Vrtičkanje

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

tema odprta - 6. nov 2014 14:34 | ogledi: 7.201 | odgovori: 11

Ogledala sem si nekaj oddaj. Ne rečem, da ni bilo ničesar novega oz. koristnega, vendar sem malo razočarana. Takšnih oddaj je odločno premalo in sem nestrpno čakala, kaj bodo pokazali. Kaj mislite ostali vrtnarčki? 

kara

nxyz  

član od: 3.10.2014

sporočila: 140

6. nov 2014 15:00

Žal ne gledam takšnih oddaj, po resnici povedano še niti ene v življenju. Vrtnarim kot se spomnim, da je to počela mama, ostalo pa po svoje.

nxyz

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. nov 2014 15:13

kara, po moje ni namenjeno tistim, ki s(m)o precej izkušeni. Meni je oddaja (videla sem le eno) simpatična, sproščena, tudi povsem zadosti informativna za tiste, ki so začetniki ali z zelo malo staža. Tudi nam, z dajšo kilometrino pa ne škodi, bi rekla.

rimljanka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

6. nov 2014 15:16

Meni se dopade oddaja Vrtlarica (Vrtnarka), ki je ob nedeljah popoldne na HTV1.

trac

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

6. nov 2014 19:50

Rimljanka, žal jaz sebe nikakor ne morem prištevati niti blizu tebi in ostalim profesionalcem. Sem pa navdušena prostočasna vrtnarka in še zlasti v tem času in pozimi, ko narava spi, neznansko rada gledam vrtnarske teme in ob tem delam velike načrte, kaj bo, ko spet posije sonce.  Se mi zdi, da bi lahko na TV pripravili podobno zgodbo o delavcih v vrtu in vrtnarstvu, kot recimo sedaj zelo popularne kuharske teme. Tako mislim predvsem zato , da bi morda skrb in spoštovanje  zemlje in njenih darov,  s tem prebudili v mladih in jim morda približali  poklic, ki ima prav gotovo prihodnost.

kara

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

6. nov 2014 20:22

Oh, kara, kar se vrtnarjenja tiče, sem daaaaaaleč od kake profesionalke.

O ostalem kar pišeš ša - podpišem. Napiši kakšno pismo ustrezni redakciji na TV, morda jo udejanijo.

 

rimljanka

Oreo  

član od: 27.11.2011

sporočila: 111

6. nov 2014 22:26

Meni je tudi všeč, čeprav je ob takem času, da je ne ujamem ali pa samo konec. Je bila pa prva o paradižniku in mi je bila zelo zanimiva. Veliko koristnih namigov z logično razlago zakaj in kako.

Spadam pa seveda med amaterske amaterje. :)

Oreo

kara  

član od: 26.11.2005

sporočila: 725

7. nov 2014 7:43

Oreo, amaterski amater..!!!!! No, tako se pa tudi ni treba v nič dajati . Že če te vrtnarjenje zanima in si pridelala vsaj solatko si OK in na dobri poti, da postaneš velik " profesionalni amater".

Rimljanka, potem si pa ti botaničarka ali kaj podobnega, saj se na tebe vsi obračamo z vprašanji o rastlinah in vse veš?  

kara

larisa1  

član od: 16.12.2003

sporočila: 167

7. nov 2014 8:17

Oddajo zelo rada gledam, če sem v tem času doma. Všeč mi je predvsem, da je kratka, da je obdelana ena tema od začetka do konca t. j. od sajenja do spravila in vlaganja .  Sploh pa mi je bila všeč zadnja oddaja, kjer bilo bilo vse povedano o stevii, od vzgoje do končne uporabe in skladiščenja. Tako kratke in ciljane teme se ti bolj vtisnejo v spomin. Verjetno je to tudi namen oddaje. 

larisa1

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. nov 2014 8:36

Ah, kara, nikakor ne vem vsega, imam rada rastline, ja, imam tudi teoretično znanje, nekaj pač ga je, uporabljam oboje in se pač izcimi kaj uporabnega.

rimljanka

kozamurnik

sporočila: 2311

9. nov 2014 11:53

Ali mi lahko kdo pomaga, prosim?

Včeraj  sem gledala oddajo in sta avtorici pripravljali domač kis. Zdaj pa ne vem, ali sta jabolka, potem ko sta jih  zrezali na krhlje, takoj zalili z mlačno vodo ali sta pustili, da oksidirajo?  In se šele čez kak dan zalije z vodo? Pa na  kakšni temperaturi se kisa?

Hvala!

 

murnik

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti