Živila (potrebujem pomoč)

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila: 75

tema odprta - 12. nov 2014 1:57 | ogledi: 9.743 | odgovori: 92

Zdravo. Mene pa zanima določena zelenjava in to je brokoli. Zakaj je tako zdrava? Kje jo vi kupujete? V katerih trgovinah? Seveda me zanimajo cene. Kje jo lahko kupim po ugodni ceni na kg. Lahko  tudi zmrznjena v vrečki.

Kupila sem pa jo v EuroSpinu v Italiji . Sem šla pogledati po vseh trgovinah, ko sem nekaj določenega rabila ampak se mi zdi, da se ne splača še enkrat hoditi okoli po vseh trgovinah. Če boste šli slučajno v trgovino poglejte ceno in mi napišite  če boste imeli čas. Zanima me še za jetra. Kje kupujete, cena na kg, katera trgovina.

 

Hvala vam.

 

 



flekica

Temo je spremenil(a) flekica dne 12. nov 2014 1:57

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

12. nov 2014 5:43

A se ti ne zdi tole malce nesmiselno početje, glede na to, da se cene v glavnem spreminjajo - to, kar je danes najcenejše v XXX trgovini, je že naslednji dan lahko v YYY in po drugi strani tudi ne vidim nobenega smisla letat od trgovine do trgovine in si povsod izbirat najcenejše izdelke. Kaj pa čas, ki ga zapravljaš na teh poteh, da o tem, če nakupe opravljaš z avtom, niti ne govorim.

rrr

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. nov 2014 5:49

Tebi se ne splača hoditi, mi pa naj bi ti delali usluge in ti sporočali cene. Zamisli se malo nad tem, kar si napisala.

 

rimljanka

blossom  

član od: 8.2.2009

sporočila: 383

12. nov 2014 6:57

Pa saj ni od nobenega nič zahtevala...

 

flekica je napisal/a:

Če boste šli slučajno v trgovino poglejte ceno in mi napišite  če boste imeli čas. Zanima me še za jetra. Kje kupujete, cena na kg, katera trgovina.

blossom

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

12. nov 2014 7:40

Je pa pričakovanje. O smiselnosti tovrstnih pošenj je pa že ribaracarak pisala in se z njo strinjam.

rimljanka

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

12. nov 2014 8:35

Naj svojemu zgornjemu zapisu dodam še to, da itak vsak zase vemo, kje smo s ponudbo najbolj zadovoljni - tako cenovno kot tudi sicer, delat si pa neke utvare, da nam bo vedno uspelo ujeti tisto najcenejše, je pa itak bolj tako-tako.

rrr

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

12. nov 2014 10:24

Brokoli je trenutno dokaj poceni, v Hoferju stane 500g 0,79 evra, enako v Lidlu. Spomladi in poleti je bil pa okrog 4,5 evra za kg v Sparu in Mercatorju, Hofer ga pa večinoma sploh ni imel.

To vem tako iz glave, ker ga imam zelo rada in ga redno kupujem, da bi pa namensko iskala cene za neko xy osebo iz portala, mi pa na kraj pameti ne pride.

Glede zdravja pa, dvomim da je kaj posebej bolj zdrav od druge zelenjave, sploh ta iz trgovine, ampak meni je to vseeno, jaz ga jem ker mi je dober. Saj bi ga gojila doma, a mi ga vedno napadejo črvi, tako da sem obupala.

Vesnuska

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15159

12. nov 2014 13:11

Vesnuska, meni je letos lepo uspel, tudi cvetača, zdaj že drugič, sem pa sadike po nasvetu mojega zelenjavarja pošpricala z biokilom, da mi niso pojedle gosenice sredine. Deluje!

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

12. nov 2014 14:01

Aja glede zmrznjenega, meni ni všeč, ker je takoj razkuhan in razpada, tudi če ga potopiš v vodo samo za slabo minutko. Pa tudi okus je drugačen. Saj če je za pse, potem to ni tako pomembno. Je pa zamrznjen dosti cenejši.

Vesnuska

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila: 75

12. nov 2014 15:07

rimljanka je napisal/a:

Tebi se ne splača hoditi, mi pa naj bi ti delali usluge in ti sporočali cene. Zamisli se malo nad tem, kar si napisala.

 



rimljanka

 

Hm sem že šla okoli samo nisem gledala za brokoli in jetra. Če ti je tako težko, ko greš v tvojo trgovino kjer kupuješ, ko greš mimo  še pogledati za ceno potem se žal na vas zelo težko kdo zanese. Upam, da tiste ljudi, ki jih poznate in vas vprašajo za neko enostavno pomoč, da odgovorite enako, zakaj bi sploh delali neke usluge za nekoga? zakaj le ?Kar se mene tiče meni ne bi bilo problem pogledati in pomagati tudi tujcu, ko grem mimo tudi za koga drugega saj me nič ne stane. ZAME NI PROBLEMA. Se še bolje počutim če komu kaj pomagam. Je pa vsak drugačen in ja zakaj bi pogledal za nekoga drugega sploh če pa sploh ni treba? Če ne želiš pomagati te nihče nič ne sili.

Tako tudi odgovarjati ni treba.



flekica

Sporočilo je spremenil(a) flekica dne 12.nov 2014 15:14

flekica  

član od: 31.10.2014

sporočila: 75

12. nov 2014 15:16

Vesnuska je napisal/a:

Brokoli je trenutno dokaj poceni, v Hoferju stane 500g 0,79 evra, enako v Lidlu. Spomladi in poleti je bil pa okrog 4,5 evra za kg v Sparu in Mercatorju, Hofer ga pa večinoma sploh ni imel.

To vem tako iz glave, ker ga imam zelo rada in ga redno kupujem, da bi pa namensko iskala cene za neko xy osebo iz portala, mi pa na kraj pameti ne pride.

Glede zdravja pa, dvomim da je kaj posebej bolj zdrav od druge zelenjave, sploh ta iz trgovine, ampak meni je to vseeno, jaz ga jem ker mi je dober. Saj bi ga gojila doma, a mi ga vedno napadejo črvi, tako da sem obupala.



Vesnuska

 

Hvala.

flekica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti