Zamrznjeni obroki

teta  

član od: 19.7.2010

sporočila: 22

tema odprta - 10. okt 2014 21:54 | ogledi: 4.512 | odgovori: 4

Pozdravljeni,

prosila bi ce mi lahko svetujete recepte za obroke, ki so primerni za zamrzovanje. Porcije naj bi bile najvec za dve osebi, ker v bistvu kuham za eno osebo. Glede juh nimam problemov , (goveja, fizolova, cvetacna,brokolijeva...)  ampak mesne jedi mi delaj malo preglavic. Imam hase, gulas, zreke v cebulni omaki, dalje pa nevem vec.

Vnaprej se zahvaljujem za vase nasvete in lep pozdra , teta.

teta

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

11. okt 2014 7:45

Piščančji file v omaki, koščki govedine, prepraženi na čebuli, in to potem uporabljaš odmrznjeno za različne namene: omaka z grahom, za rižoto, prepražiš z razno zelenjavo. Polnjena paprika, segedin, mesne kroglice v paradižnikovi omaki, telečja ali piščančja obara ...

mamamia

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

11. okt 2014 9:33

Lahko zamrzneš panirano meso, ribe, lazanjo, musako, sarme, mleto pečenko, paprikaš, joto s klobaso ali mesom, kakšno koli meso na koščke v omaki, ričet z mesom, pasulj, pašta fižol s klobaso, telečji trakci v omaki...

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

11. okt 2014 12:01

Veliko sta našteli že mamamia in Trixi, poleg že pripravljenih jedi pa je tu še veliko možnosti pri mesu, ki ga surovega zamrzneš in je čas priprave potem zelo hiter. Takšni so piščančji fileji, malo tanjši so pečeni v par minutah, lahko jih pečeš v pečici in jim dodaš malo sira, so odlični. Potem so tu razne pleskavice in polpete, ribji fileji, jaz zadnje čase doma delam tudi 'domači kebab' - zmrznjen kos mesa narežem na mesoreznico, koliko pač rabim, dobljene 'lističe' mesa začinim, na hitro popečem, nadevam v lepinjo s poljubnimi dodatki in hitro kosilo je tu.

Sandra_a

teta  

član od: 19.7.2010

sporočila: 22

11. okt 2014 14:50

Punce, veliko hvala na odgovorih in svetovanju. Res ste mi dale veliko idej. Za ene gotove obroke sploh nisem vedela da se lahko zamrznejo.  " Domaci kebab" - odlicna ideja.

Zdaj pa grem veselo v trgovino, in preostanek tega vikenda bo zagotovo " kulinaricen ".

Lp teta

 

 

teta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti