Obroč za rezanje biskvita

Balenka  

član od: 28.4.2004

sporočila: 2825

22. sep 2014 16:10

teja, jaz tak obroč imam, sem ga že uporabljala, a žal premalokrat, ker ne delam pogosto . Drugače pa je rezanje biskvita s tem res enostavno.

Balenka

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

22. sep 2014 19:43

Meni je v redu,pa še nož je zraven..je pa zadeva samo za okrogle torte(biskvite)

lp goga

branka.mahnic  

član od: 23.7.2008

sporočila: 1157

22. sep 2014 19:51

Jaz imam tudi tak obroč-ga je ena kulinaričarka nekoč zrihtala. Če se veliko peče je zelo fajn. Ga kupiš in je za zmeraj.

branka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

22. sep 2014 20:07

Tej-a, word of advice:

Tvegaj no teh 10 EUR ali koliko ta stvar stane in ga preprosto kupi.  In se sooči s tem, da boš nekaj naredila, ne da bi pri tem vprašala pol kulinaričnega občestva. Bo totalno osvobajajoče on so many levels.

Ker, najhujše, kar se ti pri tem lahko zgodi, je to, da bo produkt zanič.  Ampak 10 EUR ni tak denar, da ga človek ne bi zmogel (če že kupuje sestavine za peko) preprosto zafrčkati.

 

Vendelina jr.

tej_a  

član od: 10.10.2005

sporočila: 362

22. sep 2014 21:29

Stane 30 eur in ne vem zakaj bi nekaj kupovala, če ni uporabno. Sem že dostikrat kaj kupila ne da bi prej kaj vprašala in mi sedaj tam nekje leži. Tako, da prosim ne vem zakaj bi kupovala nepotrebno robo. Sem pa zelo vesela vsakea odgovora oz. pomoči. Vendelina jr., če pa vi kupujete robo ki ji ne potrebujete pa kar. Jaz je ne bom. Hvala za vaš odgovor!

tej_a

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

23. sep 2014 5:08

Meni je vedno problem naredit raven rez med plastmi biskvita, tako da pnavari višine malo označim z zobotrebci, zarežem okrog in okrog za kakšen cm, nato pa močnejši sukanec ali laks in potegnem - res pa je da delam ponavadi kvadratne ali pravokotne torte, toda tudi pri okrogli gre tak način rezanje. Bi pa znalo bit zanimivo za rezanje plasti, seveda če ponavadi pečeš torte približno take velikosti, jaz rabim ponavadi za naša prazovanja večje. Drugače, pa cena 30 € za neko stvar, za katero boš ugotovila, da je sploh ne rabiš niti ni tako majhna.

tedyka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. sep 2014 9:26

Tej-a, si čisto lepo razumela, da malo najedaš z vprašanjem o enem in istem na več topicih. V tvoje dobro upam, da si tako neodločna samo pri cukrpekrstvu in da je, ko je res treba - recimo v življenju, službi in podobnih postranskih stvareh v življenju - tebe ena sama odločnost in da si textbook od izdelanega mnenja. Ker, če nisi, boš težko hodila skozi življenje, ker takega, ki za vse potrebuje n potrditev in detajlirana navodila za vse živo, ljduje po navadi ne spoštujejo preveč in ko tudi v službi se takim ne godi dobro. Oziroma, takšni, ki brez navodil nekoga drugega ne zmorejo veliko, so hitro na seznamu presežnih.

Tko je shvatio, shvato je.

My work here is done.

Zna biti, da bo uletelo še nekaj prispevkov občutljivih rožic, ki so malo kratke v razumevanju paralel..

Vendelina jr.

Sandra_a  

član od: 6.12.2010

sporočila: 447

23. sep 2014 9:57

Prerez torte niti ni neka umetnost, sama uporabim največkrat kar nož, toliko, da zarežem, potem pa vrvico dalje. Imam tudi žago za rezanje biskvita, ki izgleda takole:

Zadeva je praktična, ker lahko režem biskvite različnih oblik pa še višino rezila lahko nastavim. Če bi že kaj kupila bi raje takšnole žagico kot pa obroč, ker večkrat pečem pravokotne torte ali pa v kakšnem drugem modelu (slonček, srček...) in mi obroč ne bi prišel kaj dosti prav. Sama najbolje veš kakšne torte pečeš in če se ti zdi, da rabiš za to pripomoček si ga kar kupi. Saj je že iz slike izdelka razvidno, da je uporaben za okrogle torte.

Sandra_a

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

23. sep 2014 10:03

Tudi jaz imam tak rezalnik kot Sandra_a in sem z njim povsem zadovoljna, stal je pa nekje okrog 8 ali 9€ v Mullerju. Sicer pa ni nobenega problema prerezat biskvit s pomočjo nitke ali laksa.

rrr

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15147

23. sep 2014 10:03

Jaz sem kot začetnica plasti rezala z sukancem, pa se je precej drobilo.Sedaj plasti režem z nožem in nimam problemov. Je pa težko odrezat tanke plasti torte, sploh če je bolj rahla. 

Ena gospa na morju mi je omenila ta pripomoček, ker zelo veliko peče.Če ne pečeš veliko zadostuje nož, če pa se boš temu bolj posvetila potem pa je to dober nakup.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti