Francoska kuharska knjiga

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

6. okt 2014 12:13

Hvala vam za nasvete...knjige so že v virtualnem pregledovanju...

Bannanna,knjiga od Anne Willan Velika šola kuhanja je nekje francoska kuharica,v slovenščino pa so jo prevedli po prirejeni nemški izdaji..ta knjiga  zraven naše Kalinškove Velike slovenske kuharice najbolj pomembna v naši kuharski zbirki,pa ni tako mala, je nekje okrog 100 kuharic...revij in to kvalitetnih da se kosajo z marsikatero knjigo,pa ne štejem več.

Vanja,knjiga ni zame (pa tudi če bi bila) ,je za eno nadobudno mladenko,ki je izrazila željo po taki knjigi..zato iščem nasvet nekje iz prve roke.Meni že to veliko pomeni,da si želi tako knjigo.Gre se bolj za slikovne postopke,nekako tako prikazano,kot sta na spodnji slikici...in tako nekako zgleda  knjiga preko 500 strani.

 

 




Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 06.okt 2014 12:15

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

9. okt 2014 13:19

Hvala vam za vse nasvete...knjiga je že naročena...in sem se odločila za italijansko verzijo.Naslov je "Scuola di cucina le Cordon Bleu"...piše da je noter 700 (?) opisanih tehnik in preko 2000 fotografij postopka,jedi,sestavin...

Kar me je pa najbolj presenetilo je cena..verjeti ali ne 10€ za izdajo iz leta 2008.Dobila jo bom v roku 10 dni.

Tako da ne vem Sashika ali imaš ti to knjigo ali kakšno drugo...bomo vidli.

Hvala.

Vrtejbenka

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. nov 2014 12:30

Knjiga prispela,hvala vsem za nasvete..Nola,tvojo pa si bom ob priliki naročila zase...v njej je res veliko prikazanih postopkov step by step sistem..če ste ob meji vam svetujem nakup v kakšni italijanski knjigarni,že glede na to da je sedaj akcijska cena 10€ ...res pa je,da je v njej zelo malo samih receptov,kuharica ima poudarek na slikovne postopke...recimo kot na fotografiji je lepo razvidno, kako  pripravimo artičoko.Če jo želi katera iz bolj oddalejnih krajev od meje ,ji lahko jaz naročim ter jo pošljem ko pride,naj me kontaktira na ZS.

 

 

 




Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 21.nov 2014 12:34

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

21. nov 2014 12:52

To je res ugodno. Jaz sem za moji slaščičarski od Le Cordon bleu dala okrog 40evrov za vsako. Obe sta v angleščini. Škoda, da sem se italijanščine učila samo 1 leto v srednji šoli. No saj bi verjetno tudi angleška izdaja, kje v tujini stala manj. So pa super te knjige, zelo poučne.

Vesnuska

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

21. nov 2014 13:15

Vrtek enka, imam ravno to knjigo, nekaj let nazaj je bila 10 eur v knjigarni. Enkratna zadeva!

Saša

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

21. nov 2014 13:27

Ali se dobi tudi v slovenščini? 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. nov 2014 13:53

Ne Trixi,te knjige se v slovenščini ne dobi...ti pa priporočam ravnokar izdano knjigo Šola kuhanja,ki je izšla pri založbi Didakta...ravno tako slikovno opisani postopki,tudi ta z malo recepti...v njej so enako opisani bolj postopki..pa cena je 19,99€.

 www.didakta.si%2Fe-knjigarna%2Fpri" target="_blank">https://www.google.si/url?sa=t&rct=j&q=&

Vrtejbenka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

21. nov 2014 22:13

Ne vem kako je sicer s to, vendar tista od Ann Willan cilja na malo bolj dvignjeno kuhinjo. Z boljšimi sestavinami in postopki. Tukaj je sicer slika le od pašte, tako da lahko da imam napačno predstavo. 

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. nov 2014 22:57

Ne Bannanna,nimaš napačne predstave imaš čisto prav...ta knjiga se ne more primerjat z Veliko šolo kuhanja od Anne Willan (ne zamenjujte jo  z kuharico od Učil ,ker ne gre za isto knjigo)..ena izmed boljših,če ne najboljših kulinaričnih prevodov v slovenščino je prav ta njena knjiga...predvidevam da Trixi sprašuje za hčerke,knjiga je namenjena mladim ,pa ne tebi Bannanna,čeprav si mlada,si ti že davno prerasla to knjigo  ...je mala,priročna,cenovno ugodna..in mladi dobijo ob tako predstavljenih receptih občutek,da bodo to znali skuhat in se lažje lotijo recepta.

Sem pa danes dobila v roke novo kuharico Novakovih...žal me je razočarala..pričakovala več,nadgradnjo prejšnih.

Vrtejbenka

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

22. nov 2014 9:37

Hvala za informacijo. In imaš prav namenila bi jo hčerkama. Sem pa na internetu našla knjigo v hrvaškem jeziku.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti