Dragička in mamamia, pa vedno izpade odličen segedin.

Balenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti