Črne pikice v moki

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

tema odprta - 7. okt 2014 21:02 | ogledi: 6.727 | odgovori: 21

Najprej se opravičujem, če je nekje med temi osemstotimi stranmi ta tema že obdelana, a ker sem rahlo panična, nimam časa vsega pregledati. Nujno prosim za pomoč oz. nasvet, kaj imam doma in kaj naj storim?
Problem je v tem: v ostri moki sem odkrila nekakšne črne pikice, čisto majckene, brez očal jih sploh ne bi opazila, ampak te pikice se premikajo! Lezejo. Pa tudi v pšeničnem zdrobu so. V shrambi, se pravi v isti omari imam tudi sladkor, ki je v redu, pa testenine, riž, kavo in takšne stvari. Naj povem, da po zraku ne leta nič. Stanovanje je suho, prezračevano...
Iskala sem po internetu, pa sem našla samo molje in razne črvičke, "mojih" črnih pikic pa nikjer. Kaj naj zdaj?
Hvala. Lp, G

Gabi

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

7. okt 2014 21:08

V glavnem ne ponujaj pripravljenih jedi iz te moke vegetarijancem :)

Commis débarrasseur

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

7. okt 2014 21:21

Saj... hvala, zzak1977. Tak odgovor si zaslužim, verjetno je vprašanje trapasto. Trenutno ne hodijo nobeni vegetarijanci k meni, torej tega problema ni. (humor je vedno dobrodošel)

Ampak jaz res ne vem, a bo to zrastlo in poletelo ali kaj? Sicer pa, je dovolj, če zavržem vse "pikaste" zadeve, kar je videti ok, pa obdržim? Pa omaro pomijem ali jo je potrebno razkužiti?

Gabi

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

7. okt 2014 21:24

Lahko enostavno le preseješ, daš moko za dan ali dva v zamrzovalnik, preventivno lahko še vse ostalo, le v pvc vrečko daj, da se ne navlaži. Če se ima namen kaj še razviti, boš s tem ugonobila. Nevarno pa ni.

rimljanka

Gabriela  

član od: 25.10.2003

sporočila: 112

7. okt 2014 21:32

Hvala, Rimljanka. Tako bom storila. Tvoj odgovor me je pomiril. Sem pa vmes že poskusila z moko v mikrovalovki, nekaj minut, ampak ti črni hudički še vedno lezejo. Zdaj gremo pa v skrnjo z njimi. Še enkrat hvala.

LP, G

 

Gabi

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. okt 2014 23:01

Ma čimprej zavrzi, smo že imeli nekaj takega in se zalezejo povsod. 

tulka

trac  

član od: 12.11.2010

sporočila: 568

8. okt 2014 8:12

Tisto, v katerem so hroščki raje zavrži, ostalo daj vsaj za 48 ur v zmrzovalnik.

trac

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

8. okt 2014 10:04

Običajno to prinesemo že v kupljeni moki ali pa se zaredijo, ker je dalj časa stala.Nazadnje, ko sem jaz odkrila te živalce sem vse iz omare zložila ven, vse kar je bilo odprto zavrgla in omaro temeljito pomila. Našla sem jih tudi v čaju in začimbah ( v inverju so bili črvički).

Zdaj imam običajno vse v posodicah,ki se dobro zaprejo. Na zalogi pa le za prvo silo in neodprto. Kar pa je odprto dam še v eno vrečko in dobro zaprem. 

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. okt 2014 11:28

Jaz že dolgo shranjujem polento, zdrob, drobtine... v hladilniku.Nikoli več nimam žarkovih drobtin ali neljubih živalic. Moko pa kupujem sproti. Ne delam si več zalog, kot smo to včasih prakticirali. Seveda si to lahko privoščim, ker imam vse za ovinkom. 

Poznam gospo, ki je skoraj vsako stvar šla iskat takrat, ko jo je potrebovala. Včasih sem ji celo rekla, jaz imam pa vedno par kil tega pa onega, pa meso v skrinji. Ja, z leti sem ugotovila, da njen način ni slab in se ga kar poslužujem. Vem pa, da to nasvet za vsakogar.

 

naor

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

8. okt 2014 12:59

Naor, to je fajn le v primeru, če si zelo disciplinirana in res kupiš samo tisto, zaradi česar si sicer šla v trgovino.

 

rrr

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

8. okt 2014 14:41

Rrr, ja šla sem skozi vse faze, zdaj lahko rečem, da sem disciplinirana. A seveda se zgodi, se že tekla tudi med kuho v trgovino. Ker bližina je tudi potuha, ne samo prednost. A z leti se naučiš in ni težko. Ko sem napisala tisto o fazah, pred dvajsetimi leti, ko so prišli k nam veliki trgovci, med njimi tudi Spar, sem znala pasti firbec in nakupovati zelo dolgo. Nekaj časa je to trajalao, danes pač komaj čakam, da vzamem, kar potrebujem in hitro ven. 

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Anemiilat
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti