Torta rafaelo

tema je zaklenjena

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

7. okt 2014 20:41

Irena66 ali ste imeli tudi takšne probleme z biskvitom kot sem navedla zgoraj? Prosila bi za vašo pomoč kako ste naredili, da vam je uspel? Kako pa ste delali hrustavček pri nugat torti? Meni namreč ni uspel. Kako pa sem ga naredila pa sem opisala v tem forumu z naslvom Nugat torta. Hvala.



tej_a

Sporočilo je spremenil(a) tej_a dne 07.okt 2014 20:46

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

8. okt 2014 10:58

Vrtejbenka, samo to ne pomeni da se sladkor ne podvaja ekvivalentno z mokrimi sestavinami. Tebi bi bilo presladko tudi če bi delala enojno maso in dala tistih 17dag. Pač eni so za manj sladko, to nima nič s kuharsko knjigo, še manj pa z nesorazmernim podvajanjem sestavin.

Vesnuska

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

8. okt 2014 11:18

Ja imaš prav Vesnuska...kot vedno...se opravičujem za smetenje foruma.

Vrtejbenka

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

8. okt 2014 11:39

Zakaj smetenje? Saj vendar debatiramo o njeni knjigi. Saj se strinjam s tabo 17dag sladkorja na 25dag mascarponeja je čisto preveč. V kak kremni sir ali skuto ja, mascarpone pa ne prenese take sladkobe. Ampak taki so ti ameriški recepti(kar korenčkova torta je), sladki, da zobje bolijo.

Vesnuska

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. okt 2014 16:34

Pri tehle receptih manjka sol. 

Mascarpone se v ameriških receptih tako redko uporablja, da je kaj, še posebej za korenčkove torte ne. No, jaz je pri Američanih še nisem jedla z mascarponejem.

Kar se velikokrat zgodi je to, da vzamejo Evropejci namesto kremnega sira (filadelfija) mascarpone. Ob tem pozabijo, da sol v kremnem siru zahteva večjo količino sladkorja, ki je ne zmanjšajo za mascarpone. Potem se pritožujejo, da je sladica presladka. Da me ne boste napadli, zapisano ni 100%  tako, ampak prepogosto.  Razlog za uporabo filadelfija sirčka je visoka cena mascarponeja: medtem ko je 1 filadelfija sirček (225g) cirka $1,75 je ista količina mascarponeja okrog $5,00. 

 

Vanja

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

8. okt 2014 17:17

Pa kje sem zapisala da je to ameriška korenčkova torta?..to je recept "Začinjeno korenčkovo pecivo" ..a mislite da smo korenček pobrali samo iz ameriških receptur?..še moja stara mama je pekla pecivo iz korenčka,pa sploh ni vedla za ameriško korenčkovo torto...in kje se je pisala kaj o filadelfija siru?...krema je iz recepture razvidna iz maskarpone sira,kot glavna sestavina.Maskarpone ni nobeden nadomestek ameriškemu filadelfija sirčku..maskarpone je odličen italijanski sir sam po sebi..če ga kdo zamenja za filadelfijo je njegova stvar..V tem primeru se ni šlo za nobeno zamenjavo sirov.Krema je odlična ,toda preveč sladkana..zato sem napisala ,da če nimaš malo kilometrine,ali pa vsaj nekaj sto metrov hitro narediš sladkorni kaos..nič drugega...g.Alenko Kodele poznam,sem bila že pri njej in še vedno pravim da je odlična slaščičarka in imam vse njene knjige,čeprav se v knjigi Torte in tortice ponovijo tudi recepture iz knjige Torte,jo imam,ker so odlični na novo dodani recepti.

In sama v sladice ne stavim nikoli soli,kot eni ,ki jo dajo kot ojačevalec okusa,ker nam ni potrebno,sploh ko so prisotne dišavnice,zelišča ,začimbe...sol dam v slano pecivo,če ni sira in v kruhe.Že tako zaužijemo preveč soli,kar tudi opozorim v mojih receptih ,če je prisotna slana sestavina,recimo sir.

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

8. okt 2014 17:26

Raje imam recepture naših non,kot pa vaše ameriške,kjer nas skoz podučuješ ,kot da smo v Sloveniji sami kulinarični bebci...pa brez zamere.

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

8. okt 2014 18:05

Ne vem če se moji oddani recepti ponavljajo...načeloma pred oddajo recepta pogledam,če ni sličnega že v bazi Kulinarike.net,če je (kar se mi je že zgodila) ga ne oddam...in glede receptov iz gostilne ,jih bom še komentiral...mislim,da že danes zvečer novo sladico...

Vrtejbenka

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

8. okt 2014 19:24

Vrtejbenka, spet klatiš neumnosti. Komu škodi ščepec soli ob 10-20 dag ali več sladkorja pri eni sladici, ob vsem maslu, smetani...? Pobiraš in kopiraš recepte od vsepovsod, da bi pa vsaj razmislila o Vanjinem nasvetu, to pa iz principa ne.

Daj se malo ustavi.

Commis débarrasseur

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

8. okt 2014 19:43

Daj ZZak1977,skuliraj se malo ti...pač eni ne stavimo soli in kar vem veliko pekaric sladic ne soli..zakaj ne ,je moja stvar.

Moji recepti imajo vedno napisano izvor recepture-država,marsikdo nima,in kot da so od drugih recepti njihova iznajda..preko 10.000..še nobenega si nisem prilastila,edino tam ,kjer sem to napisala...ne zavajaj.

In kakšen Vanjin nasvet?Njo ne briga Alenka,mene ne briga ameriški kuhar in njegovi linki..

Zzak1977 sem te štela na začetku v takoimenovano "kulinarično elito" tukaj na Kulinariki (tako mi je bilo na ZS napisano)..žal ne spadaš tja...večni nergač in to ob objavi 4 receptov..aja,čestitke za tvoj čili.

Sem ti tudi napisala kako lahko oddaš recepturo z dvema sestavinama,čakam recept,da vidim,ga bom lahko vsaj komentirala,ker krače spečem dobro,da ne rečem fenomenalno ..

Ustavila pa se ne bom,zakaj bi se..?

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 08.okt 2014 19:45

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti