Vgradna pečica

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

tema odprta - 26. okt 2014 14:41 | ogledi: 8.018 | odgovori: 10

Pečico imamo že 35 let, Gorenje, sedaj pa bi zelo rada kupila novo. Takrat smo pač kupili pečico, na izbiro je bila samo ena vrsta in sem sedaj v zagati.  Ne vem kako se obnese ventilacijska ali pa kakšna druga.

Prosim za vaš nasvet, kakšno pečico mi priporočate.

Hvala

 

lili A.

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. okt 2014 15:41

Vsekakor ventilatorsko (no, nisem prepričana, če se zdaj še sploh dobijo take brez); zelo prav pride, ko recimo pečeš kekse v treh nadrstropjih ali ko hočeš kaj na hitro zapeči (pa tudi kavbojke smo že sušili v njej, čeprav to ne spada v kulinariko). Razmisli tudi o pirolizi (preberi, kaj so punce napisale o tem v posebni temi - ti olajša življenje, čudežev pa seveda ne dela).

Tisto s programiranjem pa - sama zase najbolje veš, ali ti bo prišlo prav ali ne. Jaz imam Gorenjevo, stara je 10 let, in deluje rahlo po svoje - enkrat bolj peče zgoraj, enkrat bolj spodaj (kar dokaj uspešno rešujem z ventilatorjem),tu pa tam sploh ne, zamenjali so že grelce, stikalo in termostate, pa še kar vztraja. Ima  svoj karakter, kar pač poskušam jemati s humorjem. Ampak se približuje dan, ko bo letela ven.

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

26. okt 2014 17:37

Imam tako, brez gumbov, na dotik in se mi zdi zelo ok, ker ni treba tolk pucat. Obrišeš, pa je. Noter je ventilator, kar je dobro. Meni je tudi zelo všeč, da lahko nastavim čas pečenja (po moje imajo zdaj vse tako) in grem ven in pozabim nanjo in ni nikoli nič majhno, trdo in črno.

lp

cervus

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. okt 2014 17:57

Jaz priporočam Ikea kulinarisk, ki je zmagala na vip testu, kjer sicer ni bilo testirano ogromno pečic, vnedar sem tvegala.  Stane ene 300 € manj kot primerljive. Meni top. Tudi indukcijo imam od ikee, najcenejšo, in že tretje leto dela kot urica. prime še najmanjši piskerček

lili A.  

član od: 11.4.2006

sporočila: 218

27. okt 2014 12:50

Tudi jaz sem razmišljala, da bi kupila ventilatorsko, vendar mi je znanec povedal, da mora ventilatorska pečica imeti odvod zraka. Je to res ?

lili A.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

27. okt 2014 13:30

Ventilatorska pečica ne dela tako, kot sušilni stroj, da bi rabil odvod zraka. Proizvajalci bi že povedali, če rabiš kaj posebnega, da ti bo pečica delala, kot se spodobi. 

  

Vanja

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8685

27. okt 2014 13:48

Ko sem pred dvemi leti menjavala pečico (ta mi je tretja in verjetno zadnja   ), sem izbirala le po velikosti oz. prostornini. Niso me ganile in prepričale razno-razne tipke na dotik, piroliza in podobno. Zbrala sem Electroluxovo 74 l prostornine, ker ima bistveno večji pekač... Rolada iz tega pekača je velikosti, kot se šika 

 P.S. Po razmisleku popravek - (ta pečica je ČETRTA...)

Pozdravček!

Sporočilo je spremenil(a) Dragička dne 27.okt 2014 17:29

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

27. okt 2014 14:02

Kot je rekla že Vanja, običajna kuhinjska ventilacijska pečica ne rabi nič posebnega za delovanje. Mi imamo Beko pečico, ki je bila všteta v ceno, ko smo kupili novo kuhinjo in smo z njo zelo zadovoljni. Malo smo se na začetku lovili, ker je močnejša od tiste prastare, ki smo jo imeli prej, pa morali smo se navaditi na ventilacijo, ki nam je zdaj super (na začetku smo kar pozabili, da imamo na voljo ventilacijo in smo vse pekli brez ).

Drugače pa je seveda veliko odvisno od vaših potreb in želja pa seveda, koliko ste pripravljeni odšteti za novo pečico. Sem ravno gledala na strani od Bigbang-a in imajo pečice cenovnih razredov od 250€ pa vse tja do 1600€ .

Sandra_a

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

27. okt 2014 14:15

Imam Gorenjevo, vklopi oziroma nastavlja se na dotik.

Ima dva načina izbire, na enem so silčice, na primer za vzhajanje je znak pekača v katerem vzhaja testo, potička za pečenje kvašenih sladkih in podobnih zadev, trije pekači za pečenje peciva s pecilnim praškom, za pečenko je narisan kos kareja, ki se peče in tako dalje. Prednastavljene so ustrezne temperature in časi, pa tudi način gretja - ali ventilatorsko, zgornji ali spodnji grelec, infra grelec. Vsega ne bom pisala. Nastavitve toplote in časa lahko tudi povečaš ali zmanjšaš, glede na vsebino in količino, ki se peče.

Poleg tega ima še drugo možnost ročne izbire, kjer izbiraš sama temperaturo, čas, grelce, ventilator.

Nikdar nisem znala prav nastaviti temperature in časa, zdaj najprej pogledam, kaj ima pečica že v spominu in samo prilagajam. Prima pečica, priporočam! 

Katrca11

yulchi  

član od: 16.8.2007

sporočila: 630

14. avg 2016 10:33

Ima kdo izkušnje z 90 cm široko vgradno pečico? Si jo ogledujem, pa imam malo pomisleke glede višine, ker je samo 48 cm. Mi gre pošteno na živce, da ne morem pečenke in krompirja naenkrat in ločeno speči, s tem pa bi rešila to težavo.

yulchi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti