Francoska kuharska knjiga

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

tema odprta - 5. okt 2014 9:20 | ogledi: 9.257 | odgovori: 20

Iščem klasično francosko kuharico,kjer so opisani njihovi postopki,recepture francoske kuhinje.Seveda je zaželjeno čimveč slikovnega gradiva,opisani,narisani,poslikani,pofotkani postopki,po možnosti v italijanskem ,bi se pa sprijaznila tudi v angleškem jeziku.Gre se mi bolj za postopke kot za recepture.

Ne me pošiljat na google ali Amazon,ker to malo obvaldam,rabim nasvet iz prve roke da je knjiga vredna nakupa...in seveda ,da se to knjigo da še kupit..čas imam do Božička

Hvala za vsakršen nasvet.

Vrtejbenka

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

5. okt 2014 10:52

Julia Child je čisto v redu. Začne pri loncih, nožih in deskah in te lepo vodi do postrežbe jedi. Lahko jo greš sicer iskat po knjigarnah ali naročiš pri Emki.si, ampak če ugrizeš v kislo jabolko Amazona, boš verjetno prišla skozi občutno ceneje. Ni vrag, da se do božička ne boš prebila skozi procedure naročanja in dostave na dom.



Sonja

Sporočilo je spremenil(a) limnol dne 05.okt 2014 10:54

sarabande  

član od: 1.5.2002

sporočila: 879

5. okt 2014 11:26

Dobra je tudi "La bonne cuisine, the original companion for french home cooking de Madame E. Saint-Ange".

Miroslav Vulović

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

5. okt 2014 13:57

Hvala vama...bom prečekirala.Nekaj o Juli Child sem že pogooglala,motilo me je da te, ki sem jih ogledovala so premalo slikovne..bom še pobrskala in o Madam E. tudi.. nakup iz tujine pa mi ni problem.Rada bi nekaj v stilu Velika šola kuhanja od Anne Willan,ta mi je zakon.

Vrtejbenka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. okt 2014 17:02

Vrtejbenka je napisal/a:

Gre se mi bolj za postopke kot za recepture.

 

Vrtejbenka

 

 

A sem prav dokjela: Tebi gre predvsem za postopke, torej, da je razloženo, zakaj se nekaj dela tako in ne drugače, v smislu, zakaj se kropirček, če hočeš imeti obarvanega in hrustljavega peče na maslu in ne na olju, zakaj za ribo uporabiš pol olja in pol masla? Zakaj je treba nekatera testa mesit 10 minut in druga zamo vmešati?

 

Huda bo ta...dvomim, da boš našla vse to v eni knjigi. Poglej knjigo  šole Cordon Bleu, verjetno jo najdeš tudi v italijanščini. Potem so učbeniki še On cooking (tudi tole sem kupila rabljeno in ima komaj kaj receptov a še vedno ne vseh razlag) in CIA (Culinary institute of America). Imam tudi dve Altonovi, še največ se mi zdi, sem se naučila iz njegovih videov. On je edini, ki je bolj učil, kot kuhal. Tisto o ribah in 10 minutah sem prvič slišala 1988ga, je pa Kanadski način priprave ribe.

Danes zvečer preverjam, če je treba grenivko res posoliti, da izgubi grenkobo.  

Vanja

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

5. okt 2014 18:55

Cordon bleu- jst jo imam v IT, super je s slikami, vsi postopki enkratno razloženi in prikazani. Meso/ribe/zelenjava/kruh/sladko.in mnogo drugega.  Ne zamenjam, ful uporabna!

Saša

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. okt 2014 22:52

Prejsnjic sem brskala po eni kuharski knjigi, v slovenscino prevedeni. Presnecena sem bila da so v njej vsi klasicni postopki, kombiniranje, prpiprava klasicnih omak in boljse jedi.  bom izvedela naslov! 

julia je sicer fajn samo jaz imam taksno knjigo brez vsake slike :s 

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

5. okt 2014 23:20

aha velika šola kuhanja je od ene Ann :)

julijasi  

član od: 20.7.2006

sporočila: 130

6. okt 2014 12:05

Jaz priporočam Julio Child, v moji izdaji (kupljeni pred kakim letom ali dvema na Amazonu (ceneje bo najbrž na bookdepository, kjer je brez poštnine)) ni fotografij, so pa obsežne skice in zelo obsežna navodila. Če vas natančno zanima lahko poiščem na Amazonu ali Bookdepositry katera izdaja je.

LP.

A

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti