Najljubše pivo

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

21. okt 2014 8:08

Veš kaj me zanima - kako, po katerih kriterijih, izbereš pivo iz države XY, da ga potem poskusiš? Ker tudi če vzameš kar na slepo eno češko pivo, lahko dobiš prav odurno brozgo (kot tudi pri francoskih vinih za 1 € liter). OK, lahko rečeš, da si pil botswansko pivo, ampak ali v botswani pijejo dobro pivo ali ne, pa tako še vedno ne boš vedel. 

Aja, pa še nekaj: pivo je srednjega spola.

Sonja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

21. okt 2014 8:22

Saj ljudje tudi prtičke zbirajo. Bizarno zbiranje je eno in drugo.

Commis débarrasseur

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

21. okt 2014 8:23

Brozge najdemo pri vseh pijačah, kot pri hrani najdemo dobro in slabo. Zbirateljstvo je po mojem mnenju pač to, da poskusiš vse, kar lahko dobiš, in potem veš, kaj je brozga in kaj ne. In da seveda zaradi enega slabega okusa ne mečeš v isti koš vse pijače iz tistih krajev (ali hrane).

Mi smo včasih tudi zbirali piva, še v časih socializma, in ko smo bili na poti po Španiji in Franciji smo nakupili toliko piksn, da sva še potovalko morala kupit ... (več kot 30 sva jih vlekla domov).

 

 

mamamia

beercool  

član od: 11.11.2013

sporočila: 27

21. okt 2014 13:45

limnol je napisal/a:

Veš kaj me zanima - kako, po katerih kriterijih, izbereš pivo iz države XY, da ga potem poskusiš? Ker tudi če vzameš kar na slepo eno češko pivo, lahko dobiš prav odurno brozgo (kot tudi pri francoskih vinih za 1 € liter). OK, lahko rečeš, da si pil botswansko pivo, ampak ali v botswani pijejo dobro pivo ali ne, pa tako še vedno ne boš vedel. 

Aja, pa še nekaj: pivo je srednjega spola.



Sonja

 

Težko razložit. V nobenem primeru ne moreš vedeti kaj boš dobil. Seveda lahko dobiš kakšno odurno brozgo, se je zgodilo že kdaj. V nobenem primeru, ne posplušujem na celotno državo, ali pijejo dobro pivo ali ne. Ne gre se za to, ali v Botswani pijejo dobro ali slabo pivo. Ker povsod najdeš dobre in slabe. Ponavadi so pa najlažje (kolikor je to mogoče) dobavljivo najpopularnejše pivo, ki ga pije večina države, in tako pač zveš kakšno pivo v povprečju pijejo.

Seveda pa raje poskusim, kakšna ki veljajo za bolj kakovostna.

Pač, to je en hobi, meni super in čistop normalen, enim se zdi pa čuden. Čisto logično.

LP

beercool

ssasha  

član od: 17.11.2017

sporočila: 16

6. feb 2018 18:35

Čer!

Ne morem, da ne bi sodelovala 

Naše: Laško (Štajerka kot Štajerka pač )

Tuje: Leffe (Belgijsko)   Špar ga ima celo v akciji trenutno (19. str. letaka). Probajte, če upate.

LP 

ssasha

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti