Posoda - litoželezna, emajl

svetlo  

član od: 25.1.2014

sporočila: 2

tema odprta - 28. sep 2014 22:20 | ogledi: 6.526 | odgovori: 5

Pozdravljeni!

 

Zanima me, če imate izkušnje s trgovino Krek in njihovimi voki. Rada bi namreč dobila kvaliteten vok, pa v trgovinah prodajajo le tiste tanke zadeve, ki samo izgledajo kot vok.

Poleg tega me zanima, čisto na splošno, katere emajlirane posode bi se mi danes splačalo kupiti? Ali so te v merkurju (črne) kvalitetne? Je morda v zgoraj omenjeni trgovini možno dobiti kvalitetno robo? Ali obstaja v Sloveniji še kakšna taka trgovina, ker poznam le Krek in Merkur, potem pa mi ostanejo le še Mercatorji in podobno...

 

Odločam se namreč vedno bolj za bolj zdravju neoporečne posode, pa bi rada kupila kvalitetno, tudi če malo bolj drago posodo, saj pričakujem, da mi bo služila dolga leta, ne pa kot te tefalove zadeve, ki jih moraš po nekaj letih že menjati (ali pa še prej).

 

Hvala za vaše odgovore!

Lep pozdrav!

svetlo

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

28. sep 2014 22:25

Industrijska trgovina Emo Novum Celje, tukaj.

rimljanka

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

29. sep 2014 7:46

Ce isce litozelezno, emo to ni, je pa solidna posoda. 

Woke imajo v trgovini kitajski vrt in ce mas mocan in velik plin, naj bo tanek, ni nic hudega. Kolko sem videla, azijci kuhajo v obeh variantah. 

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

29. sep 2014 10:43

Pravi vok je tanek in ga dobiš v kitajski trgovini, kot je že napisano zgoraj.

Če želiš emajlirano ali litoželezno posodo, potem izberi klasično obliko kozice in ne vok obliko.

rdkapica

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

29. sep 2014 13:53

Imam litoželezni vok šestnajsto leto in sem z njim prav zadovoljna (razen, da je težak). Tako da... kaj pa vem, jaz ne bi dajala nobenih nasvetov. Kar koli kupiš, samo da ti ustreza.

Sonja

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

29. sep 2014 19:19

bannanna je napisal/a:
Ce isce litozelezno, emo to ni, je pa solidna posoda. 

Sprašuje (tudi) za emajlirano.



rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti