Čokoladne posodice-pomoč

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

5. okt 2014 13:34

Tole je tabela za pretvarjat šalce v grame pri različnih živilih: http://allrecipes.com/howto/cup-to-gram-conversions

Navedene sestavine po slovensko  pa so:

• two and a half cups of all-purpose flour; - 2,5 šalce moke za vse namene (univerzalne - taka je farina, neki med ostro in mehko, ampak, po moje, lahko vzameš tudi navadno belo moko);
• half a cup of unsweetened cocoa powder; 0,5 šalce nesladkanega kakava v prahu (to je oni navaden kakav, ne tista mešanica, ki se raztopi v mleku za sladek čokoladen napitek)
• one teaspoon of salt; ena čajna žlička soli
• one cup of unsalted, softened butter; ena šalca nesoljenega, mehkega masla (po moje lahko vzameš navadno maslo ali pa margarino za pečenje)
• one and a half cups of granulated sugar; 1,5 šalce kristalnega sladkorja
• one egg; eno jajce
• a couple teaspoons of vanilla extract; par čajnih žličk vanilijeve arome

Iz tega menda zamesiš testo, oblikuješ skodelice (takole : http://www.goodshomedesign.com/chocolate-chip-cookie-ice-cre - to je tvoj drug link) in spečeš, normalno.

lp

cervus

ppztaja  

član od: 25.5.2009

sporočila: 22

5. okt 2014 13:38

super, hvala za tabelo in ostalo

ppztaja

ppztaja  

član od: 25.5.2009

sporočila: 22

5. okt 2014 15:17

Vrtejbenka hvala, te sem že delala, je pa problemček, če so npr. par minut na soncu se žačne čokolada topit in je težko prijet in pojest, so pa super za pozimi, ko jih nadevam z žličko pomarančne marmelade in na vrhu žličko maskarpona  zmešanega z vanilijevim sladkorjem

ppztaja

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

5. okt 2014 15:41

Mogoče čokolada ni bila pravilno temperirana, pa so se zato bolj topili (razen če je bilo na soncu zelo vroče).

Life is war against boredom~

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti