Sadika aronije

kuharica1  

član od: 18.1.2009

sporočila: 70

tema odprta - 22. sep 2014 11:49 | ogledi: 5.548 | odgovori: 3

Mene pa zanima kdaj SE SADI,kje SE DOBI in cena za sadiko ARONIJE?Hvala za pomoč.

kuharica1

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4732

22. sep 2014 11:59

Pri nas doma od nekdaj velja, da se sadna drevesa, trte...sadijo jeseni, če le vreme to dopušča. Sadike se seveda kupijo v drevesnicah in kakšnih vrtnih centrih, sama imam najboljše izkušnje z drevesnico v kraju Jagnjenica v bližini Radeč. Sicer pa boš vse te informacije dobila tudi, če v iskalnik google vtipkaš svoja vprašanja, vključno s ceno za različne velikosti in starosti sadik.

Ognjič

mlg  

član od: 27.9.2009

sporočila: 67

28. sep 2014 13:28

Mi smo jih kupili na sejmu v komendi pred 2 letoma, jih prodaja podjetje iz Srbije imajo tudi suhe aronije in sok. Saditi jih je priporočljivo v jesenskem času, tako kot pravi Ognjič, potrebujejo pa malo bolj vlažna tla. Mi smo jih posadili ob potoku, kjer je bolj vlažno ampak voda ne zastaj. Bi pa ti priporočila da kupiš sadiko v obliki grmička, kot v obliki drevesa, ker sva  midva kupila obe za probo in se bolje obnese grmiček. Takoj naslednjo pomlad je imel že cvetove in plodove, medtem ko drevešček še ni imel ne cvetja ne ploda.Cena je bila mislim da 2-3 evre, malo sem pozabila, mislim pa, da ni bila več kot 5 evrov.

mlg

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti