Kaj k šunki?

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

tema odprta - 9. apr 2004 16:25 | ogledi: 8.870 | odgovori: 12

Saj se mogoče hecno sliši, ampak enostavno ne vem, kakšno prilogo naj naredim k šunki v testu, če bo za kosilo kot glavna jed. Polnjena jajčka, pa kaj še? Krompir? Ampak kakšen? Prav nič primernega mi ne pride na misel.

Sem že skoraj obupala zaradi svojih NEidej.

Prosim za pomoč.

Danca

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

9. apr 2004 16:48

Kaj pa kakšna zelenjavna priloga? Špinača, kakšna zelenjavna pita...Krompir pa mislim, da bi bil najboljši v pečici, saj šunka v testu nima omake. Čeprav si jaz šunke v testu skoraj ne predstavljam kot glavno jed nekega kosila. Oz. si jo: šunka v testu, testo od šunke, kak hren in konec. Pri nas je to večerja v soboto. Suzana

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. apr 2004 18:18

Mogoče ohrovt s krompirjem? LP cervus

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

9. apr 2004 20:24

Danca, kako pa delaš polnjena jajčka? Sliši se zanimivo, se priporočam za recept. LP Zala

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

13. apr 2004 11:09

Zelo enostavno: rumenjake trdo kuhanih jajc zmečkam z vilicami in dodam gorčico, nasekljane kapre ali nasekljane kisle kumarice ali sardelne filete ali pasto iz črnih oliv ipd. ter malo olivnega olja, da dobim bolj gosto mazavo pasto, ki jo nadevam nazaj v beljake. Okrasim s peteršiljem ali drobnjakom in položim jajčne polovice na solatne liste. Danca

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

13. apr 2004 11:50

Kaj pa kaka sočna krompirjeva solata? lp, lidka lidka

gaja  

član od: 30.9.2002

sporočila: 23

13. apr 2004 15:12

Za naslednje leto: Na olju spraži manjšo čebulo, por in na majhne kockice narezan korenček, dodaj kuhan, odcejen in opran ješprenj, posli in popraj, dodaj malo parmezana in dobro pogrej. Pri nas je šlo dobro v promet. LP, Gaja

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

13. apr 2004 16:41

Danca, hvala. Bom poskusila naredit, v maso pa bom dodala še malo kisle smetane. LP Zala

danca  

član od: 2.8.2002

sporočila: 257

13. apr 2004 18:51

Ideja za zelenjavno prilogo mi je bila všeč in pripravila sem zapečen por: tri velike pore, narezane na cm kolesca se zavrela, odcedila in razporedila v nizko posodo ter jih prelila v mešanico kisle smetane, jajc, naribanega sira in sesekljanega peteršilja. Pekla sem v pečici dobro uro na 170 st.C. Prileže se k vsakemu mesu (tudi k šunki v testu), dobro pa je tudi hladno. Zelo sočno. Recepte si bolj sproti zmišljujem, zato za točne količine običajno kasneje ne vem. Pa še vedno pride malo drugače, pa je. Pravi kuharji bi me najbrž grajali, naši domači so pa večinoma kar zadovoljni. Kako pa drugi kuhate, točno po receptih ali kako? Danca

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

14. apr 2004 11:04

Danca, seveda je to prava kuharija za doma. Vzameš, kar imaš, prilagodiš, poskusiš, zamenjaš... Meni je dostikrat žal, ko dejansko nekaj dobrega pogruntam, potem pa ko bi bilo treba napisat za bazo receptov, niti slučajno ne vem, kako naj to spravim v dag in žlice. Če pa vlivamo po občutku... Seveda pa delam na veliko tudi po receptih - ko delaš novo stvar prvič, se držiš količin (no ja, količino česna vedno podvojim, pa sir običajno tudi...), da dobiš osnovni občutek. Pa pri peki seveda. Zato so mi pa tudi všeč take kuharske knjige, ki zraven povejo, česa se je res treba držati, če ne ne bo uspelo, kaj pa lahko zaviješ po svoje.

suzanar  

član od: 29.1.2004

sporočila: 458

14. apr 2004 11:10

No,ja. Pri pecivu se držim receptov in šele pozneje z izkušnjami včasim kaj improviziram. Pri ostalih stvareh pa precej improviziram. Včasih poberem dva, tri recepte skupaj, dodam še kaj po moje, kaj spustim, ker nimam ali, ker nam ni všeč in pride ven čisto nekaj novega. Važne so ideje, ki jih tukaj dobim ogromno. Suzana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti