Industrijska konoplja

anita123  

član od: 6.4.2014

sporočila: 1

tema odprta - 24. sep 2014 12:06 | ogledi: 12.181 | odgovori: 16

Je kdo že ustvarjal v kuhinji z industrijsko konopljo? Se priporočam za kakšen preizkušen recept za kako sladico in pa mogoče kako pijačo/liker. :) Za slednjega ne najdem nič pametnega na spletu.

 

Lp

 

 

anita123

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

24. sep 2014 12:35

Občasno spečem konopljin kruh. To pomeni, da rženi moki (cca 450g) dodam eno veliko jušno žlico konopljine moke. Če je konopljine moke preveč kruh greni. Konopljina semena se mi v kuhi niso obnesla najbolje (trda in grenka), jih pa občasno dam poleg kosmičev v jogurt za urejanje prebave. Poglej v Konoplino kuarico je veliko receptov.

http://trgovina.zdravje.si/art/Elektronske_knjige/Konopl

 

Lep dan

marjanaj

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

24. sep 2014 13:11

Jaz uporabljam konopljina semena in so mi super kot dodatek k solati, jogutru... ali pa kar tako na žlico

testeninca

andl  

član od: 28.3.2016

sporočila: 2

5. apr 2016 18:55

Še en preprost recept s konopljinimi semeni:

Domača solata s konopljinimi semeni

V skledo damo nekaj narezanega radiča (ali druge solate po želji), naribanega korenja, surovega kislega zelja in 2 mali žlici oluščenih konopljenih semen. Namesto teh lahko uporabimo tudi neoluščena konopljina semena. Malo posolimo, prilijemo s sokom dveh limon, po želji zabelimo s konopljinim oljem in premešamo. Dodamo lahko tudi redkvico.

Vir: http://www.cakalnedobe.si/zdrava-prehrana/zdravilna-kon

andl

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

3. avg 2017 14:11

Mi smo pa posadili 2 sadiki prave konoplje (zaradi zdravstvenih težav v družini). No ena je moška, druga ženska.  Moška ni uporabna, baje. Zanima me pa, če kdo ve, ali so uporabni tudi listi, za čaj naprimer.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

3. avg 2017 15:59

Akhm, ne vem, koliko policaji berejo kulinariko, ampak na tvojem mestu takih stvari vseeno vsaj do pogojne legalizacije ne bi razglašala tako javno...

lp, proxima

 

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. avg 2017 11:48

proxima je napisal/a:

Akhm, ne vem, koliko policaji berejo kulinariko, ampak na tvojem mestu takih stvari vseeno vsaj do pogojne legalizacije ne bi razglašala tako javno...

lp, proxima

 

 

 Love it

Vendelina jr.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

7. avg 2017 12:01

Poskusite prepražiti semena navadne konoplje. Postanejo krhka in okusna in lahko jih zobljete namesto čipsa.

lp

cervus

Mygrace

sporočila: 6506

9. avg 2017 10:02

Ljudje na veliko gojijo konopljo , policaji pa itak javno razglasajo, da jih je premalo, tako da ni nobene panike, ne sfolgajo . Kot ne sfolgajo raznorazne inspekcije, vojska itd.... kar sse naprej na veliko naj objavljajo kadrovske tezave, to so super instrukcije za kriminalce, ja! Gres in sesujes kiosk v Sentvidu in medtem, ko ta gori in vsi letijo tja, lepo v miru oropas bajto nekje v spodnji Siski

 

Zmaga tisti, ki se infiltrira v nasprotnikove mozgancke, simpl

 

Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 9. avg 2017 10:16

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

9. avg 2017 12:29

Mygrace je napisal/a:

Ljudje na veliko gojijo konopljo ,

Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 9. avg 2017 10:16

 Menda je, vsaj po izjavah kmetov, konopljli zadnje čase priljubljena "dobra soseda"  koruza. In če se prezgodaj in nenapovedano odločijo za siliranje le-te, dobi silaža neželeno dodatno vrednost . V izogib temu naj bi prenekateri kmetje  dovolj zgodaj po ustreznih poteh javno  oznanili, kdaj bodo želi, da imajo gojitelji "mešanih posevkov" čas pobrati svoj plevel. 

Cila

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti