Prostostoječi štedilnik

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

tema odprta - 13. sep 2014 13:52 | ogledi: 9.600 | odgovori: 11

Počasi načrtujem kuhinjo. Zaljubila sem se v tak tip štedilnika

http://www.smeg.com/product/suk92cmx8/

ali

http://www.tecnogas.it/en/eng/products/italian_free_

Se pravi, da je štedilnik, ki ima vsaj 5 kuhališč. Nagibam se k steklokeramiki. Plin ne pride v poštev, ker je mož proti. Kuham rada, družina je 5-članska, zato rabim dve pečici (lahko ima štedilnik samo eno, drugo bom dala v element). Ali ima katera kaj podobnega doma? Poznate Smeg?  Na netu nisem brala ravno pozitivnih mnenj. Sama sem imela dva gorenjeva štedilnika s steklokeramiko. Ta zadnji se ni dobro obnesel. 

Vesela bom vsakega mnenja, kaj se dobro obnese v kuhinji ljubiteljic kuhanja in pečenja?



emalisej

Temo je spremenil(a) emalisej dne 13. sep 2014 13:55

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

13. sep 2014 15:42

Težko je karkoli svetovati, ker ti sama najbolje poznaš svoje navade in potrebe.

Jaz pri steklokeramiki vedno gledam, da je vsaj ena grelna površina ovalna, da lahko enakomerno pečem ribe v oavlu ali druge jedi v podolgovatih posodoah.

Plina ne maram preveč, sem se hitro navadila na steklokeramiko potem, ko sem ukinila plin na domačem štedilniku (zaradi napake v napeljavi po hiši - imelu smo zunanjo plinsko postajo in ko smo nekaj prenavljali, se je pokazalo, da cevi po stenah niso v redu, pa smo jih kar prerezali in od takrat plina nimam več).

 

Naslednji štedilnik bo indukcija. Čeprav .... moj sanjski štedilnik je kombinacija indukcije, steklokeramike, plina in manjšega prostora, v katerem je mogoče peči kot na žar plošči. Širok je kakih 90 cm, in odkar sem ga videla, se mi motovili po glavi, da bi ga imela, ko bom kupovala novo kuhinjo.

 

Kaj pa če si drugo pečico nabaviš parno?  Oziroma - a res potrebuješ dve pečici?

 

 

mamamia

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

13. sep 2014 16:32

Jaz ti lahko svetujem samo o znamki..prejšni štedilnik (vedno imamo samostoječi,nikoli vgradni) smo kupili v Italiji Tecnogas...zame odlična kvaliteta za domače gospodinjstvo..pekla in prepekla v njem veliko..lahko rečem,da pri nas je pečica vsaj 2do3 krat na teden vklopljena...velikokrat še več..včasih dela tudi po več ur.Ko smo ga zamenjali za drugo znamko (ne bi o tej znamki)sledilo razočaranje...v načrtu je menjava drugo leto..obvezno Tecnogas in obvezno plin...sem kuhala na steklokeramično,na indukcijsko..zame osebno ga ni čez plin.

Zakaj dve pečici?..mož ob nedeljah cmajzi raznorazne mesnine,jaz bi rada za zraven kakšen sufle,slane pite,priloge..potem pa študirava taiming kdaj kdo kaj peče...upam,da bom imela dve pečici...brez ekonom lonca znam ,brez pečice pa pol manj...

Vrtejbenka

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

13. sep 2014 16:32

Mamamia, hvala za nasvete. Od nekdaj si želim dve pečici, ker veliko uporabljam pečico. Praktično moj najljubši način priprave hrane (razen še žar za ribe). Smo veliki oboževalci pit, narastkov, lazanj, rib. Večina ljudi sicer zagovarja indukcijo. Sama sem pa v dvomih. Mogoče, ker že 15 let kuham na steklokeramiko. Vmes sem nekaj časa na plinu, pa je bilo kar nekaj zažganih loncev 

Vrtejbenka hvala za izkušnjo s Tecnogas. Ker živim na tvojem koncu, a te lahko povprašam, kje v Italiji ste ga nabavili?



emalisej

Sporočilo je spremenil(a) emalisej dne 13. 2014 16:35

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

13. sep 2014 18:32

Midva sva lani kupila novo kuhinjo, vzela sva IT znamko kuhinje v IT - v SLO je bil enak model okrog 30% dražji. V trgovini sva med najinimi obiski pogosto slišala slovenski jezik. Oni prišli v LJ in zmontirali, nič dodatnih stroškov.

Kupila indukcijsko kuhališče in pečico SMEG. Indukcija je res hitra, a ni bilo še nič zažganih loncev. Edina stvar, za katero mi je žal, je ta, da namesto kuhališča na 4 mesta nisva vzela tistega s 5: ni šlo v kuhinjo, oz. bi nama podrlo cel plan. Navadne kafetjere na njej ne moreš uporabljati, obstajajo take za indukcijo. Pečica je 90 cm ventilacijska, običajne funkcije, zelo enakomerno peče, ne traja celo večnost, da doseže temperaturo. Vklopljena najmanj 4 krat na teden (lazanje, kruh, pasta al forno.... itd.) In sladice, jasno. T pride do 250 stopinj.

Če želiš več info, piši na ZS :)

 

LP,

 

Saša

 

 

 

Saša

SUZANAZ  

član od: 11.6.2003

sporočila: 878

13. sep 2014 19:07

Sploh si ne predstavljam, da bi imela dve pečici za čistit. Že ta mi je preve., Bi pa takoj imela parno tako kot je rekla mamamia.

Suzi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. sep 2014 1:52

Zakaj pa steklokeramika namesto indukcije?? Steklokeramika je aktualna samo se ce imas posodo ki ni primerna zanjo, vsa emajlirana, litozelezna, kovana ipd itak prime. jaz bi sicer plinski prostostojeci viking ali wolf takoj imela, pa se cistilko da tako kuhalno plosco spuca. Tako da indukcija kar zmaga..

emalisej  

član od: 16.1.2013

sporočila: 60

14. sep 2014 9:16

Ja, saj Viking in Wolf bi tudi sama imela. samo se pri prvem nekje začnejo cene pri 7000 evrov, pri drugem pa nad 30 tisoč evrov. Steklokeramiko poznam in sem zadovoljna z njo. O indukciji pa slišim mešana mnenja. Od tistih, ki jo obožujejo, do takih, ki se niso navadili kuhati nanji. 

Dobrodošlo še kako mneje uporabnic Smeg-a.

emalisej

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. sep 2014 10:18

Mene so do sedaj zmotile edino prenosne indukcije, ker nekatere tako palijo da se sploh ne da pocasi kuhat. s tapravimi indukcijami ni tezav in so otrocje lahke za uporabljat. Jaz imam najcenejso pa je top, drazje so se boljse. Tudi jaz sem si govorila da drugega kot plina ne bi imela, sedaj pa bi ga imela le se zaradi lepega izgleda plinskih stedilnikov. 

Meni se zdi stokrat huje kuhat na steklokeramiko, kinje pocasna, vroca, trzja za pucat, hitreje postane grda . V trm primeru bi plin zmagal

kimči61  

član od: 8.12.2014

sporočila: 10

6. mar 2015 11:11

Poglej si ponudbo tukaj https://www.pricaraj.si/moj-dom/bela-tehnika/stedilni, jaz sem kupila kombiniran štedilnik od gorenja z 4mi plinskimi in dvema električnima kuhališčoma. V družini nas je 6, zato je potrebnega malce več prostora...sem pa izredno zadovoljna, cena je bila ok, štedilnik pa so mi tudi dostavili na dom, tako da ni bilo nobenega problema.

kimči61

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12638

6. mar 2015 12:35

  Kimči61, po moje je Emalisej štedilnik že kupila. Se pa strinjam, da bo kateri prišel prav tvoj link

mopsika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti