Kavni avtomat

meelch  

član od: 11.1.2005

sporočila: 1

11. jan 2005 18:46

Tudi nas SAECO je pred kratkim "preminil"! Zanima me ali mi lahko kdo svetuje kje ga najugodnjeje kupiti! IVAN15 mi lahko lahko kaj svetuješ? Koliko stane takšem "osvnovni" avtomatik (sam melje itd.)? Hvala! meelch

ivo10  

član od: 15.4.2006

sporočila: 6

30. avg 2006 1:05

Sedaj so se pa začeli problemi pravzaprav že kar nekaj časa ,namreč problem z imenom kamenc.Aparat je bilo potrebno zmeraj pogosteje čistiti že kar na 14 dni,se je skoraj že čisto zamašil. V glavnem dekalcitacija aparata ,kemija pacarija pa stroški. Sem že mislil ,da bo treba aparat odpisat. Sedaj pa najboljše. Mogoče bo kateremu prišlo prav, tudi jaz sem bil od začetka skeptičen. Na trgu se dobi stvar ki se namontira na cevovod in prepreči nabiranje apnenca na grelnih napravah in kaj je to to je samo en magnet skozi katerega teče voda in se ji spremeni kristalna struktura. Vendar cena za en majhen magnet od 80 ksit pa naprej(kje je tu logika , za takšno stvar so proizvodni stroški največ 5ksit). Jaz pa sem v mojem primeru razstavil en majhen zvočnik ,da sem dobil magnetni kolut in ga dal na dovodno cevko v kavni aparat .Stvar dela ko singerca že ene pol leta brez vsake dekalcitacije aparata in kemije , se pravi apnenc se ne nabira več v cevehin in to je veliko muzike za malo denarja .Sedaj bom to namontiral še na pomivalni stroj in pralni stroj, pa adijo calgonit. lPivo! ivo10

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

22. dec 2007 18:40

nekaj me zanima! ali lahko kavo illy za espresso uporabiš tudi kot turško kavo?? hvala bannanna

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. dec 2007 20:47

Ne bo prava in dobra turška kava, je drugače mleta, ta kava za espresso. Sodi v "kafetjero", ne drugam. rimljanka

kafetarca  

član od: 30.9.2009

sporočila: 277

15. okt 2010 16:28

Zanima me, če ima kdo med vami Saecov model X SMALL in kako je zadovoljen? kafetarca

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

15. okt 2010 17:22

kako dobro speniti mleko??

Vzameš MLEKO, ne pa "mleko" in flašo od fruca (ta malo), notri daš kocko ledu in mleko, ter stresaš (mleka naj bo za pol flaše)....pena da te kap.

Sprobano in povzeto z nekega DRUGEGA FORUMA.

 

 

Escada

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

15. okt 2010 17:48

escada je napisal/a:

kako dobro speniti mleko??

Vzameš MLEKO, ne pa "mleko" in flašo od fruca (ta malo), notri daš kocko ledu in mleko, ter stresaš (mleka naj bo za pol flaše)....pena da te kap.

Sprobano in povzeto z nekega DRUGEGA FORUMA.

 

Saj bi lahko šla testirat sama, pa mi je vseeno ljubše vprašati: kaj je MLEKO?  Imaš v mislih sveže ali ...?

 

sara

escada  

član od: 21.8.2002

sporočila: 563

15. okt 2010 18:37

sara.vidmar je napisal/a:

escada je napisal/a:

kako dobro speniti mleko??

Vzameš MLEKO, ne pa "mleko" in flašo od fruca (ta malo), notri daš kocko ledu in mleko, ter stresaš (mleka naj bo za pol flaše)....pena da te kap.

Sprobano in povzeto z nekega DRUGEGA FORUMA.

 

Saj bi lahko šla testirat sama, pa mi je vseeno ljubše vprašati: kaj je MLEKO?  Imaš v mislih sveže ali ...?

 

sara

Predvsem tu mislim na modificirane verzije mleka z imeni 0,5, 1,6...itd

Escada

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

15. okt 2010 18:53

OK, hvala!

Mimogrede: pred leti sem imela lonček z mrežico, ki si jo potiskal not pa ven. Tam je pena uspela le z res mrzlim mlekom s čim manj maščobe.  Kdo bi razumel? 

sara

Zalshka  

član od: 28.9.2007

sporočila: 110

15. okt 2010 20:11

escada je napisal/a:

kako dobro speniti mleko??

Vzameš MLEKO, ne pa "mleko" in flašo od fruca (ta malo), notri daš kocko ledu in mleko, ter stresaš (mleka naj bo za pol flaše)....pena da te kap.

Sprobano in povzeto z nekega DRUGEGA FORUMA.

 

 

Escada
a res deluje? Zalshka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti