Črne pikice v moki

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. okt 2014 15:51

Na tvoem mestu bi to moko zabrisl stran, ker če se pikice premikajo pol je to ziher neka žval ,je ne bi jedel :)

hedonist

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

8. okt 2014 16:43

hedonist, a si bolan? Kakšno bedrčko od živalce pa vseeno bi, a ne? Saj menda je čist micena :))

Ognjič

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

8. okt 2014 18:19

Ok Ognjič, ja pri tem komentarju nisem bil načelen 

hedonist

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

8. okt 2014 19:43

Ma neeeeeeeeeeeee ogči njemu so všeč une živalce s perjem...

jade

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

9. okt 2014 13:52

Tako, za zaključek te teme pa tole: ugotavljam, da so male črne pikice ljubiteljice ostre moke, koruzne moke, pšeničnega in koruznega zdroba, ostalo večjih dimenzij (testenine, riž...) in sladke zadeve pa so ostale nedotaknjene. Evo, pikaste zadeve zavržene, omara razkužena... gremo naprej!
Hvala za vse komentarje in odgovore.
In ja... zzak1977, moja kuha oz. peka je spet primerna tudi za vegetarijance...

LP, G

Gabi

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

9. okt 2014 15:54

Gabi, vsaj pri nas, so črne pikice (molji) strašanski ljubitelji filter vrečk čaja, romajo pogosto v smeti, ker se skoraj dobesedno premikajo . Tako da če nisi, vrzi uč še tja, da ti slučajn ne ostane kakšna zalega kje in spet uniči očiščeno omaro. 

Viva Meier

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

10. okt 2014 5:36

Toplo in vlažno poletje je kot nalašč za razvoj takih živalic. Bodi pozorna tudi na kakšno hrano (brikete) za domače živali ali zrna in semenje za ptice in hrčke - tudi to z veseljem papajo te male živalce. Sicer pa tudi originalno zaprte vrečke moke, zdroba, testenin, prepečanca, keksov in podobnega niso varne pred njimi, tako da bodi pozorna na zalogo živil, ki je še nisi zavrgla, če boš ob odpiranju opazila kakšne črne pikice ali pa take majhne "pajčevinice" znotraj vrečke. Jaz ponavadi, ko se mi to zgodi počistim omaro s predali v kateri hranim takšna živila , dobro pomijem predale, stene omare in vrata pa pošpricam z Biokilom, ki baje drži kar nekaj časa. Ker je hrana v predalih se ne dotika sten omare, Biokil pa ni nevaren insekticid.

Sicer pa take živalce ponavadi že prinesemo z živilom domov iz trgovine in prav tako kot se v trgovini takšna "okužba" kljub pazljivosti prenese iz enega izdelka na drugega, se ti to lahko zgodi tudi doma. Ni ravno lepo in prijetno, se pa vsaki še tako skrbni gospodinji to kdaj zgodi in takrat je potrebno takojšnje ukrepanje, da je za nekaj časa mir.

tedyka

pekoča paprika  

član od: 25.7.2011

sporočila: 50

10. okt 2014 12:21

molji so moja največja mora, sem ji imela že parkrat, vsakokrat sem čisto vse vrgla vstran, tudi pregledovati nisem imela več živcev...

zdaj rešujem to tako, da vse, kar prinesem iz trgovine, takoj presipam v stekleno posodo z pokrovom, ali dam v dve vrečki... skratka, pri nas doma zgleda shramba kot v kakšnem laboratoriju...

in od takrat je mir

pekoča paprika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

10. okt 2014 12:57

Še dobro, da se ne zavedate, kakšne množice bakterij so povsod okoli vas.

rimljanka

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. okt 2014 13:04

Za vegetarijance je ta reč sicer res malce nerodna, ampak vsejedci bi morali biti veseli dodatnih beljakovin.....cene v mesnicah so precej zasoljene!

lp

cervus

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti