Divjačinski golaž

malan  

član od: 10.9.2001

sporočila: 412

tema odprta - 9. apr 2004 13:21 | ogledi: 5.091 | odgovori: 1

na posebno željo prijatelja želim narediti dober golaž iz zmrznjenih zrezkov divjačine (jelen ali prašič, morda oboje).

ker mi priprava mesa ni ravno domača, me zanima:

1. na koliko časa kuhe naj se pripravim

2. ali so kakšne posebnosti, ki jih moram pri divjačini paziti

3. ker želim predvsem zelo okusno omako, predvidevam veliko zelenjave in začimb - morda kakšna ideja ali konkreten recept? (3 recepti iz baze mi ne ustrezajo)

Temo je spremenil(a) malan dne 09. apr 2004 13:24:30

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8688

9. apr 2004 13:48

4 dcl vina, 1 žlica kisa, 2 – 3 klinčka, 1 žlica posušenih borovnic, 1 liter vode in malo soli. To vse na kratko zavri ter pusti naj se ohladi. Meso operi, posuši s kuhinjskim servietom, nareži in daj v zgornjo marinado, naj počiva čez noč. 1,5 kg divjačinskega mesa 20 dag suhe slanine 40 dag čebule 20 dag korenčka 2 žlici pomi kocke 1 žlica gorčice 1 žlica rdeče paprike 1 žlica rdeče pekoče paprike (ali sveže) sol, poper, vegeta. Drobno nareži slanino, na hitro popeci in gor daj čebulo. Ko je čebula pražena, dodaj meso, rdečo papriko, nariban korenček in pekočo papriko (ali pa žličko rdeče pekoče paprike). Meso počasi praži, sproti pa podlivaj s tekočino od marinade. Dodaj gorčico, pomi kocko in malo povegetaj. Ko je meso mehko dolij eno žličko moke, ki jo raztopiš v malo vode. Če hočeš, namesto moke lahko na drobno naribaš sirov krompir. Za to potrebuješ kar 1,5 – 2 uri. Dober tek! LP Sporočilo je spremenil(a) DRAGIČKA dne 09. apr 2004 13:51:24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti