Živila (potrebujem pomoč)

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila: 75

12. nov 2014 15:21

Vesnuska je napisal/a:

Aja glede zmrznjenega, meni ni všeč, ker je takoj razkuhan in razpada, tudi če ga potopiš v vodo samo za slabo minutko. Pa tudi okus je drugačen. Saj če je za pse, potem to ni tako pomembno. Je pa zamrznjen dosti cenejši.



Vesnuska

 

Ja če ga skuhaš ful razpade in ga res pride manj, kot ga je bilo? Kakšna rešitev za to?

Hvala.

flekica

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

12. nov 2014 16:31

Ni rešitve za to. Saj tako je z vso zelenjavo in sadjem, da je zamrznjeno potem prej kuhana in pa da je mehka oz. pocasta. Do tega pride, ker ko zelenjava zmrzne se voda v njej spremeni v led, ki ima večjo prostornino kot voda, zaradi česar celične stene popokajo.

Vesnuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

12. nov 2014 16:43

draga flekica, v toliko časa, kot si na tem forumu v več temah pisala in spraševala, bi že zdavnaj obredla vse trgovine in se prepričala, kje je kaj poceni. 

Kakor pišeš, da počneš, si s svojim porabljenim časom in z bencinom, ki ga porabiš, že zdavnaj izničila vse poceni izdelke, ki si jih kupila, mislim razlike v cenah. 

 

Mimogrede: v Tušu imaš velikokrat izdelke pred iztekom roka uporabe, tudi zelenjava se najde, po bistveno nižjih cenah. Poglej, morda pa občasno najdeš kaj, kar ti ustreza, to je edini nasvet, ki ti ga lahko dam. Ali pa lokalna tržnica, pol ure preden jo zaprejo - branjvci takrat velikokrat spustijo cene, samo da gredo lahko domov.

 

 

mamamia

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila: 75

12. nov 2014 17:03

mamamia je napisal/a:

draga flekica, v toliko časa, kot si na tem forumu v več temah pisala in spraševala, bi že zdavnaj obredla vse trgovine in se prepričala, kje je kaj poceni. 

mamamia

 

Sem šla okoli ampak sem gledala samo za določena živila in ne vse. Sem šla pa v Italijo v Lidel, EuroSpin, Famila, Cooper. Pri nas Spar, Merkator, Hofer.... Trajalo pa je 3 ure ali več, da sem šla po vseh trgovinah. Kot sem napisala če bo šel slučajno kdo v trgovino in tisti, ki radi pomagate mi napišite. Tisti, ki se vam ne da in vam je tako zelo težko pomagati pa vam tudi ni treba sploh pisati. Ni pa neke hude sile.
flekica



Sporočilo je spremenil(a) flekica dne 12.nov 2014 17:07

Sporočilo je spremenil(a) flekica dne 12.nov 2014 17:15

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

12. nov 2014 17:09

rrr

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

12. nov 2014 17:15

Ribaracarak,

nisi edina. Nemci imajo za to eno luštno besedo: Schreibdurchfall.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. nov 2014 17:36

Glede na to, da je flekica že izbrisala vse komentarje in celo vprašanje v prvi lastni temi, ne razumem, zakaj bi se sploh ukvarjali s to njeno novo temo. Mejdun, sem žleht. :)

 

limnol: schreibdurchfall. :)

Vanja

SMARTY1  

član od: 26.2.2014

sporočila: 2750

12. nov 2014 17:43

Vanja, imaš prav. Sem isto mislila, pa sam rajši bila tiho .

SMARTY1

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

12. nov 2014 18:13

flekica je napisal/a:

mamamia je napisal/a:

draga flekica, v toliko časa, kot si na tem forumu v več temah pisala in spraševala, bi že zdavnaj obredla vse trgovine in se prepričala, kje je kaj poceni. 

mamamia

 

Sem šla okoli ampak sem gledala samo za določena živila in ne vse. Sem šla pa v Italijo v Lidel, EuroSpin, Famila, Cooper. Pri nas Spar, Merkator, Hofer.... Trajalo pa je 3 ure ali več, da sem šla po vseh trgovinah. Kot sem napisala če bo šel slučajno kdo v trgovino in tisti, ki radi pomagate mi napišite. Tisti, ki se vam ne da in vam je tako zelo težko pomagati pa vam tudi ni treba sploh pisati. Ni pa neke hude sile.
flekica



Sporočilo je spremenil(a) flekica dne 12.nov 2014 17:07



Sporočilo je spremenil(a) flekica dne 12.nov 2014 17:15

Flekica, ti kaj pomaga, če ti napišemo cene iz Mercatorja v Murski Soboti ali Brežicah? Verjetno ti je tudi Ljubljana predaleč.  O cenah sveže zelenjave pa: v isti trgovini je lahko cena vsak teden krepko drugačna. Danes je recimo najcenejši Hofer, naslednjič bo cenejša pri najboljšem sosedu, pa ne mislim akcij, kar redne cene.  Meni se zdi to čisto sizifovo delo.  Mimogrede: tudi, če bi si ogledala vse cene, po katerih sprašuješ, jih ob prihodu domov ne bi več vedela. Bi morala že imeti spisek, pa svinčnik, pa čas. Pošteno povem, za prijateljico ali vsaj znanko ali kako drugo posebej ljubo  osebo bi se še  potrudila ... .

Cila

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

12. nov 2014 18:35

flekica je napisal/a:

 

Ja če ga skuhaš ful razpade in ga res pride manj, kot ga je bilo?

flekica

Kaka prismodarija pa je to??? A izhlapi, ko razpade????

Flekica, ti mora bit pa ful dolgcajt!

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti