Amaretto piškoti

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

30. sep 2014 7:15

Bučna torta in amaretto piškoti -  ta dva okusa je zahtevno kombinirati. Delati hrustljaave piškote za to, da bi jih potem namočil s torto...meni to deluje kot too much information.

Vendelina jr.

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

30. sep 2014 13:14

Meni se pa zdi dobra kombinacija buče in amarettov...sem naredila že nekaj sladic iz buče,in roko na srce ,buča ni ravno fensi sestavina za sladice...potrebuje zraven sebe neko ojačanje za okus,pa naj bodo to agrumi,dišavnice in zakaj ne amaretti,ki so polnega okusa in arome.Buča je v pecivo ,vsaj zame,samo volumenska sestavina.Res pa,da ne bi pekla amarettov in jih potem drobila v torto..preveč dobri ,se raje posladakam samo z njimi..v torto pa seveda kupljeni.

Vrtejbenka

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

30. sep 2014 20:21

Vendelina jr. je napisal/a:

Bučna torta in amaretto piškoti -  ta dva okusa je zahtevno kombinirati. Delati hrustljaave piškote za to, da bi jih potem namočil s torto...meni to deluje kot too much information.



Vendelina jr.

Okusa buče in amarettov sta preverjeno kompatibilna že zelo dolgo. Tortelini z bučnim nadevom so le eden od  primerov te dolgotrajne posrečene zveze.

nola

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

30. sep 2014 22:30

Pa še link,ker sem šla prav raziskovat kje sta buča in amareti v zvezi...definitivno jih bom naredila ta teden..mamljivo.Samo malo težka bo ,ker nimam moštarde.

 

http://www.kulinarika.net/recepti/11854/testenine/bucni

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 30. 2014 22:33

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

1. okt 2014 8:18

Vrtejbenka, saj si jo lahko hitro sama narediš, drugače pa vzami kakterokoli marmelado, prilij žlico ali dve vina, malo naribane limonove lupine in ščepec ali dva zmlete gorčice in bo za nadev ravno tako dobro.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti