Poslovno darilo

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

tema odprta - 18. sep 2014 17:33 | ogledi: 8.794 | odgovori: 34

Pozdravljeni,

 

prosila bi za kakšne ideje za poslovna darila. Gre za več oseb, vsi moški, med 30-60 let, iz mediteranskega okolja.

Rada bi podarila nekaj ne preveč dragega, do cca 20€ na osebo in nekaj slovenskega. Podarila sem jim že ogromno stvari, sedaj sem pa počasi brez idej.

Alkohol sem že večkrat podarila, tako da borovničevec, teranov liker ipd odpadejo. Prav tako bučno olje, piranska sol, čokolade, klobase. Mogoče kaj iz nekulinaričnega sveta.

Že nekaj časa si belim glavo. Za žensko kakšna čipka, brisala s kljekljano čipko, same super ideje, za moške sem pa brez idej.

Aja, pa nekaj takšnega da prenese polete in ravnanje letaliških uslužbencev s prtljago.

Hvaležna za vsak nasvet.

tamara

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

18. sep 2014 19:14

Lonely Planet Slovenia?

V knjigarni Sanje na Trubarjevi so imeli (kakšen mesec in pol nazaj) alternativne vodnike po LJ/SL, sem podarila, so bili dobro sprejeti. Luštni, majhnega formata, originalni.

 

LP,

 

Saša

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

18. sep 2014 19:38

Zase lahko rečem, da sem izrazito nenadarjena za izbiranje daril, ampak iz svojih izkušenj in po pripovedovanju znancev, ki veliko potujejo in veliko sestankujejo, vem, da znaten delež poslovnih daril sploh ne pride do letališča, ampak ostanejo kar lepo v hotelskih sobah, ali kot "pozornost" sobaricam ali pa na dnu koša za smeti. Če torej nočete podarjati užitnih ali resnično uporabnih priročnih daril, potem računajte, da v precejšnji meri ne bodo potovala kaj zelo daleč. Kam pa naj človek uskladišči letno 50 pozornosti tipa Eiffelov stolpič ali mini kozolec ali napihljiv namizni Airbus 380 ali zaradi mene japonska bela mačica z dvignjeno tačko, pa če še tako prinaša srečo (pa pomnožite to recimo s 25 letno kariero veliko potujočega znanstvenika, posrednika, pogajalca......ipd)?  Od vseh mogočih neuporabnih daril jih človek čez leta obdrži mogoče res samo par - tista najbolj originalna ali pa če te spomninjajo nakaj res posebnega. Od uporabnih pa vsa (razen skodelic - ker teh dobiš toliko vsepovsod, da z njimi opremiš razširjeno družino za nekaj generacij vnaprej v enem letu).

Sonja

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

18. sep 2014 20:01

smoiz turistične branže tako da takšna darila kot je lonleyplanet ne pridejo v poštev,pa tudi kakšne knjige o slo verjetno ne bodo deležne pozornosti. nabiralcev praha ala skodelice pa sploh omenjala ne bom.

Vse kar sem do sedaj ponudila je bilo cenjeno in uporabljeno- medica, divjačinska salama,.... Zato pa je sedaj izziv toliko večji.

tamara

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

18. sep 2014 22:36

Hm, v tem primeru LP ni ravno ok ideja.jst bi šla na čipko. Za fante? Hm, težka. Kaj pa kakšni izdelki iz solčavske volne?

Saša

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

19. sep 2014 7:30

Kaj pa kaj medenega ali pa čokolada iz Olimja???

testeninca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2014 8:57

Podarila si že ogromno, praviš.

Okej, kaj so pa te silne stranke v vsem tem času prinesle nazaj v smislu daril, gostov in kar je še tega? Kako stojite z reprociteto. Razmisli o tem, preden imate v firmi naslednje napade obdarovanja poslovnih partnerjev.

Tudi je tako, da se je treba pri poslovnih darilih zelo brzdati, ker se lahko prevedejo čisto drugače, da ne rečem vsiljivo.

Pri mediterancih je pa itak tako, da bolj kot darila, cenijo odprtost in easy-going značaje svojih poslovnih partnerjev.

Vendelina jr.

sajovict  

član od: 5.4.2005

sporočila: 337

19. sep 2014 9:57

Medico so že dobili in tudi razne male paketke medov. Za mediterance mislim, da solčavska volna, ne bi bilo to prevroče?

Čokolada iz Olimja mogoče, čeprav sem jim že Goremnjko in še eno (ne spomnim se imena) podarila.

Skupaj sodelujemo že 3 leta, vsako leto mi pripeljejo več kot 1000 turistov, glede daril pa: letos, ko imam majhno hčerkico je ona dobila ogromno oblekic, igrač. Pretekla leta pa jaz njihovo žganje, razne piškote, torte, krnjige o malti, v glavnem nikoli ne pridejo praznih rok, če pa jaz pridem dol potem nas počastijo z odličnim kosilom,...

 

Vendelina glede odprtosti imaš še kako prav, jih poznam že 8 let in smo res dobri prijatelji, tako da si praktično že misli beremo :)

tamara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. sep 2014 10:30

Če si Berete misli - zakaj pa potem tule sprašuješ, kaj podariti? Oziroma, če ste tako privatni, potem to ne spada več v kategorijo poslovnih daril. Moraš v glavi razmejiti, kaj sploh želiš.

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti