Živila (potrebujem pomoč)

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

13. nov 2014 8:03

Jaz sem na komot in npr. nikoli ne kupujem v Tušu, pa ne zato, da bi imela kaj proti trgovini, ampak nimam nobene v bližini, ne da pa se mi cjaziti čez celo mesto samo zato. Na poti z železniške postaje do doma imam Lidl, Mercator, Spar in Eurospin. Edino izjemo naredim za Hofer, ampak še to samo, če imam še kake druge opravke v tem koncu. Nekako se mi zdi, da če se že vozim v službo (avto, vlak, kolo), se mi ne da voziti še od trgovine do trgovine. 

Jetrca jemo pri naši hiši jemo samo sezonsko. Isto brokoli, ki je še zdaj na vrtu. Mogoče ga malo zmrznem, da je za kako juhico pozimi. In ne, nisem opazila, da bi mi izpuhtel iz lonca, mogoče ga pa narobe kuham.

Loni Makaroni

Moycaa  

član od: 11.9.2004

sporočila: 738

13. nov 2014 9:39

Sicer ne vem, kje se kupuje najcenejši brokoli, ker ga ne maram, ampak tule pogrešam Vendelinin odgovor! 

Moycaa

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

13. nov 2014 9:45

Vesnuska je napisal/a:

Brokoli je trenutno dokaj poceni, v Hoferju stane 500g 0,79 evra, ...
Vesnuska

 

alora ne vec, je ze 99c

"Stressed is desserts spelled backwards!"

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

13. nov 2014 9:46

Jaz kupujem v trgovini, ki mi je na poti iz službe domov. Ko grem ob 5h popoldan iz službe, mi še na kraj pameti ne pade, da bi zavila v več kot eno trgovino, pa še to če je res res nujno potrebno. Da grem kam s posebnim namenom se zgodi le, če so kje v akciji izdelki višjega cenovnega razreda (npr. pralni prašek,...) za jogurt ali za en brokoli pa res ne grem posebej na čisto drugi konec mesta (po možnosti z avtomobilom, pri čemer se potem še pol ure cijazim brez veze, ker je gužva). Bencin tudi ni zastonj, prav tako ne moj čas, če se lahko tako izrazim.

 

Lopatka

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

13. nov 2014 10:33

rebecca je napisal/a:

Vesnuska je napisal/a:

Brokoli je trenutno dokaj poceni, v Hoferju stane 500g 0,79 evra, ...
Vesnuska

 

alora ne vec, je ze 99c  

No ja, mogoče bo v soboto ped zaprtjem trgovine pa cenejši (razen, če bo trgovina odprta tudi v nedeljo ).

rimljanka

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

13. nov 2014 16:29

Greš na Google, odtipkaš naslov trgovine in svojega doma, pogledaš koliko te stane pot - pa si takoj na jasnem, ali se splača loviti popuste in akcije. 

Katrca11

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila: 75

14. nov 2014 1:55

Kar se mene tiče, najbližje trgovine. EuroSpin, Hofer v Novi Gorici, Merkator, Spar v Qlandiji in mala trgovinica Tuš v katero nisem še šla pogledati. Potem so najbližje v Italiji Lidel, EuroSpin, Cooper, Famila. Najbližje pa mi je Merkator saj ga imam 15 minut hoje stran. Merkator naj bi bil najdražji. Mislila pa sem pogledati na tržnici, nisem še šla pogledati. Če pa kdo slučajno kaj ve, ki je iz mojega konca Goriška. Potrebujem poceni brokoli če se kje najde. Za jetra ne potrebujem več vaše pomoči. Potrebujem pa ribe ugodno( očiščene brez kosti) Kar se tiče rib sem pogledala vse trgovine tu blizu in še spletne trgovine. Spletne trgovine najcenejše ribe brez kosti 2, 63, ker je še dostava na dom se ne splača. Brokoli sem dobila v EvroSpinu.

Da bo jasno kaj iščem. Ribe po nizki ceni( brez kosti)( za trgovine Hofer, Cooper, Lidel, Famila, EuroSpin, Merkator mi ni potrebno pisati, ker sem že pogledala vse naštete trgovine)

Brokoli po nizki ceni ( za Brokoli pogledala v EuroSpinu vse druge trgovine ne vem)

Čeprav ponavadi je tako, da na koncu vse sama najdem.

flekica

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

14. nov 2014 8:26

Zanima me Flekica koliko pa pravzaprav rabiš tega brokolija al brstičnega ohrovta ? Tono , dve , tri ?? ker če ga rabiš samo kilo morda dve, potem pri tem projektu iskanja najnižje cene ne boš glih ne vem kako prišparala . Enako je z ribami oziroma še slabše, saj filirane in prečiščene ribje fileje po nobeni tržni zakonitosti ni mogoče dobiti po ceni 2, 3 evre. V mislih imam kvalitetne ribe seveda.

hedonist

patka  

član od: 16.8.2008

sporočila: 372

14. nov 2014 8:33

Glede na to, da si pregledala ribe v praktično vseh velikih  trgovinah, res ne vem kaj bi rada. Male trgovine (kar jih še obstaja) tem velikim s ceno zeloooo težko konkurirajo. Mislim, da ti ostane samo spremljanje reklam o akcijah in takrat kupiš poceni robo.

Glede brokolija pa velja praktično isto. In če si bila v vseh naštetih trgovinah in gledala za ribe bi pa pogledala še za brokoli. Ne vem sicer kakšne količine brokolija potrebuješ, a ne verjamem, da bi se ti splačalo ponj v ajdovski Lidl, če bi bil bolj poceni. Vse ostale trgovine pa imaš v Gorici na dosegu roke.

 

Če pa veš da ponavadi na koncu vse sama najdeš kaj sploh tu sprašuješ in se razburjaš če ti kdo ne da odgovora ki si ga želiš.

patka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

14. nov 2014 8:58

Poceni ribji fileji brez kosti res niso neka kvalitetna roba. Raje kupim osliča ali skušo, da o sardinah ne izgubljam besed, kako cenovno dostopne so, pa še okusne in zdrave. Tako za ljudi kot za pse. Ker meni se zdi, da flekica išče poceni robo za svoje cuckovje, da bi jim delala mešanico poceni rib, brokolija in testenin brez jajc.

Ker drugače mi vse to njeno iskanje nima smisla.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti