Skupinski spletni nakup hrane za živali

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

31. okt 2014 1:42

Ja, seveda, tudi izdelki pridejo vsi po pošti iz iste baze, iz Nemčije. Cene se pa po državah razlikujejo. Dosti sem jih slišala, da iz češke strani naročujejo, no meni se do sedaj ni dalo preračunavat, sem čisto zadovoljna s tem, kar na slovenski ponujajo
Meni gre na roko "slovenska" trgovina, ker imajo odprt bančni račun tukaj, pa ni težav z nakazilom, ker nimam paypala (še).

Mojca

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

1. nov 2014 0:28

In kako pripravite muca, da uporablja praskalnik?  Moj muc najraje brusi kremplje na avtomobilskih gumah. So mi že predlagali, naj ga vzamem s sabo na tehnični pregled. Če bi  tam ugotovili, da imajo gume premalo profila,  bi muc mogoče lahko napako odpravil na licu mesta.

Katrca11

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

1. nov 2014 15:02

Mački so posebneži, ja  Če jim nekaj ni všeč, jih je na to težko "navaditi".

Ni malo gospodinjstev s super visokimi in lepimi (nedotaknjenimi) praskalniki, pa s spraskanimi naslonjali kavčev in foteljev, tepihi itd.
Kaj češ, eni mački praskalnik izberejo "za svojega", drugi nikoli. Moji ga imajo radi, za poležavanje na polučkah in tudi za brušenje krampljev.

Sicer pa: zelo veliko mačk je norih na mačjo meto, če površino,  ki bi jo rad mačku priljubil, natreš z njo, se bo tak maček začel z veseljen valjati po njej, praskati in podobno. Enak učinek ima za druge mačke baldrijan, zdrobljena koreninica ali par kapljic baldrijanove tinkture na kakem mačjem povštrčku, nudi ogromno mačkam pravo ekstazo.
Glej tole : https://www.youtube.com/watch?v=PhSHIzo3Ge0

Pa še malo o mačji meti:
https://www.youtube.com/watch?v=4846hAPP9iQ

Nekateri mački se, raje kot nad pokončnimi praskalniki, kjer so stebri oviti z vrvjo, bolj navdušijo nad ležečimi, kartonskimi praskalniki (pri nas je že kos navadnega kartona ali kartonska škatla cel žur), takšni so kar priljubljeni, pa še doma se jih da narediti:


Mojca

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. nov 2014 17:02

Katrca11 je napisal/a:

In kako pripravite muca, da uporablja praskalnik?  Moj muc najraje brusi kremplje na avtomobilskih gumah. So mi že predlagali, naj ga vzamem s sabo na tehnični pregled. Če bi  tam ugotovili, da imajo gume premalo profila,  bi muc mogoče lahko napako odpravil na licu mesta.



Katrca11

Potem pa sploh nimaš problema, pri vulkanizerju si dobi rabljeno avtomobilsko gumo, lepo jo operi in postavi na primerno mesto. Muc bo imel sijajen praskalnik po svojem okusu, če mu boš dala na sredino gume povšterček. pa še odlično košaro.

nola

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

1. nov 2014 22:13

Punce, hvala za ideje! Če imajo muci tako radi baldrijan, mu bom v gumi  naredila ležišče z blazino, v katero bom med polnilo dodala baldrijanove cvetove. Poleti sem jih nabrala kar brez namena na zalogo, upam, da bo muc zadovoljen.  

Katrca11

barby.p  

član od: 14.4.2008

sporočila: 24

2. nov 2014 16:48

Če še niste naročila najcenejši je zoohit.sk, jaz sem že kar nekajkrat iz tam naročila in je pošiljka prišla v roku 4 delovnih dni, če pa naročiš nad 39 € poštnine ni.

Lep pozdrav

barby.p

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

3. nov 2014 0:29

Katrca11 je napisal/a:

Punce, hvala za ideje! Če imajo muci tako radi baldrijan, mu bom v gumi  naredila ležišče z blazino, v katero bom med polnilo dodala baldrijanove cvetove. Poleti sem jih nabrala kar brez namena na zalogo, upam, da bo muc zadovoljen.  



Katrca11

Evo, super, pa bo imel muc 3 v enem!

Za baldrijanove cvetove sicer ne vem, so pa punce, ki izdelujejo razne mačje igračke, dajale vanje posušene in zdrobljene baldrijanove korenine. 

Eno tako igračo sem tudi sama kupila, mačku je se kar mešalo ... so me pa domači milo prosili, če lahko to, citiram "po smrdljivih nogavicah smrdečo reč" odnesem ven iz sobe. Tale baldrjan ima res zelo močan, specifičen vonj, meni tudi ni bil všeč, zato sem tisto zadevo nesla za nekaj dni ven na zrak, da se je vsaj malo razdišala, potem pa se je muc z njo igral na hodniku. Evo, nekaj let stari fotodokazi - ekstaza z igračko DZŽ Kranj 

Mojca

Joan  

član od: 12.12.2006

sporočila: 153

3. nov 2014 19:02

Vidim, da smo se mao oddaljili od teme 

 

Tudi vonj poprove mete mačke mačke povsem navduši 

Joan

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

4. nov 2014 1:02

Res je, Joan Kaj hočemo, tile naši dragi mački nas odpeljejo po svoje, hihi. Upam, da si ti našla dobro varianto za nakup hrane za tvoje tačke!

Baje mački naj ne bi marali vonja citrusov. Baje. Pri nas je takole (tole je limonovec na dvorišču)

Poprove mete pa imam dosti na vrtu in ne opažam kakega posebnega navdušenja. Tale moj veliki Miško se poleti najraje "senči" v tem loncu z limono ali pa pod grmi rožmarina in sivke. Očitno ni ravno po standardih 

Mojca

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. nov 2014 7:31

Naše dete je najbolj na ti s fikusom, ki ima tako nizko liste, da mačka še opaziš ne.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti