Telefonska prevara - nigerijski princ ponovno na delu

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

tema odprta - 8. okt 2014 20:40 | ogledi: 5.058 | odgovori: 6

Zgolj v opozorilo vsem uporabnikom mobilne telefonije: Ponovno krožijo SMS sporočila, poslana nekje iz zahodne Afrike (številka se začne s +22 oz. 0022 in naprej), z besedilov v slovenščini: Prosim, pokliči me. Vkolikor Vam je kaj do Vašega premoženja, nikar ne odgovarjajte in takoj izbrišite sporočilo, ker boste v nasprotnem primeru dobili enormen račun, saj klica ni mogoče prekiniti niti s fizičnim izklopom telefonskega aparata

Drejček

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

9. okt 2014 13:17

Drejček 100 krat hvala,,včeraj sem dobila tole sporočilo, takoj mi je nekaj zasmrdelo in sem samo zbrisala vse skupaj.Res, da imam telefon na kartico ampak tudi 5 evrov, ni za na cesti pobrat.

kvačkarica

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

9. okt 2014 13:27

Midva sva tudi dobila  SMS, še dobro da sem prebrala , ker naš je tako firbčen in hoče vse poklicat, sem mu že neštetokrat rekla, če te bo kdo rabil bo poklica še enkrat( tiste številke , ki ne poznaš)

Milži

jkd  

član od: 9.4.2007

sporočila: 144

9. okt 2014 14:56

Po mojem mnenju si je tisti, ki se javlja ali pa kliče na čudne/sumljive številke, čisto sam kriv za visok račun.

O pretiravanju pri opisu posledic pa tukaj: http://www.dnevnik.si/magazin/znanost-in-tehnologij

 

jkd

drejcek  

član od: 11.1.2004

sporočila: 1028

9. okt 2014 15:51

jkd, ljudje smo po naravi sočutna in radovedna bitja, kar nepidipravi s pridom izkoriščajo - tudi jaz se strinjam, da je vsak sam odgovoren za svoja dejanja, ne vidim pa nobene potrebe, da bi kdo bil žrtev lastne radovednosti, ali še huje, da je dobrota, čeprav je sirota, zlorabljena.

Sploh, ker me nič ne stane, pa nikogar drugega tudi ne. Bodimo vsi prijazni in pošteni drug do drugega, tudi države, pa bomo vsi lepše, ceneje in bolj enostavno živeli. Ja, sliši se naivno in pocukrano, ampak tako je, 3. Newtonov zakon neizpodbitno deluje, tudi v svetu kvantne mehanike, kjer se običajna fizika in naše razumevanje sesujejo v prah

Vidim pa, da so se po enem dnevu zbudili tudi dnevni mediji.

Drejček

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

9. okt 2014 18:00

Drejček

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti