Okraski na torti

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

25. okt 2014 11:07

Gabrijela..zelo lepa torta...

Vrtejbenka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. okt 2014 19:43

Uau, zelo lepo! Čestitam

JJ

Čarli08  

član od: 4.1.2010

sporočila: 275

25. okt 2014 20:18

Meni je zelo lepo.

Čarli08

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

25. okt 2014 21:47

Hvala za pohvale. In to od takih mojstric - sem si namreč pogledala albume, ki jih imate nekatere na Kulinariki. Sem kot dete iz jasli v primerjavi z imetnicami doktoratov iz slaščičarstva. No, da še povem, rojstni dan je uspel, vnukinja je bila vesela torte, vendar pa je bil kiks v tem, da sem jo po vrhu oblekla v glazuro (belo limonino). Kljub vročemu nožu se ni dalo lepo rezat, ampak sem mislila, da je za okraske iz te mase boljše kot smetana, ki jo običajno uporabim. Te dni sem veliko prebrala od te sladkorne mase in večinoma piše, da je primerna ali glazura ali maslena krema. Je to kakšna posebna krema ali vsaka krema na bazi masla? Itak je pa verjetno v bazi, priznam, tega pa še nisem iskala.

Resnično sem vesela za tole Kulinariko in za vse, ki ste prijazni.

Gabi

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

26. okt 2014 8:29

Gabriela, res si lepo naredila okraske za torto,namenjeno vnukinji. Bi rekla, da se vidi, da si jo delala z ljubeznijo, zato naj te tudi ne moti taka malenkost, kot je pokanje glazure pri rezanju. Verjetno ni tega opazil nihče razen tebe.

 

O čemerkoli v zvezi s krašenjem tort ti ne morem nič svetovati, ker tako nespretnega bitja za to početje kot sem jaz, ni daleč naokoli. Tako da tudi jaz občudujem mojstrice na Kulslo. Ti si pa tudi že prerasla jasli ... 

 

 

mamamia

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

26. okt 2014 13:53

Največkrat se uporabi maslena krema, čeprav največkrat sam uporabljam švicarsko masleno kremo z belo čokolado, ki mi je najboljša. Recept zanjo imaš v arhivu.

DBpek http://www.easy-recepti.com

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti