Orehi namesto lešnikov

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

2. okt 2014 14:07

Orehi še niso nobene torte pokvarili.Res pa ne vem, kako gresta skupaj oreh in nutella - poskusi z enim, pa boš videla, ali se okusi tepejo ali ne. Sicer pa mislim, da bo v testu nutella tako ali tako prekrila njihov okus.

 

 

Sonja

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

2. okt 2014 19:27

Jaz orehe piškote vedno filam z nutelo ali lešnikovim namazom in zelo llepo paše skupaj..tako da ni bojazni :)

lp goga

Pika__Poka  

član od: 14.10.2014

sporočila: 3

14. okt 2014 20:39

Živjo.

Vem, da ni ravno isto, je pa precej podobna tema :)

Par dni nazaj sem delala po tem receptu: http://www.kulinarika.net/recepti/20024/sladice/macje-o Ker nisem ravno ljubiteljica orehov (pa tudi ker včasih z listkom vred pozabim kakšno stvar kupiti v trgovini) sem mlete orehe izpustila iz recepta za kremo. Krema je bila tako preveč tekoča, sicer se je v hladilniku nekoliko strdila, a vseeno ne dosti. Kaj bi lahko uporabila namesto mletih orehov oz. na splošno namesto mletih lešnikov, mandljev in vseh podobnih zadev.

Lp, PikaPoka

Pika__Poka

the tina  

član od: 5.10.2013

sporočila: 302

14. okt 2014 21:39

Kokosovo moko?

the tina

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12640

15. okt 2014 1:03

Mogoče mak.

mopsika

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

15. okt 2014 5:02

Pika__Poka je napisal/a:

Živjo.

Vem, da ni ravno isto, je pa precej podobna tema :)

Par dni nazaj sem delala po tem receptu: http://www.kulinarika.net/recepti/20024/sladice/macje-o Ker nisem ravno ljubiteljica orehov (pa tudi ker včasih z listkom vred pozabim kakšno stvar kupiti v trgovini) sem mlete orehe izpustila iz recepta za kremo. Krema je bila tako preveč tekoča, sicer se je v hladilniku nekoliko strdila, a vseeno ne dosti. Kaj bi lahko uporabila namesto mletih orehov oz. na splošno namesto mletih lešnikov, mandljev in vseh podobnih zadev.

Lp, PikaPoka



Pika__Poka

Če prav nobenih orehov ali podobnih zadev ne maraš, jih lahko nadomestiš z drobtinami, po možnosti popraženimi.

nola

MiriBon  

član od: 25.10.2011

sporočila: 1764

15. okt 2014 8:55

Zmleti piškoti so verjetno najboljši približek.

Life is war against boredom~

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

15. okt 2014 20:22

JAz pa mislim, da je bolj težko menjati orehe /lešnike/mandlje med sabo, kaj šele jih popolnoma zamenjati s čim drugim. Če ne maraš, pač speci nekaj, kar ne vsebuje orščkov v sestavinah.

Ivačič ima v svoji knjigi recept za eno mojih najljubših sladic, Unionske rezine, ki so v bazi kot Ohridske rezine, mislim da jih v Maksiju prodajajo kot Emonske (?). V svoji knjigi je v receptu je namesto orehov navedel mandelje, ki tudi zmleti nimajo niti približno podobne teksture, kot orehi. Ne vem zakaj se nisem raje zanašala na svoje znanje, ampak prvič sem jih res delala iz mandeljev. Vse skupaj je bil živ obup, mandeljev "biskvit" smo kar tako pogrickali. Ob iskanju recepta sem potem naletela na KulSlo, našla recept in do sedaj sem te rezine naredila 1x na leto. :) 

Vanja

Pika__Poka  

član od: 14.10.2014

sporočila: 3

15. okt 2014 21:01

Najlepša hvala vsem :)

Pika__Poka

jezičnik  

član od: 20.10.2014

sporočila: 11

22. okt 2014 13:41

Jaz pa zamenjam orehe z lešniki, če pričakujem, da bo sladico (ali kakšno drugo jed) jedel nekdo, ki mu orehi delajo težave. Z lešniki navadno problemov ni (prebavnih seveda), je pa struktura jedi zelo podobna. Z mandlji pa res še nisem poskušal.



jezičnik

Sporočilo je spremenil(a) jezičnik dne 22.okt 2014 13:42

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti