Hrustljavi vaflji

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

tema odprta - 9. apr 2004 10:39 | ogledi: 6.661 | odgovori: 4

Pozdravljeni, kuharčki in kuharice.

Težave imam s peko vafljev in prosim za pomoč. Poskusila sem recepte, priložene "vaflomatu", tudi recepte s foruma, pa ne uspe in ne uspe - namreč da bi bili in ostali pečeni vaflji hrustljavi. Če kdo pozna recept za sestavine ali pripravo hrustljavih vafljev (navadnih, brez dodatkov) se res priporočam. Po dolgih letih sem si namreč kupila pekač za vaflje, v prepričanju da si bom lahko doma pripravljala krhke, hrustljave vaflje, , pa mi doslej še ni uspelo.

lp

Irena

Temo je spremenil(a) piškotek dne 09. apr 2004 10:40:57

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

9. apr 2004 10:49

Vaflji I: 3/4 skodelice moke, 2 žlički pecilnega praška, 2 jajci, 1 skodelica kisle smetane, 1 žlica masla. Rumenjaka, kislo smetano in moko s pecilnim zmešamo. Dodamo stopljeno maslo in sneg iz beljakov. Vaflji II: 25 dag krompirjevega škroba, 20 dag margarine, 20 dag sladkorja, 3 cela jajca, malo soli, vanilin sladkor. Vse našteto zmešamo v testo. Vsaj pol ure naj počiva. Uporabljam oba recepta. Posebej za tadrugega obljubim, da je hrustljav.

piškotek  

član od: 14.11.2001

sporočila: 519

12. apr 2004 12:43

Kje pa se dobi krompirjev škrob? Irena

pokrovka  

član od: 21.6.2002

sporočila: 61

12. apr 2004 17:02

zelo enostavna rešitev (tudi veckrat preverjena) je, da spečeš vaflje na zalogo. Jaz jih vedno spečem iz dvojne količine sestavin, ki so navedene v priloženi knjižici receptov. Ohlajene vaflje zamrzni (priporočam, da med vaflje polagaš peki papir, da se ne bodo sprijeli). Ko jih potrebuješ jih še zmrznene položi v pečico/žar (cca 5 min na 180 stopinj C) ali pa kar v opekač kruha. Pri sladkih vafljih moraš paziti, da se ti ne zažgejo! zagarantirana hrustljavost! tina

cirila  

član od: 24.7.2003

sporočila: 117

13. apr 2004 8:11

Aja, piškotek, za krompirjev škrob pa mislim, da velja tudi gustin. Jaz si ga drugače na zalogo nakupim v tujini.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti